instalacia ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.05.2009 | 10:23
Avatar music243   Používateľ
Instaloval som ubuntu bez pripojenia k netu a stala sa mi taka vec ze tolko problemov som asi este nezazil......proste viac to neslo ako slo.....kazdemu odporucam ubuntu instalovat s netom.....teraz mam 9,04 a vsetko ide okaj........toto tu pisem ako radu......
    • Re: instalacia ubuntu 05.05.2009 | 10:24
      Avatar lubos679   Používateľ
      Konkretne o akych problemoch hovoris?
      • Re: instalacia ubuntu 05.05.2009 | 10:38
        Avatar music243   Používateľ
        no nemohol som riadne rozbehnut grafiku.....potom ked som sa s tym vysporiadal tak mi riadne nesiel compiz fusion.....problemi zo zvukom.....proste drobne chibicky co Ta nepotesia ale prezijes ich.....ked ma to uz riadne sralo tak som to preinstaloval a vsimol som si ze mam kabel z netu v notebooku a prve spustenie ma milo prekvapilo.....tak som to skusil len pre srandu preinstalovat bez netu a zas to bolo take ......no sralo sa to.......cize ja si myslim ze ten net tam pomaha dost......
        • Re: instalacia ubuntu 05.05.2009 | 11:22
          Avatar lubos679   Používateľ
          Pri instalacii z Internetu stahuje maximalne jazykove balicky.
          Az po nainstalovani sa daju z repozitarov doinstalovat proprietarne drivery. System>Administration>Hawdware Drivers

    • Re: instalacia ubuntu 05.05.2009 | 10:41
      Avatar music243   Používateľ
      mimochodom....je to notebook MSI na ktorom mi nechcelo ist ubuntu 8.04 a ani 8.10...uz som myslel ze sa na ubuntu vykaslem ale po skuseni 9.04 facha vsetko......dnes este skusim wifi......
    • Re: instalacia ubuntu 05.05.2009 | 23:37
      martin   Návštevník
      divne bez netu a bez problemov ... (8.10 64bit) ci aletnete alebo "normalna instalacka" ;)
    • Re: instalacia ubuntu 06.05.2009 | 01:53
      Lotar   Návštevník
      Ked instalujes z live cd bez netu tak samozrejme ze ti bude fungovat menej veci ako ked pocas instalacie mas funkcni net. Ako uz spominali vyssie tak jazykove balicky a niektore ovladace sa ti nenainstaluju lebo tie taha z internetu pocas instalacie. Ale ked si potom po instalacii pripojis internet tak dodatocne cez synaptik nainstalujes co treba alebo niektore veci ti automaticky ponukne. Kvoli tomu netreba instalovat z novu cely op system.
      • Re: instalacia ubuntu 06.05.2009 | 12:46
        Avatar music243   Používateľ
        ako nehovorim ze treba ho preinstalovat ale ze pri prvej instalacii je to vyhodnejsie ....aspon mne to usetrilo kopu casu........stacilo doinstalovat 3D a slo vsetko.......napr musel som hladat ovladac a nastavenia na zvukovu karu lebo to MSI ma 8 kanalovu 24 bit zvukovku......to ma asi trapilo najviac .......