Zly encoding na slovenskej klavesnici v Kile

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.05.2009 | 22:06
Avatar omdzor #!  Používateľ
Zdravim, chcem sa opytat, ci by mi niekto nevedel pomoct s chybnym encodingom slovenskej klavesnice v Kile. Ked mam sk klavesnicu, neviem zadat pismena ako Ď, Ň, Ǐ, ȟ a pod., ktore sa zadavaju pomocou shift + klavesa vedla backspace + pismeno. Ked pouzijem tieto klavesy, tak mi napise proste ˇ. Verzie su:
Qt: 3.3.8b
KDE: 3.5.10-3.fc10 Fedora
Kile: 2.0.3 na fedore 10.
V ostatnych aplikaciach ide sk klavesnica v poriadku.
#! /usr/bin/env python
    • Re: Zly encoding na slovenskej klavesnici v Kile 28.05.2009 | 16:18
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Akú hodnoty má LC_CTYPE? (zisťuje sa príkazom locale)
      • Re: Zly encoding na slovenskej klavesnici v Kile 28.05.2009 | 16:34
        Avatar omdzor #!  Používateľ
        "en_US.UTF-8" ako vsetky polozky v locale, rad pozuivam anglicke nelokalizovane verzie ale s tymto som este problem nemal...
        #! /usr/bin/env python
        • Re: Zly encoding na slovenskej klavesnici v Kile 28.05.2009 | 17:17
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Tak potom je problém jasný. Bez nastavenia mŕtvych kláves by to nemalo fungovať prakticky nikde (nie všetky aplikácie to rešpektujú).
          • Re: Zly encoding na slovenskej klavesnici v Kile 28.05.2009 | 17:28
            Avatar omdzor #!  Používateľ
            A ako presne ich nastavit? Inak bezi mi to na thinkpade sl500 a mam este jeden maly problem, ktoreho povod sa mi nepodarilo zistit... Niekedy ked pisem nejaky text, tak kurzor samovolne odskoci zopar riadkov(prave zadanim nejakej klavesy) hore alebo par znakov doprava a pod. Dost to irituje, takze ak sa to da vyriesit, tak by som bol rad...
            #! /usr/bin/env python
            • Re: Zly encoding na slovenskej klavesnici v Kile 28.05.2009 | 17:40
              samo   Návštevník
              mozno sa prstom dotykas touchpadu
              • Re: Zly encoding na slovenskej klavesnici v Kile 28.05.2009 | 17:44
                Avatar omdzor #!  Používateľ
                :) asi nie...
                #! /usr/bin/env python
            • Re: Zly encoding na slovenskej klavesnici v Kile 28.05.2009 | 18:07
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              No treba nastaviť LC_CTYPE na sk_SK.UTF-8 (neviem ako sa to nastavuje vo fedore tak aby to bolo globálne nastavené od bootu). Mimochodom thinkpad mám aj ja, ale bez touchpadu takže mi kurzor neskáče o niekoľko riadkov.