pomoc prosim

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.05.2009 | 20:06
Avatar jarino269 pclinuxos 2009,1  Používateľ
Ma pclinuxos a checl by som si stiahnut wine skusal som uz cez synaptic ale nic mi nenájde prosim pomoc
    • Re: pomoc prosim 18.05.2009 | 20:28
      ---   Návštevník
      dal si v synaptic-u najprv nacitat zoznam balikov?

Inac nazov temy si nemohol dat lepsi
    • Re: pomoc prosim 18.05.2009 | 21:28
      najasammudrejsi   Návštevník
      ked sa chces hrat, tak si daj window$ a linux nechaj napokoji...
      • Re: pomoc prosim 18.05.2009 | 22:12
        ja neviem ako sa davam nacitat zoznam balikov prosim poradte mi ako to mam urobyt
        • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:27
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
          hod nam co mas v /etc/apt/sources.list
          • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:29
            Avatar borg Arch, Debian jessie  Administrátor
            a cital si to dalej? vsak mu to uz ide.
            • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:47
              prave to cele pozeram a akosi nevidim hlasku "uz to ide" ani nic podobne
              • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:50
                Avatar Abraxas Debian 505 Xfce; VL 6.0-light; Xubuntu 8.10  Používateľ
                ...tak si to prejdi ešte raz.
              • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:50
                citujem:
                "ide mi to velmi dakujem uz instalujem :""

treba si len otvorit oci a precitat si celu diskusiu, nez reagujem uz na nepodstatne veci
                • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:54
                  dakujem, uz sa naslo... som tam videl hned podtym nieco o pridavani balikov fedory, tak som si to nevsimol. este raz dik
    • Re: pomoc prosim 18.05.2009 | 22:17
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
      program wine mozes nainstalovat z prikazovej riadky, ak ako uzivatel root zadas prikaz apt-get install wine
      • Re: pomoc prosim 18.05.2009 | 22:20
        toto my vipisalo [root@localhost ~]# apt-get install wine
        Reading Package Lists... Done
        Building Dependency Tree... Done
        E: Couldn't find package wine
      • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 14:21
        kipikasa   Návštevník
        ty si madar?
        • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 14:26
          alebo ma od 13 do 16 rokov
          • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 17:13
            Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
            Ja som to vzdy hovoril, treba spravit pravopisnu captchu. Prispevok s castymi (alebo zavaznymi) pravopisnymi chybami sa proste neposle :-) Jednak nebudes citat slova ako "vipisat", dvak sa ti ludia aspon trosku naucia gramatiku :-P
            Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
            • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 17:23
              ja by som pridal nieco typu "ak nezmenite nazov temy na nejaky normalny, cela tema bude zamknuta". este keby tu bola moznost premenovat to :)
              • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 17:29
                hmm, stacilo byt neprijmat temy (proste ti nedovoli submitnut :-) ), ktore obsahuju slova pomoc, prosim, help, !, surne, ako podstring, alebo SU CELE VELKYMI PISMENAMI, PRIPADNE AJ L33T 5P34K0M :-)
                • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 17:42
                  to by sa snad dalo urobit cez dake jednoduche if then else :)

if
                  problem linux
                  then
                  warning: napis to nejak lepsie, napriklad "v linuxe ubuntu pada firefox"
                  else
                  smola, nepresiel si antispamom :)
                  • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 17:47
                    hmm, ak som to dobre pochopil, tak ten co zada ako nadpis problem linux, tak tomu poradi zmenit nadpis, ale ostatny neprejdu antispamom? :-D
                    • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:16
                      dobre si nepochopil - pretoze som to napisal fakt zle :D
                  • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:12
                    123   Návštevník
                    stano zas sa snazis o nieco o com nemas ponatia:)
                    • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:17
                      preto davam sem napady, nech sa moze hocikto uchytit a poskladat to do funkcnej podoby :)

btw pod na chat
                      • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:19
                        ...to znie ozaj interesantne ...
                        • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:21
                          ---   Návštevník
                          aky tu bol klud ked hoferek zaliezol do diery a uz je zase tu, uz to zacina...
                          • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:24
                            ...to je osud :-)
                            • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 18:26
                              podla mna by to chcelo ale urobit nieco s tymi temami. je sice napisane ako by sa tie temy mali pisat, no nepisu sa tak - a tak je z toho sem tam problem. mozno by to chcelo nejako zvyraznit tie rady, ktore su pri zakladani novej temy
                              • Re: pomoc prosim 20.05.2009 | 19:16
                                Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                                Mozes sa pokusit napisat databazu "zlych nazvov tem". Mno malo toho nebude, ludia su vynaliezavi ;-).
                                • Re: pomoc prosim 21.05.2009 | 04:21
                                  mozno by to chcelo velkym pismom napisat nieco taketo:
                                  nazov temy ako "pomoc" alebo "mam problem" neinformuju ludi, o aky presny problem sa jedna - a casto taketo temy uplne odignoruju. Ak potrebujete pomoc, skuste napisat co najpodrobnejsie informacie k problemu. Napriklad "Firefox v Ubuntu neprehrava Youtube" alebo "GNOME zamrza po spusteni".

Sucastou nazvu temy by vzdy malo byt nejake vlastne meno (Firefox, GNOME) a tiez jednoduche sloveso vyjadrujuce problem. Napriklad "neprehrava video" alebo zamrza po spusteni".

nejake dalsie napady?
                                  • Re: pomoc prosim 21.05.2009 | 09:34
                                    Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
                                    je to v ludoch... aj do predmetu mailu by sa malo pisat vystizne heslo. Niekto to pochopi hned na zaciatku a niekomu do dojde dodatocne... ledazeby si z portalu odstranil ludsky faktor :P
          • Re: pomoc prosim 19.05.2009 | 17:47
            "...posledný krát kúpem" :-D
            • Re: pomoc prosim 20.05.2009 | 20:56
              ---   Návštevník
              @jarino 269

Podivej se na www.pclinuxos.com do fora, tam ti urcite radi a ochotne poradi, aniz by se tvuj dotaz tady zvrhnul v neplodnou diskuzi a osocovani. Nic z toho stejne nemas.
              • Re: pomoc prosim 20.05.2009 | 20:57
                ---   Návštevník
                Anebo jeste tady:

http://forum.pclinuxos.cz/