linuxos.sk a mazanie komentarov

Sekcia: Ostatné 11.05.2009 | 13:37
_123_   Návštevník
chcel by som dat uzivatelom do pozornosti, ze tim linuxos.sk si svojvolne MAZE z ich pohladu nevhodne komentare. je to podla mna uplne arogantne, najma, ked jedine, cim sa tu ohanaju pred vlozenim komentaru, je netiketa, ktoru moze mat kazdy s prepacenim u riti, lebo nie je zavazna. kazdy ma pravo si vyjadrit svoj nazor, ale pravo mazat, bez predchadzajuceho upozornenia, je podla mna uplna drzost, ked to chcete robit, tak vypracujte kodex slusnosti, alebo vseobecne platne podmienky pridavania tem/komentarov, pretoze aj uzamykanie robite svojvolne, i ked to mi je uplne jedno....takze sa spamatajte
    • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 13:49
      Avatar chatpall   Používateľ
      spamatat by si sa mal asi ty. ak si myslis ze mozes mat netiketu u prdele tak sa ti ani necudujem ze sa ti zda ze tu niekto spojvolne maze komentare. ak si myslis ze nejake vypracovane podmienky a pravidla su nadradene netikete a ze administrator nema pravo na zmazanie nevhodneho prispevku, tak si si pomylil forum. ale ak si stale stojis za svojim, tak nam prosim ta ukaz jeden priklad zmazaneho prispevku, ktory sa tykal linuxu, otvoreneho software, nastavenia hdw, programovanie v otvorenych alternativach alebo komunity
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 14:00
        123   Návštevník
        mi este vysvetli ako ti mam ukazat zmazane komentare......ale komentare ktore sa neradia netiketou, si tu mozes kuknut...su ich stovky a neboli mazane...je kazdemu jasne, ze v poslednej dobe to tu slo dole vodou, rozne flamy, ale takto to zacat riesit je velmi neprofesionalne
        • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 14:06
          Avatar chatpall   Používateľ
          jednucho opises problem o com bol prispevok, ako na neho reagovali ludia a preco ho admin uzavrel. nic tazkeho.

          v poslednej dobe to neslo dole vodou, iba sa meni struktura uzivatelou distibucii, kedze Ubuntu nainstalovat nie je problem tak sa do toho pustaju aj menej zdatny uzivatelia.
          NERUSTE TENTO UCET!!!
          • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 14:09
            123   Návštevník
            ano ano uz to riesim, bol som trosku vytoceny, dal som aj navrh na zmazanie tejto temy, nabuduce sa radsej nadycham najskor cerstveho vzduchu, to vsak nic nemeni na fakte, ze som zatial uspokojucu odpoved nedostal:)
            • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 14:14
              anes   Návštevník
              ja by som chcel len vediet z akeho dovodu bolo zamknute vlakno icq a komunita, mam na to nazor no zatial sa zrdzim komentara
              • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 14:17
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Osobne by som si tipol, že kvôli tým posledným komentárom .. i keď zamknúť sa dá aj určitá časť diskusie.
                • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 14:19
                  anes   Návštevník
                  berem spat nevsimol som ;)
                  • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 14:42
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Ahoj.

                    Ja som to zamkol, objavil sa tam fantóm Stanislava Hofereka, kvôli ktorému, ako iste vieš, si nemôžeme (linuxos.sk) dovoliť, aby sa tu ľudia kvôli nemu pomaly pazabíjali navzájom.
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 15:45
                      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                      Možno by bolo lepšie nezamykať tému, ak sa tam vyskytne prvý taký príspevok/vlákno, ale radšej taký príspevok/vlákno vymazať. Prípadne mazať rovno celé také vlákna, však na trollov netreba reagovať. Zamykal by som tému až keď sa to tam bude opakovať (aby jeden troll nespôsobil, že sa budú zamykať témy, v ktorých je aj seriózna diskusia ).

