Zamŕza Opera i Firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.05.2009 | 19:11
Miro   Návštevník
Po ponúknutej a odsúhlasenej aktualizácii Newtoos na Ubuntu 9.04 mi prestalo prehrávať videá z Youtube.
Ba dokonca zamrzne Opera i Firefox. Ak potom rozbehnem Newtoos, napríklad naživo z CD, tak ide všetko znova výborne.
Je to pre mňa (50 ročného) a odchovaného na Sinclair, PMD,Didaktik- tam by som to prepáčil, veľké sklamanie.
Newtoos bol z Ubuntov totiž prvý, čo mi dokázal po kliknutí ukázať ozajstné informácie internetového pripojenia, síce pre DNS mu stále navrhli len jedno okienko- v Mandrive už dávno vedia, že bývajú aj viaceré prekladače! Samozrejme, že sa človek potrápi a objaví, že tí moderní zlomyselníci tam na to určili medzeru a môžem si dopísať aj ďalší DNS, a teda takto mi to zasa sprznil ten Ubuntu 9.04!
Čo teraz? Odznova nainštalovať NEWTOOS? A ešte prosím, kedy budem môcť konečne pripojiť cez USB2.0 svoju Nokiu 6300 na KmobileTools a nie stále sa prepínať do Windows na MobilEdit. A prečo mi iba Ubuntu cez moju graf. kartu GForce 7300GS stále, pri nabehnutí operačného systému po reštarte z Windows, odhadzuje obraz vľavo a musím to korigovať hardvérovým tlačidlom na mojom monitore Philips? Mandriva, Suse a Fedora mi to nerobia.
Ďakujrem!
    • Re: Zamŕza Opera i Firefox 06.05.2009 | 19:37
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Asi bude problém vo flashi. Treba skúsiť nainštalovať staršiu verziu.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Zamŕza Opera i Firefox 06.05.2009 | 19:51
      Avatar merez Debian lenny  Používateľ
      Co sa tyka obrazovky, Vas system pravdepodobne pouziva open-source driver. Potrebujete vymenit za driver priamo od nvidie. Treba nainstalovat balik "nvidia-kernel"+cislo kernelu, potom nejakym klikatkom zmenit driver, alebo v /etc/X11/xorg.conf v Section "Device" prepisat "nv" na "nvidia". Potom zrejme restartovat xorg.
    • Re: Zamŕza Opera i Firefox 06.05.2009 | 23:47
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Pane,

      odpoveď je veľmi, veľmi jednoduchá, až triviálna.
      Ubuntu nie je jediné Linux-distro a Linux nie je iba Ubuntu.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Zamŕza Opera i Firefox 06.05.2009 | 23:57
        Avatar lubos679   Používateľ
        Presne tak, ale ani Fedora. :-)
        • Re: Zamŕza Opera i Firefox 07.05.2009 | 11:42
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Opäť jeden elitár.

          Elitárstvo, lubos679, kazí celý Linux v očiach prostej verejnosti. A pokiaľ nechceš prijať prostý fakt, že Fedora je ako distro najrozšírenejší linux po svete, má stále viac užívateľov ako Ubuntu :-) nuž takéto reakcie, ako je táto Tvoja posledná naozaj neprospievajú k dobru našej veci.
          prajem Ti pokoj a mier v duši.
          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Zamŕza Opera i Firefox 07.05.2009 | 14:46
            Avatar lubos679   Používateľ
            Ja mam pokoj a mier v dusi. Aby si vedel, tak nemam nic proti Fedore a neviem ci je najpouzivanejsia alebo nie (toto naozaj nesledujem).
            Len trosku narazam na to, ako Fedoru propagujes. Ked niekomu nieco nejde, tak sa casto stane, ze navrhnes mu na odskusanie Fedoru.
            V tejto teme si vsak povedal, ze existuju aj ine distribucie. Proti tomu naozaj nic nemam. :-) Ani proti tebe, aby si si nemyslel, ze som nejaky rypal, ale musel som si rypnut.
            To je vsetko co som chcel. Nebudeme sa tu pajedit, forum neni od toho. :-)
            • Re: Zamŕza Opera i Firefox 07.05.2009 | 18:40
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.

              Ty vlastne nemáš nič proti ničomu. Ako ničotná sa mi teda javí otázka, prečo odpisuješ ?
              Ešte raz pokoj a mier do Tvojej duše.
              :-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Zamŕza Opera i Firefox 07.05.2009 | 20:27
                Avatar lubos679   Používateľ
                Preto aby som zarypal. Ale to uz som napisal vyssie. :D
                Dalej uz odpisovat nebudem.
                • Re: Zamŕza Opera i Firefox 07.05.2009 | 22:43
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Skoro som zabudol (rozmýšlal som nad Tvojou paralelou so S. Hoferekom) na jeden výborný postreh ohľadom elitárstva na známom blogu Ubuntu. Prečítaj si ho s tým odporúčaným pokojom a mierom v duši. Tu je link.
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Zamŕza Opera i Firefox 07.05.2009 | 23:03
                    Avatar lubos679   Používateľ
                    Sorry neviem tak dobre po EN.