Blikanie obrazovky notebooku po otvoreni.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.05.2009 | 02:35
Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
Zdravim. Mam problem s notebookom HP-510. Po zavreti notebooku a naslednom otvoreni mi zacne blikat podsvietenie obrazovky. Frekvencia je nepravidelna. Pouzivam Mandrivu 2009.
    • Re: Blikanie obrazovky notebooku po otvoreni. 22.05.2009 | 14:52
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      akoze sa meni jas ??
      asi pouzivas KDE skus sa pohrat s nastaveniami kpowersave (nastavenia napajania sa to mozno vola)

      tam sa da nastavit co sa stane ked zavries veko
      aj kedy sa ma menit jas (zapojeny adapter/bateria...)

      mozno to pomoze

      este to moze byt aj chybny ovladac na grafiku, nemas nahou integrovanu intel kartu ?? lebo u nich maju problemi s ovladacmi teraz
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Blikanie obrazovky notebooku po otvoreni. 22.05.2009 | 14:53
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        este moze byt problem aj s compizom (efekty prostredia kwin v KDE), ak ho mas zapnuty skus ho vypnut
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Blikanie obrazovky notebooku po otvoreni. 22.05.2009 | 17:57
        Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
        Ono praveze blika podsvietenie, jas zavisi od intenzity svietenia. Ono to blika len ked je pusteny graficky rezim. Ked vsak notebook vypinam a naskoci konzola a pismenka ostane obrazovka svietit. Karta je integrovana GM 915 asi.
    • Re: Blikanie obrazovky notebooku po otvoreni. 22.05.2009 | 15:00
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Žeby zlý kontakt? Mne to robí tiež ale iba v určitom mieste pri otváraní mi zhasne podsvietenie.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Blikanie obrazovky notebooku po otvoreni. 25.05.2009 | 01:05
        Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
        Nemoze to byt tym ze pouzivam animaciae ako ma Vista? Tusim ma to nazov ako plasma alebo take nieco.
        • Re: Blikanie obrazovky notebooku po otvoreni. 26.05.2009 | 19:05
          MISO   Návštevník
          ahoj, ja som mal mandrivu 2009 extra a sice mi neblikal obraz po otvoreni notbuku ale sam sa mi nastavoval jas, niekedy sa sam stiahol niekedy pridal... a tak isto mi nesiel riadne zvuk bol taky ako zo zahrobia...
          teraz mam opensuse11.1 a tam taky problem nemam aj ked je tam uz nove KDE
          a ku KDE - podlednom case je dost naprd cim dalej je horsie mrzne seka atd... idem zmenit distro na linuxmint 7 o nedlho bude uvoleny :)