Problém s monitorom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.05.2009 | 00:56
Atlox   Návštevník
Zdravím ľudia. Potreboval by som poradiť, pretože do Ubuntu (a linuxu všeobecne) som riadna lama. Nainštaloval som si na veľký počítač najnovšie Ubuntu 9.04... to by ešte nebol problém, ale ovládač grafiky N6600GT si "pýta" novší. Ani to by problém nebol... ale ak nainštalujem najnovší ovládač od nVidia (verzia 180) a reštartujem počítač, tak nevidím nič iné len čiernu obrazovku. A myslím, že viem v čom je problém. Ovládač grafiky nastaví predvolene monitoru nastavenia 1024x768 pixelov a 87Hz. To rozlíšenie môj starší monitor znesie, ale tú obnovovaciu frekvenciu už nie. A jednoducho sa vypne ak je vyššia ako tá maximálna ktorú zvláda... 75Hz... Čo s tým?
    • Re: Problém s monitorom 03.05.2009 | 01:11
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      toto by sa malo dat nastavit v /etc/X11/xorg.conf (uz dlho som tam nic nenastavoval)

      pri boote si pusti recovery mod ten sa pusta bez X-windows a to by ti malo ist, tam sa dostanes do konzoly a zadas
      nano /etc/X11/xorg.conf
      alebo vi nameisto nano

      a vsade zmen tu frekvenciu na mensiu

      pre zaciatocnika jednoduchsi sposob je pozicat si iny monitor a nastavit to v klikatku (ubuntu ho myslim obsahuje out-of-box)

      ak som pisal nezrozumitelne doplnim
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Problém s monitorom 03.05.2009 | 01:12
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        este otazocka ako si instaloval ovladace na grafiku ??
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Problém s monitorom 03.05.2009 | 02:06
          Atlox   Návštevník
          Systém -> Správa -> Ovládače Hardvéru -> potom som aktivoval ovládač nVidia (verzia 180) že (Recommended)

          Ale skušal som už aj cez Synaptic package manager nainštalovať Nvidia X Server Settings a hneď za tým Nvidia binary X.Org driver (version 173)...
          • Re: Problém s monitorom 03.05.2009 | 03:11
            Grawp   Návštevník
            A nejde ta frekvencia zmenit cez sudo nvidia-settings ???

            naco sa babrete vsetci s rucnim upravovanim /etc/X11/xorg.conf.
            to si nechajte na veci na ktore este GUI niesu (multipointer atd...).