fedora

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.05.2009 | 22:49
...   Návštevník
Krátka otázka. Chcem skúsiť fedoru. Takže prosím o malú navigáciu, ktoré distro sa komu ako a prečo. Poprosil by som zarytích priaznivcov Fedory aby vyliali na sklo svoje najintímnejšie chvíľky s Fedorou :-)

Vďaka.
    • Re: fedora 18.05.2009 | 22:56
      123   Návštevník
      dodoedo ides...... :)
      • Re: fedora 18.05.2009 | 22:59
        ...   Návštevník
        Logická reakcia :-)
    • Re: fedora 18.05.2009 | 23:02
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Hmmm, tak vyliatie, hmmm...

      Nuž, v každom prípade Ti doporučujem už počkať na novú Fedora 11 Leonidas. Príde 26. 5. 2009 a splní očakávania mnohých linuxákov ...
      ;-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: fedora 18.05.2009 | 23:04
        ...   Návštevník
        ...a keď sa mi nechce čakať?
      • Re: fedora 18.05.2009 | 23:05
        ...   Návštevník
        a este aj to že s kade...
        • Re: fedora 18.05.2009 | 23:15
          ...   Návštevník
          Dodoedo niesom žiaden, čo si robí srandu. Myslím to vážne.
          • Re: fedora 18.05.2009 | 23:18
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: fedora 18.05.2009 | 23:22
              ...   Návštevník
              VDAKA
    • Re: fedora 19.05.2009 | 12:25
      Avatar omdzor #!  Používateľ
      Este nieco dodam... Skusil som uz nejedno dostro a vacsinou som sa vzdy vratil k fedore. Zvycajne mi v nej fungovalo vsetko out of box, niekedy bolo este potrebne sa s niecim pohrat(ale skor kvoli mojej "divokej" hardverovej konfiguracii). Fedora sa mi zda tiez jedna z najrychlejsich a ponuka "kopu" softu... A odporucam pockat si na leonida
      #! /usr/bin/env python
      • Re: fedora 19.05.2009 | 13:03
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ale balickovaci system rychlostou nevynika
        • Re: fedora 19.05.2009 | 13:18
          Avatar omdzor #!  Používateľ
          da sa prekusnut...
          #! /usr/bin/env python
    • Re: Fedora linux 19.05.2009 | 13:21
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Prirodzený vývoj vecí okolo Linuxu RedHat, vyniesol v zdravom súperení hlavných distier Fedoru na popredné miesto medzi distribúciami, stala sa svetovo najrozšírenejším distrom, až tak, že o niekoľko miliónov inštalácií predbehla Ubuntu. Avšak nerád vidím okolo nezmyselné jalové búrky v šerbli na tému: Ktoré distro je lepšie ??!!
      .
      Odpoveď znie : LINUX je najlepšie distro.

      Fedora a za ňou stojaca Komunita ľudí, odvádza perfektnú prácu, za čo im patrí vďaka a výsledky uvidíte spominaného 26. 5. 2009 vo forme novej Fedora 11.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Fedora linux 19.05.2009 | 13:29
        Avatar omdzor #!  Používateľ
        +1
        kazdemu podla jeho gusta, vyvojari vsetkych distier spojte sa=) ale suhlasim, kazdemu vyhovuje nieco ine, fedora patri urcite medzi najpodarenejsie distra, vzdy zalezi iba na tom, kto a naco distro pouziva...
        #! /usr/bin/env python
    • Re: fedora 19.05.2009 | 16:20
      Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
      Moje dovody preco fedora su:

      Vyhovuje my system balickov rpm.

      Dobra podpora od vyrobcov software. Ak daky vyrobca robi priamo balicky tak nikdy nechybaju deb alebo rpm.

      Vyhovuju mi administracne nastroje ako setup, system-config-*.

      Zvykol som si aj na casto kritizovany yum. Je sice pomensi ako apt-get ale ak mas DSL a viac tak ta bota urcite tlacit nebude.

      Fedora je tak rozsirena ze je dostatok uzivatelskych navodov na rozbehanie cohokolvek co potrebujem.

      Hry mi idu tak ako potrebujem:
      Quake Wars mi fici out of the box aj z VOIP.
      Tremulous rozne verzie klientov aj serverov som rozbehal a to je v nich pekny bordel. Ked clovek nevie kde presne vam ten vas balickovacy system da jednotlive komponenty tak sa zapoti. Rpm v tomto pomaha :-)

      Nikdy som nemal problemy z rozchodenim propietarnych ovladacov (ci uz k video karte alebo tlaciarni). Ak boli problemy s niecim tak to boli aplikacie/hry ktore pouzivam.

