Gnome Commander

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.04.2009 | 23:01
Lotar   Návštevník
Panove!
Vcera som nainstaloval 8.04LTS (tak sa mi nechcelo ale 7.10 uz bez podpory cize som ho musel).
Zatial som vyskusal len malo veci takze neviem co a ako funguje ale Gnome Commander mi robi problem.
Ked v GC vyhladam hocijaky avi subor a kliknem na enter tak mi vypise toto:
Nenalezena implicitní aplikace pro mime typ video/x-msvideo.
Přidejte ji otevřením stany "Typy souborů a programy" v Ovládacím centru.

Ja som sice odinstaloval Totem aj Rhythmbox ale nainstaloval som VLC, ktory som aj v Nautile (pravy klik na video-vlastnosti / otevrit s) patricne pridal. A v nautile aj funguje staci len kliknut enter na dany avi subor. Aj do "Preferovane Aplikace-Multimedia-Multimedialny prehravac mam ako vlastni a napisany prikaz vlc.
Preto nechapem preco to nefunguje v commanderi ved GC to mal prebrat automaticky.
V commanderi film viem otvorit len tak ze pravy klik na avi-otevrit s jine a tam napisat (ako do terminalu) vlc
a ja nie preto pouzivam dvojpanel aby som robil trojitu robotu kua!
Zeby Ubuntu tak zaviselo od Totemu?
    • Re: Gnome Commander 21.04.2009 | 23:43
      Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
      Skús si kliknúť na oficiálnu stránku Gnome Commander a zistíš, že majú v momentálnej verzii (a nepredpokladám, že sa to chystajú opraviť, lebo tento problém už riešim pol roka) chybu v MIME Types. Ak sa dobre vieš "šprtať" v Linuxe a rozumieš aspoň trocha po anglicky, tak si prečítaj návod ako upraviť MIME Types v Gnome Commanderi manuálne. Ináč ti môžem odporučiť muCommander, ale daj si pozor, aby si mal správne nainštalovanú Javu a mal by ti fičať, tak ako mne ;-) Najprv som s tým muCommanderom mal veľké problémy, ale keď som vyriešil tú Javu, tak to bolo O.K. :-)


      BTW: Hovoríš, že si sa lúčil so starým Ubuntu 7.10 a za rohom (o dva dni) tu máme Ubuntu 9.04 ... odporúčam ti aktualizovať ;-)
      • Re: Gnome Commander 22.04.2009 | 00:17
        Lotar   Návštevník
        Dikes! Takze je chyba v GCommanderi....hm hm neviem co spravim. Mrknem si na ich stranku a porozmyslam. Uz som si zvykol na tento dvojpanelak ale mozno si skusim tux commander.

        Ja a aktualizovat na 9.04? A naco? Aby som mal 3/4 systemu po anglicky a cely mesiac riesil bugy?
        A to by som si najprv musel na 8.10 az potom na 9.04! Ja potrebujem stabilny a nie debilny system :-)
        Ked som zacal pouzivat linux (ubuntu 6.06) tak som kazdych 6 mes. aktualizoval alebo instaloval az ma to prestalo bavit. Som lenivy klikac user aj preto som si dal 8.04 aby som si 2 roky nemusel nic upgradnut potom si ho upgradnem na 10.04 :-D
        • Re: Gnome Commander 22.04.2009 | 00:54
          Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
          Tak si daj aspoň 8.10 (ja začínam na ňom a zatiaľ som veľmi spokojný, nie je debilný a povedal by som, že je dokonca stabilný ;-)


          Ja som si zvykol v Okne na Total Commander a Gnome nebol zlý až na tie MIME Types s čím som sa nemohol vysporiadať :-( Tak som dal muCommander a trocha sa s ním práve zoznamujem, mám ho len tretí deň :-D Ale je to robené v Jave, čiže to beží na každom OS (ak by som niekedy chcel presedlať napr. na mac, alebo sa vrátiť k Win)