Kubuntu 8.10 a wifi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.04.2009 | 21:23
grino   Návštevník
Ahojte
Naistaloval som si kubuntu 8.10 ale nejde mi tam wifi siet... manualne dam vyhladat siete a najde mi ju sice aj si ju nastavim, ale ked kliknem na connent&save tak ma nepripoji ... cital som na to nejake navody ... niekde pisali ze musim odinstalovat knetworkmanager a skusit to cez terminal manualne ale neslo mi to ... nema niekto lepsie riesenie?? ... inac v obycajnom ubuntu 8.10 mi wifi bezala super.... tato kubuntu ma asi nejake nedostatky :-( ....help me...



    • Re: Kubuntu 8.10 a wifi 21.04.2009 | 17:22
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Aký presný typ laptopu, aká wifi ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Kubuntu 8.10 a wifi 21.04.2009 | 19:57
        grino   Návštevník
        no mam acer aspire 7730G a wifi .. myslim ze nejaka intel je tam ...
        • Re: Kubuntu 8.10 a wifi 21.04.2009 | 22:05
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          A čo znamená, že nejde wi-fi sieť ?
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Kubuntu 8.10 a wifi 21.04.2009 | 22:19
            grino   Návštevník
            no proste dam new connection tak mi sice najde dostupne siete wifi, vyberem si tu svoju konkretnu, nastavim heslo kliknem na save & connect a net nejde .... a secure nastavenie (WEP atd) mam v poriadku, lebo som daval presne take iste ako v ubuntu, lenze v kubuntu to nejde, tak v nastaveniach chyba urcite nejde ... kde potom?
            • wifi-radar 21.04.2009 | 22:36
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.

              nainštaluj si wifi-radar odtiaľto, a knetworkmanager by ti mal fungovať.

              https://forum.kubuntu.sk/viewtopic.php?pid=14526
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Kubuntu 8.10 a wifi 21.04.2009 | 22:22
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      http://www.linuxos.sk/forum/16316/index.html
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Kubuntu 8.10 a wifi 21.04.2009 | 22:55
        grino   Návštevník
        ozaj a neviete ako by som mohol ten knetworkmanager nainstalovat znovu? lebo kdesi radili aby som ho dal prec tak som to urobil :-)
        • Re: Kubuntu 8.10 a wifi 21.04.2009 | 23:45
          grino   Návštevník
          skusal som to ...nejde to .... stialom som si tie baliky vo windowse ked skusim nainstalovat tie baliky tak mi chce z netu instalovat nejake dodatocne baliky ... lenze nejde net .. takze to nepojde :-(
          • Re: Kubuntu 8.10 a wifi 22.04.2009 | 10:54
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Keďže si asi neporozumel, čo sa myslí pod tým dať preč (myslí sa tým asi len zavrieť grafický frontend knetworkmanager), pri samotnej odinštalácii si si pravdepodobne odinštaloval aj závislosti (ďalšie balíčky, ktoré závisia od knetworkmanager). Kedže to chce dalšie balíčky, a ty sa nemôžeš káblom napríklad u kamaráta pripojiť do internetu (alebo môžeš ?), tak to vypadá na najrýchlejší windows_spôsob, preinštalovať si linux, kedže si si už vyskúšal bázu Ubuntu, ja Ti radím môžeš vyskúšať aj LiveCD KDE Fedora 10.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."