mam problem s linux boot

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.06.2009 | 23:48
matqo111215   Návštevník
mam problem...som zaciatocnik s linuxom a snazil som sa spravit boot kartu na linux ubuntu beryl a podarilo sa s karty pc bootuje s malou chybou ktoru potrebujem odstranit pokial mam kartu v pc zasunutu otvori my autoaticky okno na boot a mozem si vybrat vista alebo ubuntu ak tam karta nieje zasunuta v pc tak nespusti ziadnu boot obrazovku napise len wait.. a pritom skonci co je vlastne moj problem bez tej karty nespustim ani vistu ani ubuntu lamem si nad tym hlavu uz 4 mesiace horsie je kolko rokov dokaze vydrzat karta v pc pomozte my pls je to premna dolezite ak by bol niekto ochotny moje tel cislo je 0904354602 icq 405626463 prosim pomozte mi niekto kompetentny vopred dakujem za kazdu pomoc
    • Re: mam problem s linux boot 04.06.2009 | 23:51
      matqo   Návštevník
      este ujasnim ide o pc hp a o vindovs vista a ubuntu 8.04 myslim
      • Re: mam problem s linux boot 05.06.2009 | 00:25
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        system si instaloval na krtu ze ??
        pr instalaci si ubuntu zapisalo /boot/ na krtu
        z tej particie sa cita zavadzac GRUB a ten dovoluje spustat vsetky systemy ake mu zadas

        potrebujes znovu nainstalovat grub na interny disk PC
        to najdes ja tu v databaze znalosti aj pomocou googla

        risenim by bolo aj preinstalovanie linux (vedie k strate dat a nastaveni) a pri instalacii zvolit iny disk na zavedenie MBR a /boot/
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment