Driver na WirelessLan kartu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.05.2009 | 00:52
Marek   Návštevník
caues,
mam extrenu wirelessLan kartu, no driver mam len na m$oft
vie niekto poradit?

karta:
802.11g 54Mbps
Model No. WLC3010

gugl nejak nehelpol :(

dakujem za pomoc
    • Re: Driver na WirelessLan kartu 15.05.2009 | 01:00
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Skús najprv pozrieť výpis lsusb (ak je pripojená na USB). Bude tam presnejšie označenie tej karty. Ak na ňu aj nebude linuxový ovládač, dá sa cez ndiswrapper použiť ten windowsácky.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Driver na WirelessLan kartu 15.05.2009 | 01:27
        Marek   Návštevník
        kartu mam v pcmcia slote

        skusal som cez network & internet conf. ju nainstalovat a mi vypisalo unable to find network interface for selected device [using ndiswrapper driver]
        ako dalej postupovat [som amater]
        • Re: Driver na WirelessLan kartu 15.05.2009 | 01:38
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          neviem aku distribuciu pouzivas ak je to ubuntu, otvor si pridat a odobrat programy a nainstaluj "windows wireless drivers" (to je fronted pre ndiswrapper) a to uz je klikatko, malo by to fungovat
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Driver na WirelessLan kartu 15.05.2009 | 12:09
          WlaSaTy   Návštevník
          :kartu mam v pcmcia slote
          skor v cardbus slote, 16bitovu kartu asi nemas. ale ajtak, cardctl o nej vie povedat co je zac.
    • Re: Driver na WirelessLan kartu 15.05.2009 | 12:56
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Driver na WirelessLan kartu 15.05.2009 | 13:14
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."