fedora 11 instalacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.05.2009 | 15:37
framfield   Návštevník
neviete mi poradit ako nainstalovat fedoru 11 preview s filesystemom ext4?
skusal som to,ale pise mi, ze boot nemoze byt na ext4 a ked som dal boot na ext3 a / na ext4, aj tak mi vyhodilo xybu a nenaistalovalo to.
skusal som ako instalacne medium dvd a aj cd s gnome?
diky za radu.
    • Re: fedora 11 instalacia 01.05.2009 | 16:11
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      použil si (?) F11 preview odtiaľto:
      . http://torrent.fedoraproject.org/ .
      alebo odtiaľto:
      http://spins.fedoraproject.org/
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: fedora 11 instalacia 01.05.2009 | 16:48
        framfield   Návštevník
        ty jo, hmmm, tusim som to stiahol normalne zo stranky fedory cez http alebo ftp. torent urcite nie.
    • Re: fedora 11 instalacia 01.05.2009 | 16:16
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: fedora 11 instalacia 01.05.2009 | 17:00
        framfield   Návštevník
        diky, idem sa na to pozriet.
        • Re: fedora 11 instalacia 01.05.2009 | 17:22
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Odtiaľ vyberám:
          "Advanced partitioning
          Anaconda still presents you with the initial screen from previous versions that allows you to specify where anaconda should install Fedora on your system. You can choose to use a whole drive, to remove existing Linux partitions, or to use the free space on the drive. However, anaconda now automatically sets the layout of the partitions and does not ask you to add or delete partitions or file systems from this basic layout. If you require a customized layout at installation time, you should perform a graphical installation over a VNC connection or a kickstart installation. More advanced options yet, such as logical volume management (LVM), encrypted filesystems, and resizable filesystems are still only available only in graphical mode and kickstart. "
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: fedora 11 instalacia 01.05.2009 | 18:01
            framfield   Návštevník
            no jo, akurat je to pre mna spanielska dedina :)
            poradilo sa mi to nainstalovat, ked som nexal pri particiovani volbu - replace existing linux partition. ale akosi mi to nenastartovalo, ani s vesa.
            idem teda dalej citat a skusat. mozno na nieco pridem, dufam.
            • Re: fedora 11 instalacia 01.05.2009 | 18:30
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Pokiaľ sa nemýlim, je tam úplne automatická možnosť (použiť celý disk). ja by som to nechal tak, nech si sama vybere.
              :-ň
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: fedora 11 instalacia 01.05.2009 | 18:40
                framfield   Návštevník
                cely disk som pouzit nexel, bo tam potrebujem nexat aj widly.
                vyskusal som gnome cd a vybral som nahradit existujuci linux oddiel.
                podarilo sa mi to nainstalovat aj spustit. no co mam z toho hardisku a ake su tam vlastne systemy, je pre mna zahada: rozdelilo mi to asi takto:
                ext3 - 1.95 bez akehokolvek oznacenia alebo flagu
                ext3 - 200 mb - /boot
                lmv2 - 141gb - flag: lvm

                a potom tam mam este particiu s widlami a este jeden ntfs, ale to je ok, s tymi som nic nerobil ani nexel robit.
                mam taky pocit, ze ext4 tam asi vobec nepouzilo a ani netusim, kde je swap.
                ono to sice ide, ale som z toho nejaky nesvoj, ked netusim, co tam mam :)
            • Re: fedora 11 instalacia 01.05.2009 | 18:33
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ešte otázka.
              Z čoho inštaliješ ?
              LiveCD alebo full DVD ?
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: fedora 11 instalacia 01.05.2009 | 18:41
                framfield   Návštevník
                skusal som obe moznosti, ale pri full dvd to dopadlo tak ako som pisal vyssie a vobec to nenastartovalo.
                teraz som vyskusal gnome live cd. tak ako pisem v poslednom prispevku pred tymto.