Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.05.2009 | 21:01
Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
Nainštaloval som nové Ubuntu, porobil som zopár hlúpostí a sem-tam mi padalo (každých 15 minút som musel resetovať, lebo zamrzlo). Tak som si povedal, že asi najjednoduchšie - nechcelo sa mi hľadať 3 dni chybu, lebo mám teraz trocha fofry (maturujem a veľmi potrebujem NB) - bude komplet nanovo nainštalovať Ubuntu, tak som ho nastavoval nejakých pár hodín. Pred chvíľou som mal otvorené 2 OpenOffice dokumenty, Firefox, Pidgin, Thunderbird (+ Cairo-dock, Compiz-fusion) a stlačím ALT+TAB a koniec, zamrzol a nič s ním sa nedalo robiť, len natvrdo resetovať. Neviete, kde by mohla byť chyba? Veľmi súrne potrebujem teraz NB a práca pri resetovaní po každých 15 minútach nie je práca.


Ďakujem pekne za odpovede
    • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 21:13
      WlaSaTy   Návštevník
      Vetrak sa Ti zapina?
      • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 21:14
        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
        áno, hučí :-)

        Ešte neviem či to nebude aj Javou, alebo Flash Playerom. Javu mám originál od Sun (Java6) a Flash mám od Adobe posledný čo vyšiel ... Neviem v čom by ešte mohol byť problém
        • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 21:54
          WlaSaTy   Návštevník
          Aj na grafike? Ja by som najprv vypol efekty a ak to nepomoze tak skusil liveCD bez tych uchvatnych niekolko honinovych modifikacii.
          • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 22:06
            Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
            A ako zistím či mi beží ventilátor?
            • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 22:22
              WlaSaTy   Návštevník
              Dobra otazka.

              Napriklad tak ze najdes jeho poziciu a skontrolujes jeho funkcionalitu pomocou zraku, skuchu alebo inych zmyslov na to urcenych. Poziciu zistis bud pomocou manualu (obvykle NB) alebo po otvoreni bedne (obvykle obycajne desktopy). Ale bacha na zaruku koli poskodeni pecate.
              • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 22:25
                Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
                Fíha, netrúfnem si otvárať svoj notebook... Nedá sa to zistiť softvérovo?
                • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 22:33
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Da, ale nie vzdy. Inak jeden z manualov ma obvykle aj popis kde sa nachadzaju vetraky. A ucho mas, dufam.

                  PS.: ale ak nechces vypnut zbytocnosti, tak vela zdaru.
                  • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 22:34
                    Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
                    Zbytočnosti ako napríklad? Grafické "doplnky"? Compiz, Cairo-dock?
                    • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 22:53
                      WlaSaTy   Návštevník
                      ja neviem. co som to vobec pred tym pisal?

                      Inak, nespravne ovladace su najcastejsim pripadom zlyhania. Ci je to uz odflaknutou implementaciou ACPI vyrobcu notebooku v kombinacii s uzivatelovym _odbornym vypnutim alebo chybou v binarnom ovladaci. Ptotom nasleduje vadna RAM, disk, CPU, zdroj ....

                      Vidim ze sa ponahlas. Uz si pre to nieco rychlo urobil?
                      • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 23:01
                        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
                        No zatiaľ som pre to rýchlo vypol Compiz a zatiaľ nemrzne, ale pravdupovediac okrem toho, že mám otvorený firefox nemám otvorené nič...

                        Grafická karta:
                        Integrovaná Intel Graphic Media Accelerator X3100 se sdílenou pamětí
                        • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 23:28
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Mi nepovedz ze ides po zdroji a snazis sa nasimulovat danu chybu. Dorazilo by ma keby sa to prejavovalo pri flashi (YuTuba a online hry), to by potom suhlasilo s akademickym tyzdnom.
                          • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 23:55
                            Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
                            Muhehe, super, áno, jasné, pozerám youtube a hrám on-line hry, nemám inú zábavu, to si vystihol...
                            Nie prepáč, ale som len užívateľ, ktorý natrafil na chybu a snaží sa ju vyriešiť, keď sa to stalo, nemal som zapnutý ani youtube ani nič kde by bol flash, mám nainštalovaný adblock, tak to nebolo ani kvôli reklame.
                            Myslel som, že je tu snaha o pomoc, ale ako vidím, tak alebo ja tej pomoci nerozumiem, alebo tam fakt nie je. Ďakujem ešte raz