                      Osobne som na takomto webe za zbytočných príspevkov. Napríklad mi vadia príspevky typu +1, -1, a podobne, ja by som pridal ku každému príspevku button, že +1 (alebo -1) a nech sa človek vyjadrí tam. Nie že si pozriem nové komentáre a nájdem tam +1, +1, -1, +47 :-)
                      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                      • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 15:48
                        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                        Možno by bolo lepšie nezamykať tému, ak sa tam vyskytne prvý taký príspevok/vlákno, ale radšej taký príspevok/vlákno vymazať. Prípadne mazať rovno celé také vlákna, však na trollov netreba reagovať. Zamykal by som tému až keď sa to tam bude opakovať (aby jeden troll nespôsobil, že sa budú zamykať témy, v ktorých je aj seriózna diskusia ).
                        Prave preto sa daju zamykat vlakna diskusii :-).
                        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 15:35
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  ano, uz som to tak spravil :-)
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 14:51
        najsammudrejsi   Návštevník
        "... ak si myslis ze nejake vypracovane podmienky a pravidla su nadradene netikete..."

        samozrejme, ze su
    • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 15:32
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Do diskusie je zakázané vkladat akúkoľvek reklamu. Prosíme diskutujúcich, aby dodržiavali Netiketu. Ďakujeme.
      Admini dostali povolenie odo mna lockovat diskusie, ktore by viedli k zbytocnym flamewareom a taktiez diskusie plne nadavok. Toto nepisane pravidlo fungovalo dlho roky, ale nebolo uplatnovane, pretoze nebolo treba. Zial, casy sa menia.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 16:18
        123   Návštevník
        ...aby dodrziavali netiketu, v pripade hrubeho porusenia netikety, mozu byt prispevky mazane administratormi. napriklad...... mne sa nejednalo o loky kvoli fejmom, i ked od kedy hoferek stavkuje, tak flejmy su minulost, ale o mazanie komentarov
        • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 16:29
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          tak to netusim, co sa stalo. Jedine kedy sa mazu komentare, ak je nahodou nejaky viac krat poslany.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 17:00
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Tomáš, ahoj.

            123 ide skôr o tú "filozofickú" stránku veci aktu mazania komentárov.
            .
            Naschvál som do NETIKETA pridal odkaz v záhlaví na originál Netiquette Home Page . Ten kto vie len trochu po eng. si tam prečíta všetko, aj keď v tomto prípade ja osobne mám výhrady voči výkladu a následného prekladu do sk, kde náš výklad sa tak trochu javí ako keby sa pridávali ďalšie slovenské zásady. Týmto oznamujem, že nechcem rozpútať žiadny flame, doporučujem si však naozaj prečítať originál.
            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 22:08
        Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
        "Zial, casy sa menia." Suhlasim. Registrovany som sice kratko, ale linuxos navstevujem uz dlho. Uz je tu privela malych deti, ktore sa musia vyjadrit ku vsetkemu. Vlakna plne urazok, nadavania, flamewary. V poslednom case mi to tu pripomina jeden slovensky IT web, kde to uz je kazdodenna zalezitost.
        Je zaujimave, ze ceske IT weby maju vyssiu kulturu.
        • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 12.05.2009 | 00:34
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          A nepripomína Ti to reálny život ? Dni plné nenávisti, zášti a závisti. útechu z toho, že susedovi zdochne koza, decko, pes a mne NIE !! Ten pocit nadradenosti z toho, že mi výjde slovná equlibristika a cítim sa ako King.
          .
          Maor, časy sa menia, nastáva koniec Vekov, tak ako ich my poznáme, tie decká, ako píšeš, nám raz rozpárajú bruchá, veď čo ak im raz na diskotéke povedia v repe, že máme miesto srdca diamant ??!!
          Pokoj s tebou a mier v srdci.
          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 12.05.2009 | 11:23
            Henrich   Návštevník
            súhlas
    • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 16:29
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      vyjadrim sa este ja ... doteraz som sa snazil co najmenej diskusii zamykat, riesil som to mazanim nevhodnych prispevkov. standartne to boli ale uplne mimo temu prispevky, popripade invektivy, ktore tu nestrpim ... taktiez sa dodoedo-vi nepacilo (nemyslim to v zlom), ze som nedavno lockol diskusiu, kde uz boli utoky na stana ... nema to nic spolocne s linuxom (vycitanie greenie milionkrat donekonecna nepovazujem za temu hodnu riesenia v ramci komunity, linuxu, OSS a pod.) ... ibaze tieto invektivy boli opakovane a mna to uz unavovalo ... mnohokrat to robili ludia, ktori sa biju do prs, aki su linuxaci a pod., no neboli ani na jednom LinuxFeste, LugCone, LinuxExpo alebo SFD a pre komunitu neurobili asi nic.

