Ake distro na stary laptop

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.05.2009 | 21:37
Pepo   Návštevník
hojky,
chcem nainstalovat na starucky laptop nejake vhodne distro, tak aby slapalo "perfect smoothly"

viete mi poradit nejake, co ma najnizsie poziadavky na parametre

laptop: 512 MBram, 1.6 ghz intel inside celeron, hdd 20 gb
    • Re: Ake distro na stary laptop 13.05.2009 | 22:20
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Tak tento laptop nie je až taky staručky a určite ti tam pojde svižne hocičo s vynimkou KDE4.... vyber si
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: Ake distro na stary laptop 13.05.2009 | 22:30
        Avatar berki92 Mandriva 2008.1, Slax_USB  Používateľ
        Povedzme ze dokupi ramku a pojde aj KDE4 , my v skole mame UBU 8.10 2,4Gh intel celeron 512mb ram a intel 810 grafiku integrovanu
        a system ide len len ze ... gimp + firefox = 5minut prepinania medzi oknami.
        Ale skola je skola a casu dost :-)
    • Re: Ake distro na stary laptop 13.05.2009 | 22:38
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Ja mam sice 2GB ram, ale 1.5 ghz mobilny celeron, ale bezi mi tam ubuntu uplne v pohode. Predty mi tam bezal debian aj ten bol v pohode, dokonca aj gentoo na tom bezalo. Na system mi zabera nieco cez 6gb, ale to tam uz mam poinstalovanych kopu kravin, ktore pouzijem len obcas (alebo dev balicky, ak som nieco kompiloval)
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
    • Re: Ake distro na stary laptop 13.05.2009 | 22:39
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.
      Tu je riešenie.
      Zamykám tému.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."