Wine...niektoré aplikácie sa spustia ale...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.04.2009 | 01:23
Orthe   Návštevník
Zdravím,mám problém s wine....jednoduché aplikácie spustí v pohode.....niektoré však spustí...ale tak že sa zobrazí na monitore nezmyselná hatlamanina.....kúsok okna na jednej strane...ďalší inde...,neviete náhodou v čom je problém?
BTW:robí to napr photoshop...aplikácia sa dá ovládať...ale je to ťažké....keď nevidím nič zrozumiteľné
    • Re: Wine...niektoré aplikácie sa spustia ale... 29.04.2009 | 09:55
      myky   Návštevník
      Odporucam ti pozriet si databazu wine aplikacii.Je mozno ze akurat ten photoshop nieje este podporovany
      • Re: Wine...niektoré aplikácie sa spustia ale... 30.04.2009 | 20:09
        Orthe   Návštevník
        No ja používam wine fakt len keď musím,doteraz som vo všetkom našiel náhradu v linuxovských programoch,ale ak ho spustím niektoré programy pustí dobre,a niektoré pustí tak že napr.na 1 sekundu,to fičí v pohode a potom sa to skockovatie.....jedna časť okna na jednej strane,druhá na inej.....ako rozhádzané puzzle...
        aby som uviedol príklad softu kt. nemá v linuxe náhradu:oblivion-jediná hra kt. som kedy hral.....a keď som si ju nainštaloval v mandrive...a pustil....zvuk išiel dobre,všetko fungovalo tak ako má,hra sa spustila...načítala....ale moc som toho nevidel,to isté robí photosop....
        BTW:k tomu gimpu......7rokov som používal len photoshop.......a teraz keď si zapnem gimp cítim sa ako keď som 1.krát zapal pc......proste mi to dlho trvá...zorientovať sa...
        Ak by mi niekdo vedel poradiť ako doladiť wine,aby mi to išlo na 100% bol by som veľmi rád,ak to nejde...smola...
        • Re: Wine...niektoré aplikácie sa spustia ale... 30.04.2009 | 20:53
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No ako som už nižšie písal s wine to rozbehať môžeme (nehovorím, že to pôjde na 100% ale s nejakou verziou to pôjde viac-menej dobre). Wine je ale obrovské množstvo kódu tváriace sa ako niekoľko verzií windowsu. Množstvo funkcií je chybných, množstvo chýba a ak sa niečo správa chybne alebo chýba tak samozrejme aplikácia nepôjde. Tieto funkcie ktoré sa správajú chybne sa priebežne opravujú ale práve to môže spôsobiť, že iná (zase chybná) časť nepôjde. Samozrejme nesmieme zabúdať ani na chyby vo windowse. Aplikácia môže teoreticky rátať s chybou (napr sa správa nekorektne keď tam tá chyba nie je). Proste wine treba považovať za technický zázrak a nie za prostriedok na spúšťanie windows aplikácii. Asi lepšie riešenie bude použitie virtuálneho strojaa v ňom windows (viem nelinuxácke alel rovnako ako photoshop ;) ).
    • Re: Wine...niektoré aplikácie sa spustia ale... 29.04.2009 | 10:15
      Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
      Ak chceš naozaj používať photoshop, lepšie je spraviť VirtualMachine, ja to mám riešené cez VirtualBox.

      Nemohol som používať GIMP, lebo v práci sa používa Photoshop a wine podľa mňa nie je to správne riešenie
      • Re: Wine...niektoré aplikácie sa spustia ale... 29.04.2009 | 11:03
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Wine nie je niečo na reálne používanie ale skôr technický zázrak. To, že dnes tam photoshop ide nemusí znamenať, že tam pôjde zajtra. No a ak to nie je do práce alebo netreba pri kreslení špecialitky photoshopu tak by som odporúčal skúsiť používať GIMP.
        • Re: Wine...niektoré aplikácie sa spustia ale... 29.04.2009 | 11:13
          Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
          súhlas
    • Re: Wine...niektoré aplikácie sa spustia ale... 09.05.2009 | 12:19
      mkub   Návštevník
      Wine nie je ani emulator ani virtualizacia, skor je to API vrstva. Vsetko v nom nie je zarucene na 100%. A ako nahrada za photoshop je GIMP s GIMPShop
    • Re: Wine...niektoré aplikácie sa spustia ale... 10.05.2009 | 02:41
      Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
      nahrad winbe virtualboxom (pre photoshop ) pojde vbpohode , problem nastane az pri instalacii hier vyzadujucich direct X 9 a vyssie.