ATI driver a wifi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.04.2009 | 21:31
Avatar fllou   Používateľ
Zdravim, po instalacii Ubuntu 9.04 64bit mam problem s ovladacom grafickej karty Ati mobility Radeon HD 3400. Prevzal som driver z Ati stranky a graficke prostredie mi nenabehlo. Bez ovladaca bezi ubuntu v poho ale efekty sa nedaju zapnut.

K wifi nemam ziadny ovladac. Cize ked len teraz zacinam s Ubuntu tak neviem co z toho co mi vypisalo v terminaly < lspci > je wifi...

network controller : RaLink RT286
alebo
ethernet controller : Realtek semiconductor Ltd. RTL 8111/8168B PCI E gigabit ethernet controller
    • Re: ATI driver a wifi 28.04.2009 | 22:02
      peto   Návštevník
      ralink je wifi a je to jedina firma vyrabajuca Wifi chipy, ktora nema pre Linux kvalitne ovladace...

      ovladace pre grafiku AMD/Ati v Ubuntu nemaju byt od AMD ale z repozitarov ubuntu
      • Re: ATI driver a wifi 28.04.2009 | 23:44
        Avatar fllou   Používateľ
        wifi uz funguje a ovladac na grafiku bol z repozitara len ked ho aktivujem a rebootnem mam na obrazovke mis mas
        • Re: ATI driver a wifi 28.04.2009 | 23:59
          Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
          nieco podobne mam aj ja tu je to písane http://www.linuxos.sk/forum/16596/index.html. Nechaj tak bez ovládača, ide všetko aj bez neho /nič neseká, nič nemrzne, veškerý problém žádný/. A ani z repozitara ati catalyst nedávaj, aj ten ti spôsobí rovnaké problémy. Chyba bude v aktuálnom ovládači verzia ATI Catalyst™ 9.4. Treba počkať kým nabehne "uzavretý ovládač", kde nájdeš aj ovládače na WiFi. Ktovie kedy to bude. Ale ja nepociťujem jeho potrebu.
          • Re: ATI driver a wifi 29.04.2009 | 12:08
            Avatar fllou   Používateľ
            Zdravim, ubuntu natiahlo aktualizacie a wifi sa mi rozsvietila vsetko fungovalo v pohode pokial som nerestartoval. Znova mi wifi nevie rozlisit. Cim to je?
            • Re: ATI driver a wifi 29.04.2009 | 23:24
              Lukas Vesel   Návštevník
              ATi je po stranke drajvrov shit.. preto pechadzam na nvidiu... no flame... ale kruta realita.. niekedy som mal rad atiny preto som si kupil aj svoju novu Ati HD ale lutujem to.
              • Re: ATI driver a wifi 04.05.2009 | 20:41
                Avatar fllou   Používateľ
                Ma niekto skusenosti s takym istym typom grafickej ako mam ja?
                • Re: ATI driver a wifi 07.05.2009 | 13:00
                  Avatar fllou   Používateľ
                  Graficka uz ide stacilo pockat kym propiertary driver bude o krok vpred.
                  • Re: ATI driver a wifi 08.05.2009 | 10:14
                    harvi   Návštevník
                    Ide vsetko, dokonca aj wifi - mam doma presne ten isty HW. Len wifi ma trochu problemy so sifrovanim WPA2 niekedy spadne siet, preto idem po kabli, ale dufam ze sa to poriesi.