Old PC & VNC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.05.2009 | 13:32
Avatar Grawp   Používateľ
Hi
Potreboval by som dostat na telku obraz z compu. Problem je ten ze nemam DVI/HDMI redukciu a ani taky dlhy DVI ci HDMI kabel. Pri TV sak mame stary comp na pozeranie filmov.. (Pentium Coppermine 1GHz,256 MB SDR DRAM, nVidia MX400). FullHD taha v pohode (samozrejme nie video).

Otazka je asi takato: ake max rozlisenie (komprimovane tak aby to zvladol ten ubohy comp) by som dokazal cez 100Mbit/s siet dostat.
Akym programom to odporucate skusat.
Da sa nejako spravit aj to zeby som vyuzil aj druhu sietovku na tom compe? (Cital som ako cez 2* 1Gbit/s posielali nekomprimovane FullHD video. Ake rozlisenie by islo cez 2* 100Mbit/s a aku kompresiu pouzit?)
    • Re: Old PC & VNC 17.05.2009 | 13:52
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja nbieco podobne robim doma,rozdiel ze je tam 1Gbit karta a pozeraju sa bezne divx videa,

      robim to cez sambu teda otvorim film kroty je umiestneny na inom pc (sietovom priecinku)

      ale to ti asi nepomoze ty chces fullHD video poslat komprimovane po sieti na druhy komp (co ako monitor pouziva TV)
      tim padom to bol asi zbytocny topic sorry
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Old PC & VNC 17.05.2009 | 15:54
        WlaSaTy   Návštevník
        Presne tak. Keby sme sa drzali zadania, tak sa film rozbali na obrazovku, odtial to zoberie vnc, skomprimuje, prenesie po sieti na komp co je pripojeny k telke a dekomprimuje.

        Ozaj vidom aj ja len jedine rozumne riesenie, pripojit priecinok s filmami po sieti na ten media box a na nom s nim robit co je potrebne. Ci uz cez Samba/CIFS alebo cez NFS.
        • Re: Old PC & VNC 20.05.2009 | 12:11
          Avatar Grawp   Používateľ
          Ono tam problem nastava s tou kompresiou.... HD videa neprehra plynulo... je to ubohe stare pentium... nejaky athlon XP by to mozno este utiahol.. ta ale hento je vykopavka......

          Cez VNC som to chcel pustat preto aby sa video na rychlejsom kompre dekomprimovalo a nasledne skomprimovalo cez slabsiu kompresiu a poslalo cez siet.. O tomto vlastne bola cela ta otazka.. ci sa to da a ci by to pomoholo. (resp. S akou najmensou kompresiou by to utiahla 100Mbit/s siet?)

          Asi sa na to vykaslem a nebudem stahovat HD videa (nemyslim FullHD, hoci telku FullHD mam)... alebo zozenem lepsi comp k telke.
          • Re: Old PC & VNC 20.05.2009 | 14:32
            WlaSaTy   Návštevník
            Samozrejme že je to možné, ale či to pomôže je vecou vyskúšania.

            Ja osobne by som sa vybral inou cestou, napríklad. Už len kôli elektrike. Len som nekontroloval či to zožerie klávesnicu s myšou pre web a balíky pre web/torrenty a iné doplnkové balíky. A či to zožerie do budúcna H.264 v plnom rozlíšení.
            • Re: Old PC & VNC 20.05.2009 | 15:04
              123   Návštevník
              kamarat ma jeden box, ktory si dal poslat niekde z ciny za par eur, ktory ti streamuje co si len zaziadas z tvojho PC/NB/PDA....na televizny prijimac, dokonca ma v sebe aj wifinu, cize sa da ovladat z hociakeho miesta v dome cez PC/NB/PDA...., je to fakt srandovna vec :)
              • Re: Old PC & VNC 20.05.2009 | 16:53
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                mohol by si od kamosa zistit co je to zac, alebo aspon priblizne opisat ??
                celkom sa mi to paci

                momentalne premyslam o niecom s nvidia ion k telke

                ale to co opisujes tiez moze byt dobre riesenie pre mna
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Old PC & VNC 20.05.2009 | 17:28
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Pravdepodobne sa jedna o nieco na sposob tohoto alebo tohoto, teda o transmitter audio a video signalu. Jednoducho povedane, predlzovacka. Pri radiovkach si daj pozor aby to nerusilo WiFi ako napriklad Baby monitor a pozri si aj ci to zvladne plne rozlisenie.
                  • Re: Old PC & VNC 20.05.2009 | 21:05
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    no nieco podobne uz mam pouziva to scart na pripojenie a prenasa to aj signal ovladaca (osobitne) podstate prenasa video ktore by malo byt posielane do telky v dome do telky co mame vonku (a po zmene kanalu to prestalo rusit wifi)

                    lenze to nepripojim k PC (aj ked nejakym prevodom z S-video na CINCH by to mozno slo) teda nie v HD rozliseni (stacilo by aj 1024*768)

                    rozlisenie na tu staru CRT telku staci, pochybujem ze by to zvladlo nieco viac
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: Old PC & VNC 20.05.2009 | 22:36
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Ano, otazkou je ci nieco tak lacne dokaze prenasat tolko dat ako je potrebne pre HD video.

                      Inak k tomu priamemu prepojeniu PC na telku, sak sa bezne predavaju obojsmerne prevodniky Cynch/S-Video/SCART. Ked som to posledne pozeral, tak tostalo tesne pod 90Sk, bolo to este pred pociatocnym vstupom do unie. Inak este sa predavaju aj transmitery ktore vysielaju na par metrov normalny TV signal aj s zvukom, nieco na sposob instantnej piratskej telky. Staci pridat koncovy zosik a zamiesat, skoda ze take nieco je v europe oficialne zakazane predavat a aj dovazat. Kedysi sa to pouzivalo na prepojenie hernych konzol s prastarymi telkami co nemali video konektor.
                      • Re: Old PC & VNC 21.05.2009 | 14:57
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        to s tym prevodnikom by slo ale mna by skor zaujimalo nieco s vyssim rozlisenim co by slo dosiahnut iba pomocou VGA/DVI/pripadne HDMI a n to spominane zariadenia asi nie su stavane

                        sak nic zase nie je taky problem premiestnit notebook k telke a zapojit to kablom napriamo

                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: Old PC & VNC 21.05.2009 | 15:51
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Vidis, mna nie.

                          Ak mozem mat za lacne prachy (takmer) bezudrzbovy harddiskovy prehravac co zere malo elektriky a funguje na sieti aj ako diskovy server, tak ma prenos signalu z ineho pocitaca nezaujima. Stacia mi data ktore rozkoduje koncovy bod.

                          Ine by to bolo keby som chces streamovat napriklad kameru, ale na to je velmi podobne riesenie.