prepojenie PC a TV

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.05.2009 | 14:50
jozef   Návštevník
Vedel by mi niekto poskytnúť postup ako v NVIDIA X Server settings pripojiť klasický TV? /Ubuntu 9.04 32bit;GeForce 2 MX/MX 400;prepojenie s TV-svideo/ Vo WXP to ide,takže prepojenie je OK.
    • Re: prepojenie PC a TV 02.05.2009 | 22:29
      Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      Neviem ci extistuje nejaky GUI alebo CLI nastroj na samotne nastavenie, ale toto sa bude urcite dat riesit cez xorg.conf. Neviem ako presne na to, ale na googli toho najdes o xorg.conf vela. Toto by mohlo pomoct https://wiki.ubuntu.com/X/Config
    • Re: prepojenie PC a TV 02.05.2009 | 22:46
      l_barbarossa   Návštevník
      neviem ako v Ubuntu, ale Gnome v MDV ma applet do gnome-panela na nastavenie rozlisenia obrazovky. pripadne hladaj aplikaciu grandr. do xorg.conf som nesahal a dalsi vstup bol automaticky detekovany. karta je vsak intel.
    • Re: prepojenie PC a TV 03.05.2009 | 01:19
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      este doleziat otazka je ako to spajas (teda cez aky vystup) je to S-VIDEO (4 alebo 7 pin) alebo je to CINCH (zlta dierka) alebo cez VGA (cez nejaku redukciu na scart napriklad)

      asi to nebude notebook - tie maju gombik (spustany cez FN kombinaciu) na prepnutie zobrazenia na vonkajsi monitor (denne to pouzivam) s TV/video vystupom skusenosti nemam
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: prepojenie PC a TV 03.05.2009 | 01:20
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        teraz som si vsimol ze je tam napisane ze S-VIDEO, sorry za zbytocny topic
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: prepojenie PC a TV 03.05.2009 | 01:22
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      skus pozriet do SYSTEM → SPRAVA → NVIDIA X server config (ak to tam nemas treba da sa to doinstalovat cez synaptic)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: prepojenie PC a TV 03.05.2009 | 01:25
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        mozno pomozu baliky nvidia-settings a nvtv
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment