moblin ako dualboot

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.05.2009 | 17:01
matej   Návštevník
dobry den.
pouzivam win xp na NX6110 HP... ale ked chcem ist iba na internet alebo len daco rychlo pozriet tak by som sa chcel opytat ci by sa nedala nainstalovat nejaka distrubucie ako je napr moblin do dualboot. ci by to bolo s moblinom vobec mozne a ked nie tak neviete poradit nieco podobne?
dakujem
    • Re: moblin ako dualboot 31.05.2009 | 18:00
      _fp_   Návštevník
      Moblin dualboot-ovat ide, ale je vsak este len v beta verzii - je tam dost bugov, skor by
      som odporucil nejake ine distro, napr. ubuntu, madriva, opensuse... cokolvek, vsetky sa daju lahko nastavit na
      dualboot. Ak chces nieco na netbooky, tak potom UNR (ubuntu netbook remix) alebo easy-peasy. A ak chces nieco
      veeeelmi rychle, potom snad presto: www.prestomypc.com - zadarmo je vsak len trial, licencia stoji 20$.
      • Re: moblin ako dualboot 31.05.2009 | 18:21
        WlaSaTy   Návštevník
        hhh, 20$. kolko je rabat?

        Skor napriklad http://slitaz.org/ alebo ine nenarocne minidistro. Je ich naozaj pozehnane dost na vyber.
        • Re: moblin ako dualboot 31.05.2009 | 19:19
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          to hej ale autor povodneho prispevku ocakava daco ako onboard linux co nabootuje za 5 sekund (co vraj moblin zvlada)

          nieco podobne som videl na nete na strankach thinkGOS.com vola sa to ze CLOUD a ide o nieco ako browser ktory je zaroven odlahcenym OS

          bohuzial zatial je to len beta aj to len private, snad to coskoro uvolnia
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: moblin ako dualboot 31.05.2009 | 19:35
            WlaSaTy   Návštevník
            ano, a o tom som pisal, pozri sa na to co som odporucal.
            • Re: moblin ako dualboot 01.06.2009 | 00:17
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              no ja neviem, slitaz je sice malinky ale neviem ci bootuje tak rychlo ako napriklad moblin

              na disk som ho sice neskusal instalovat ale z usbcka mu to trvalo hodne dlho (viem ze je to neporovnatelne), dlhsie ako napriklad slaxu
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: moblin ako dualboot 01.06.2009 | 19:38
                WlaSaTy   Návštevník
                A co Ti brani ho dat na malicku oblast na harddisku? Ten bude asi rychlejsi ako nejake USB, CD alebo DVD.

                Mimochodom, podobne to robia aj tie kvaziOS na baze Linuxu ktore bezia zo suboru na NTFS particii. Len tam daju navyse o jednu systemovu vrstvu viacej.

                PS.: nepredpokladam ze by chcel nieco na cinsky sposob, teda kartu do slotu s minimalnym OS (pravdepodobne emulujucu radic diskov schopny BOOT rutiny, nemal som to v ruke)ktory sa uz postara o zvysok. V tomto pripade o nakopnutie SW ktory to obnovi z nejakej zalohy. Viem ze je to v rozpore s poziadavkou, ale uviedol som to ako zaujimavu technologicku alternativu. A nepredpokladam ze by to niekto hackoval s prepalovackou :)
                • Re: moblin ako dualboot 01.06.2009 | 21:08
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  ta cinska vec vyzera super a za 5 dolarov :-DD

                  ked tak o tom pises asi si skusim ten slitaz alebo DSL nahodit na disk na net a pisanie dokumentov by to mohlo byt super ak to teda bude bootovat vyraznme rychlejsie ako bezna distribucia
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: moblin ako dualboot 01.06.2009 | 21:54
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    no takze vyskusal som DSL aj slitaz nainstalovat na disk
                    oba na samostatnu particiu na ext3 filesystem a cas bootu je porovnatelny s bootom ubuntu na ext4 takze to nema zmysel

                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: moblin ako dualboot 01.06.2009 | 22:15
                      WlaSaTy   Návštevník
                      19s?

                      • Re: moblin ako dualboot 02.06.2009 | 02:00
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        !!5s!!
                        moje ubuntu bootuje do openboxu na ext4 okolo pol minuty

                        urcite by sa aj ten slitaz dal zrychlit ale to ja nezvladam

                        P.S. DSL sa mi zda ze nabootoval rychlejsie ako slitaz (osobny dojem)
                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: moblin ako dualboot 02.06.2009 | 13:43
                          WlaSaTy   Návštevník
                          hm, tak to by ma zaujimalo jaku vselijaku autodetekciu to vypina. ked najdem nejaky box tak si to zo srandy nahodim :-)
        • Re: moblin ako dualboot 31.05.2009 | 23:38
          matej   Návštevník
          no asi vyskusam viac tych minidistier... mozete dat este nejake tipy na odskusanie?
          • Re: moblin ako dualboot 04.06.2009 | 01:31
            El Ka3no   Návštevník
            Mne sa velmi paci Winki od MSI nedostal sa k tomu niekto ? alebo niejake informacie v tuzemskej reci ? ;-)