                            Radšej kašli na to, máš pravdu, skúsim si pomôcť sám (installnem Windows a budem čakať kým prídem o všetky dáta)
                            • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 10.05.2009 | 00:08
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Snaha o pomoc tu bola, ale ak sa Ti ju nechce nasledovat tak nemusis. Je to na Tebe. Aspon si sa mohol opytat ked si nevedel, takto som predpokladal ze si sa snazil nasimulovat danu chybu pouzivanim pktore jej predchadzalo. Tak ako sa to bezne robi.
                            • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 10.05.2009 | 00:33
                              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                              ...neblbni :-) Ak máš veľa práce, tak zatiaľ skús 8.10, ak ti to šlo v pohode, alebo si zatiaľ daj xubuntu. Ak nebudeš tak vyťažený, tak potom hoď tému do placu. Včera bol spln a dnes asi nieje správna konštelácia hviezd...
                              • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 10.05.2009 | 00:40
                                Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
                                Dik za dávku optimizmu... Nejako to už poriešim a ak nie, tak sa ozvem keď bude spln ;-)

                                Re: WlaSaTy
                                Dorazilo by ma keby sa to prejavovalo pri flashi (YuTuba a online hry), to by potom suhlasilo s akademickym tyzdnom.

                                Vo mne toto evokuje skôr výsmech ako pomoc
                                • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 10.05.2009 | 00:44
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  :Vo mne toto evokuje skôr výsmech ako pomoc

                                  No, pravdu povediac, vo mne evokovali dve veci vysmech. Prva bola ze si nereagoval na rady a druha ze si sa vyhrazal nejakym inym OS. Ale rob ako myslis, svet sa Ti otvara a skusku dospelosti mas na dosah.
    • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 21:26
      Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
      Ako by som mohol napríklad zistiť, ktoré programy sa môžu medzi sebou biť? Mám na hlavnom Gnome paneli sledovanie systému a väčšinou keď zamrzne, tak posledné hodnoty vyťaženia, pamäte a procesora vôbec nie sú nejako extrémne vysoké, práve naopak sú obyčajné, nízke. Konfiguráciou to teda asi nebude, tak to bude asi nejaká softvérová chyba. Neviete niekto poradiť?
      • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 22:15
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
        Ked potom nastartujes tak v logoch nieje nic?
        • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 09.05.2009 | 22:24
          Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
          Ok, dostal som sa až po Prehliadač systémových záznamov, ale je tam toho trocha veľa, vôbec tomu nerozumiem, skús špecifikovať čo hľadáme (resp. kde hľadať) a pošlem výpis. Ja som len smrteľník :-D
          • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 10.05.2009 | 00:43
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            nevivm, ale ked sa mi nahodou stalo ze mi pc zmrzlo, vacsinou v logoch som o tom nemal ani zmienku. Teraz sme z bratom preinstalovavali bubunt 8.10 (ktore bolo dostatocne stabilne a vsetko tam fungovalo) na 9.04 a co sa nedialo? No nedialo sa to ze by bubuntu fungovalo ako ma, tzn. taktiez nam mrzlo, ale asi kazdich 25min, je to asi zavisle od vykonu pocitaca ;-). Neviem usudil som ze je to nejaky prasprosty bug, alebo velmi kvalitne prevedeny feature. Jednoduche riesenie nahodit naspet 8.10 a pockat az ujovia od bubuntu 9.04 neodladia alebo preist na debian, co bolo nasim riesenim.
            • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 10.05.2009 | 14:49
              Lotar   Návštevník
              Ze tato tema bola vyriesena. Precital som vsetky prispevky ale asi mam problem chapanim textu lebo mne to riesenie unika. Zeby instalacia starsieho op systemu?
              • Re: Prosím rýchlo POMOC - Ubuntu 9.04 PADÁ 10.05.2009 | 21:22
                Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                No zda sa mi ze som tam kdesy v prispevku dopisal, ze nahodit 8.10, ale ak sa ti to nezda ako dobre riesenie a vies o lepsom tak ho napis rad sa necham poucit, ja o inom neviam, mozno ten bug opravit, ale to by som asi nedal, takze nic. :-)