nejde vymazat kos

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.05.2009 | 02:29
teo.   Návštevník
zdravim nejde mi vymazat s kosa subory, pouzivam mandrivu rc 2009 gnome, ak existuje nato nejaky sikovny riadok v terminale rad ho uvitam.
    • Re: nejde vymazat kos 08.05.2009 | 11:24
      najsamblbejsi   Návštevník
      skus toto

      sudo rm -rf ~/.Trash-1000/files/*

      • Re: nejde vymazat kos 08.05.2009 | 11:30
        teo.   Návštevník
        skusal som ale nefunguje ani mi nic nenapise v terminali po zadani :(
      • Re: nejde vymazat kos 08.05.2009 | 11:44
        najsamblbejsi   Návštevník
        to znamena ze v tom adresari ~/.Trash-1000/files/ uz nic nemas . Ak vsak vidis stale nejake subory v kosi tak skusime nieco ine.

        tento prikaz spusti ako uzivatel pod ktorym sa prihlasujes (nie ako root !) :

        ls -l ~/.Trash-1000/files/

        ak tam nieco najdes skus este raz ten prikaz ktory som napisal vyssie.
        ak tam nemas nic skus pozriet do podobneho adresara (neviem presne mozno .Trash-500/files alebo nejak tak) ktory mozes najst prikazom (ako pouzivatel pod ktorym si prihlaseny):

        ls -la $HOME |grep Trash
        • Re: nejde vymazat kos 08.05.2009 | 12:00
          teo.   Návštevník
          pokial som normalne prihlaseny tak mi napise
          ls -l ~/.Trash-1000/files/ není souborem ani adresářem, pokial som bol ako root tak mi po zadani prikazu nenapisalo nic a ked som skusal trash-500 tak to neslo ani normalne ani ako root a ten duhy prikaz mi nic nepise a asi ani nerobi bo veci v kosi su a v terminali mi nic nato nenapise ci uz som normalne prihlaseny abo ako root
          • Re: nejde vymazat kos 08.05.2009 | 12:09
            teo.   Návštevník
            este nieco kukal som v kosi na tu zlosku ze aky mam knej pristup je tam ze vlasnik ja ale nemozom to mazat je tam len citanie cize pristup do zlozky a co ma sere neda sa to vytiahnut ani skosa bo keby so to mal napr. na ploche tak by som to vymazal rm- rf :(
            • Re: nejde vymazat kos 08.05.2009 | 14:18
              WlaSaTy   Návštevník
              toto by malo ukazat ze kde je smetiak a co je v nom aj s akymi pravami:
              find ~/.Trash* -type f -ls

              a nestartuj nautilus cez sudo, potom nevies vymazat kos ak do neho nieco zahodis.