Programy pri spustení

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.05.2009 | 17:25
Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
Vždy keď spustím svoje Ubuntu, tak mi automaticky otvorí programy čo som si preddefinoval v Systém/Predvoľby/Startup Application + otvorí mi ešte Home priečinok v Nautiluse a automaticky mi vypne všetky zvuky (MUTE). Neviete niekto ako sa dá tomuto predísť? Chcem, aby si pamätal, že som vypínal NB so zapnutým zvukom a že som nemal otvorený HOME priečinok. To aby si pamätal naposledy otvorené aplikácie mám vypnuté.

Ešte sa chcem spýtať, ako prinútim Compiz aby sa automaticky spustil v móde compiz a nie Metacity. Spravil som to tak, že som si nainštaloval Compiz-fusion icon a dávam pri štarte spustiť "fusion-icon" (bez --noscript), ale vyzerá to tak, že spustí COMPIZ v móde metacity a potom ho reloadne na mód compiz.

Môže to mať niečo dočinenia s tým, že som robil obnovu systému podľa tohto návodu:
    • Re: Programy pri spustení 02.05.2009 | 23:24
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      System->preferences->appearance a tam si nastav ze chces mat efekty. Bez efektov znamena metacity, s efektami znamena compiz
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: Programy pri spustení 03.05.2009 | 12:37
        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
        Neviem, kde môže byť problém, pridal som k tej fusion-icon naspäť to "--no-start" (či ako to tam je), rebootol som NB, nabehlo mi to bez compizu. Dal som Appearance a bolo tam efekty: žiadne, tak som dal to posledné, chvíľu vyhľadával nejaké ovládače a nakoniec napísal: Nemôžem povoliť efekty prostredia, ale keď to zapnem manuálne (pravý klik na ikonu compizu a vyberiem už vybraté Compiz - len ho reloadnem), tak to funguje...
        • Re: Programy pri spustení 03.05.2009 | 13:13
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          spusti si gconf-editor, dat apps->metacity->general a pozri sa, či nie je nastavený compisiting_manager. Ak je, tak ho vypni. Potom by to mohlo fungovať :-)
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: Programy pri spustení 03.05.2009 | 13:14
            Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
            BTW: compiz sa nespúšťa v móde metacity. Metacity je iný program, takže ti beží buď compiz, alebo metacity. To len pre úplnosť :-)
            Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
            • Re: Programy pri spustení 03.05.2009 | 13:19
              Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
              Je to vypnuté, skúsim zapnúť a potom vypnúť...
          • Re: Programy pri spustení 03.05.2009 | 13:39
            Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
            Nepomohlo...
            • Re: Programy pri spustení 03.05.2009 | 14:03
              Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
              Skúšal si to spustiť z konzoly? Aké chyby to písalo? (myslím compiz, nie gconf-editor :-) )
              Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
              • Re: Programy pri spustení 03.05.2009 | 15:45
                Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
                ovi@ovi-laptop:~$ compiz
                Checking for Xgl: not present.
                xset q doesn't reveal the location of the log file. Using fallback /var/log/Xorg.0.log
                Blacklisted PCIID '8086:2a02' found
                aborting and using fallback: /usr/bin/metacity
                • Re: Programy pri spustení 03.05.2009 | 16:58
                  Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                  Aký máš xorg.conf? upravoval si ho nejako? Alebo máš defaultný z inštálacie? Skús ho sem pastnut...
                  Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!