      taktiez dalsim dovodom bola az casta anonymita, to znamena, ze prispevky neboli v mnohych pripadoch od registrovanych/prihlasenych userov. takze toto boli hlavne dovody, preco som zacal mazat niektore prispevky, popripade lockovat diskusne temy. ak sa to niekomu nepaci, jeho problem, myslim, ze sa tu najde viac uzivatelov, ktorym sa naopak nepozdava nevhodne spravanie vyssie spominanych userov (flamerov a pod.). Ked to bude takto pokracovat, moze sa lahko stat, ze sa toms a miro bendik nasrdia, pisat prispevky do fora budu moct len registrovani a prihlaseni uzivatelia a mozno sa zavedie obdoba karmy ako na root.cz, kedy si citatel bude vediet lahsie vyfiltrovat sajrajt od normalneho citania.

      napisem este raz to, co som napisal pred par dnami ... nasa komunita je mala, mali by sme drzat spolu a nie sa triestit a hasterit. GNU/Linux je od sudrznosti. pokial nezvladate emocie a chovanie, vratte sa s5 k M$, tam si mozete dovolit zurit kolko chcete po zakupeni licencie ... lebo tymto stylom to daleko nedotiahneme a mozeme ist maximalne do prdele ... (pardon za vyraz) ... pokial si to chce niekto so mnou vydiskutovat, tak
      emdi@jabber.emdi.sk
      • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 17:20
        123   Návštevník
        vsetko je v poriadku co pises, aj tak si myslim, ze to beries trosku tragicky. esteraz opakujem, nemam nic proti zamykaniu tem, mna nastvalo vymazanie prispevkov.netiketa je fajn, ale je to odporucanie, nie je to nic zavazne. nie som ani proti mazaniu komentarov, banu ip-ciek a podobnych veci, ale toto sa musi zakladat na vopred urcenych zavaznych podmienkach, na zaklade ktorych ludia budu prispievat do fora a nie na svojvolnom rozhodonuti spravcov stranky.
        • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 17:49
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          niekde som cital taky vtip ..

          pravidlo 1: admin ma vzdy pravdu a nikdy sa nemyli
          pravidlo 2: ak sa admin pomyli alebo nema pravdu, v tom pripade plati pravidlo 1 ...

          berte samozrejme s humorom a nadsazkou ...

          a odpoviem ti, neberiem to tragicky, beriem to aj z pohladu novacikov, ktorych nezaujimaju hadky a vulgarnosti, ale uzitocne info.
          • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 23.09.2009 | 13:16
            Elf   Návštevník
            a odpoviem ti, neberiem to tragicky, beriem to aj z pohladu novacikov, ktorych nezaujimaju hadky a vulgarnosti, ale uzitocne info.

            Nechcem byť zlý, ale si si istý, že toto sa dodržiava? Nepoukazovali na toto niektorý "lepší" užívatelia Linuxu? Pretože i ja som zástancom toho, aby prišla otázka (tak ako má) a odpoveď na tému. Často sa však nájdu stály používatelia fóra, ktorý si nedajú ukradnúť zo svojich slov že tu nič neznamenajú lebo sú len flameri a ich názor je naj! Je mi lúto viacerých tých ktorý odišli, lebo aspoň oni sa snažily pomôcť tak, ako si to predstavuješ ty i ja. No to by šľak trafil asi tých, ktorý si nemôžu povedať zvoj názor, názor z off topic, len pre to, aby im v ukazovateli tej srandy v pravo pribudlo za príspevok +1.
            • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 23.09.2009 | 14:17
              este raz ja   Návštevník
              a nasiel som hned priklad toho typu.
              borgcube
              • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 23.09.2009 | 14:32
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                a teraz mi to vysvetli.
                • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 23.09.2009 | 14:36
                  Elf - aj to nad tym   Návštevník
                  bez komentara k tvojej osobe...skus si to par krat prezriet. chces viac linkov?
                  • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 23.09.2009 | 14:38
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    ano, poprosim. a pri hladani z hlboka dychaj
                    • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 23.09.2009 | 21:15
                      Elf   Návštevník
                      Presne o tom vravím :-)
                      • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 23.09.2009 | 22:01
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        ano? a com presne?
                        • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 24.09.2009 | 00:00
                          Mirec   Návštevník
                          borgcube cital si vlastne ten link? nic nevidis? nic?
                          Elf neprovokuj, poukazat na problem sa da aj normalne.
                          • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 24.09.2009 | 00:04
                            Avatar borg Fedora  Administrátor
                            osviet ma
                            • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 24.09.2009 | 00:54
                              Elf   Návštevník
                              :-) presne sa ukazuješ. Ešte ti to ani nezapína.
                              • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 24.09.2009 | 00:58
                                Avatar borg Fedora  Administrátor
                                veruze nezapina. tak to uz prezrad ;)
                  • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 24.09.2009 | 00:08
                    Avatar chatpall   Používateľ
                    myslim ze nas tu bude viacej ale v danych vlaknach sa nic takeho nenachadza aby si na to mohol poukazat ako na vybocenie z netikety... borgcube ma vlasne relativne (nepisem subjektivne) pravdu.
                    NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: linuxos.sk a mazanie komentarov 11.05.2009 | 19:31
      l_barbarossa   Návštevník
      - praveze mi bolo divne, preco to tu nik nemoderuje a niektore diskusie (vratane tych, na ktorych som sa zucastnil) viedli k tazkemu upadku...
      - mozno mazanie nie je nasjpravnejsie v pripadoch, ked komentar predstavuje aspon jednu suvislu vetu, stacilo by len komentar "zbalit" a uviest dovod (1-2 slovny, resp. piktogram), kvoli comu. Mimoriadne zvedavi uzivatelia by si mohli takyto komentar rozbalit a nasledne svoju tuzbu po nevidanom nalezite ukojit. Autor zbaleneho prispevku by mal zas spaetnu vazbu a ak by bol troll, tak aj dovod na dalsi flame

      btw. dovolim si mily citat zo Slovak-HOWTO=utechu pre postihnutych:
      Ak nájdete v tomto súbore niečo, čo je nezlúčiteľné s vašim linuxovým presvedčením, napíšte najskôr do diskusie linux, potom sk-i18n, dajte príspevok na www.linux.sk a poohovárajte ma na #sklug. V prípade, že vás to neprejde, skontrolujte, či máte aktuálnu verziu a, samozrejme, až nakoniec, dajte mi vedieť.
    • Re:123 - žiješ ešte ? 10.09.2009 | 13:00
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      "123", žiješ ešte ?
      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Re:123 - žiješ ešte ? 23.09.2009 | 02:27
        123   Návštevník
        ahoj dodoedo...ano...zijem..dostal som echo ze si ma zhanal :P
        • Re: Re:123 - žiješ ešte ? 23.09.2009 | 09:30
          dododedo   Návštevník
          ja som za to aby netiketu dodrziavali aj admini, ze dodoedo? hlavne bod 9 ;o)
        • Re: Re:123 - žiješ ešte ? 23.09.2009 | 11:59
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Som rád, že si nezanevrel na Seriál, veď vieš ....
          BTW, ako sám vidíš, naši študentíci sa opäť predvádzajú :D
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Re:123 - žiješ ešte ? 23.09.2009 | 13:47
            dododedo   Návštevník
            mozem ti najst zopar tvojich vulgarnych prispevkov a dat sem odkaz pubertacik? ;o)))
            • Re: vek ... 23.09.2009 | 15:20
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Milý neznámy ...

              Úprimne hovorím. Ach, ako rád by som bol v pubertálnom veku (ale s týmto rozumom a skúsenosťami, samozrejme)!
              ;-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: vek ... 23.09.2009 | 15:39
                dododedo   Návštevník
                to mi hovor. tiez by som chcel mat ten vek, bohuzial niektorym by som tu mohol byt aj otcom. ;o)
                • Re: vek ... 23.09.2009 | 16:28
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  A ako si to myslel s tým pubertiačikom, dosť ma to pobavilo, preto som na to reagoval.
                  ;-)
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Re:123 - žiješ ešte ? 24.09.2009 | 04:12
            123   Návštevník
            zialbohu zanevrel, tak ako aj na tento portal, dovody som uviedol....