Ubnutu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.05.2009 | 23:28
samo   Návštevník
Mám otázku nainstaloval som si Ubnutu cez windovs a vo windovse mam aj moznost odinstalovat ubnutu uplne normlane v ovladaci panel pridat a odstranit programi ale ubnutu je nainstelovany na inej jednotke takze by ma zaujmalo ze ak by som naformatoval jednotku kde mam win xp ci by mi Ubnutu fungoval?
    • Re: Ubnutu 13.05.2009 | 00:03
      Avatar lubos679   Používateľ
      Ak nainstalujes ubuntu priamo z Windows, nieje na ziadnej inej jednotke.
      Na particii kde mas Windows si Ubuntu vytvori obraz disku, ktoreho velkost si si pri instalacii nastavil.
      Takze ak naformatujes Windows particiu, zmaze sa aj Ubuntu, pretoze je na tej istej particii.
    • Re: Ubnutu 13.05.2009 | 00:08
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      len tak mimochodom, vsimol som si, ze nazov distribucie pises Ubnutu, ak dobre pocitam napisal si to zle 3-krat, cize preklep som vylucil... distribucia sa vola Ubuntu, opravte ma ak existuje aj Ubnutu
      • Re: Ubnutu 13.05.2009 | 00:10
        samo   Návštevník
        ale ja mam ubuntu na jednotke e ktora nema nic spolocne s winom, len to ze mam vo wine moznost odinstelacie tak teraz neviem
        • Re: Ubnutu 13.05.2009 | 00:12
          samo   Návštevník
          inac skusal som nastavovat boot.ini vo wine nieco som tam pokazil a teraz mi nejde zapnut ani win ani ubuntu proste len cierna obrazovka ani jedno pismeno nic sa tam neda robit, da sa s tym nieco robit?
        • Re: Ubnutu 13.05.2009 | 00:14
          Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
          ked sa chces zbavit windowsu a nechat si len ubuntu, tak si to ubuntu nainstaluj normalne, cize nabootuj CD a vyber moznost bud instalacie alebo spustenia liveCD a nasledne instalacie, je to na tebe
    • Re: Ubnutu 13.05.2009 | 00:12
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      urcite ti pomoze tento manual, aj mne pomohol pri zaciatkoch s linuxom (ubuntu) a za to S. H. dakujem