      Mal som obdobie ked ma fedora doslova srala s tymi novinkami ktore stale pribudaju s kazdou novou verziou a nie su dotiahnute do verzie stable. Ale vzdy sa to dalo do poriadku pravidelnou aktualizaciou. Momentalne upgradujem o dve verzie. To znamena ze cca kazde 2 roky. Ak su prilisne problemi s nestabilitou novej verzie tak idem hore iba 1 verziu ked skonci podpora mojej aktualnej verzie. (musel som spravit len raz pouzivam fedoru od verzie 5). Upgrade si najprv skusim vo virtuali a az potom na zivo.

      Fedora ma vzdy podporu dvoch poslednych verzii. Takze ist hore o 1 verziu ked vyprsi podpora tej aktualnej znamena dat si system ktory je stabilny a dobre otestovany ale treba castejsie upgradovat (cca kazdy rok). Dat si najnovsiu verziu znamena mat najmodernejsi system s kopou novych ficurin ale nie vsetko je stabilne.
      • Re: fedora 19.05.2009 | 17:05
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        mne sa nepodaril rozbehat 3G orange net, a to s zo žiadnym UBU nieje problém. Bolo mi to dosť ľúto, lebo ma to distro láka...
        • Re: fedora 19.05.2009 | 18:05
          Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
          Bohuzial zatial som nemal potrebu rozbiehat mobilny internet tak neporadim :-(
          • Re: fedora 19.05.2009 | 18:17
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            ...hmm škoda.
        • Re: fedora 19.05.2009 | 18:30
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Vidíš, to je čudné ...
          Ja som mal maníka v firme, čo mu práve toto v F10 šlapalo. Bohužiaľ je mimo SR.
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: fedora 19.05.2009 | 18:33
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            ...tak to je fakt buhužiaľ, lebo mne s tým nikto neporadil, a ani ja som to nijak pri mojich neznalostiach nezvládol...
            • Re: fedora 19.05.2009 | 18:35
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Skús dať sem presný typ všetkého, dúfam že vieš o čom točím ....
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: fedora 19.05.2009 | 18:40
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                ...snáď hej, ale teraz to nejde, je to priateľkin NTB a už ho potrebuje. Nahovoril som ju na Linux :-) Windows si už sama od seba ani nespúšťa :-)
                • Re: fedora 19.05.2009 | 19:36
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ja som mal (-2 roky) svojho času PCMCIA EDGE modem Orange, vollal sa, volal sa aha Option Globe Trotter , ja som si iba nainštaloval do Fedora9 balík UMTSmon a všetko bežalo ....
                  :-)
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: fedora 19.05.2009 | 22:21
                    Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                    Globe Trotter má priateľka vo Viste. Na NTB má PCMCIA. Neskúšal som Fedoru na jej NTB, lebo by z toho mala chaos. Je rada, že si zvykla na Ubuntu. Ale hneď skúsim Live distro. Pre info, ako modem používam Nokiu 6300. V Xubuntu s tým nieje problém. Sám nájde modem a prevedie ťa ištalláciou ako malé dieťa za ručičku. Ale zas nič ťa to nenaučí, teda aspoň v tých novších distriibúciách. Teraz sa presne nepamätám ako to bolo, ale mal som Fedoru 9 aj 10, a v oboch OS mi modem našiel ale spojiť ma z internetom nie. Rozmýšlal som či si ju teraz nedám, ale nechal som sa "zviesť" so Syllable OS. Uchhvátil ma :-) Problém, ale je v tom (keď už mám priznať, že aká som lama), že sa mi ho nepodarilo nainštalovať. A ani jedno distro, s textovou inštaláciou som nezvládol. Buď "error 17", alebo "error 21" alebo "missing OS" či "system". V textovom režime súborový systém našiel, ale to bolo všetko.
                    A fakt ma to štve, lebo takto som sa vzdal Arch Linuxu, Slackware - čo ma vyslovene žerie. Paradox je že Gentoo, čo je možno distro pre najväčších skillorov, tak tam s inštaláciou nebol veľký problém, ale to bolo asi všetko, nevrzol som si :-)
                    Ešte stále som sa neprelúskal celou tou "Učebnicou Linuxu" na ktorú si mi dal odkaz. Ale študujem ju :-) snáď sa do smrti aspoň niečo naučím...