prehravanie dvd

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.06.2009 | 23:33
xxxx   Návštevník
dobry den, mam 64 bitove suse10.2 s gnome a blbne mi prehravanie dvd - vlc je takmer nepouzitelne, totem zas pozaduje nejaky plugin. nepomaha ani libdvdcss. neporadi niekto, aky plugin to vlastne pozaduje totem? dikes...
    • Re: prehravanie dvd 06.06.2009 | 23:35
      xxxx   Návštevník
      este detail - totem mi nejde na xine, ale na gstreameri.
      • Re: prehravanie dvd 06.06.2009 | 23:42
        Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
        pozaduje nejaky plugin

        aky? ved snad ti nieco pise, nie? to my nezistime. to musis ty precitat! :)
        - peace, not war -
        • Re: prehravanie dvd 06.06.2009 | 23:48
          xxxx   Návštevník
          keby vypisal aky, tak sa nepytam tu:) doslova len chce nainstalovat plugin (nemenovany) a zrestartovat totem...
          • Re: prehravanie dvd 06.06.2009 | 23:50
            Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
            copy a hod do googla :)
            - peace, not war -
            • Re: prehravanie dvd 06.06.2009 | 23:57
              xxxx   Návštevník
              som hladal - odpoved bolo vlc alebo mplayer - ze konkretna verzia vlc je na figu, som uz zistil, mplayer mi blbne tiez, takze totem sa mi zatial javi najschodnejsi...
        • Re: prehravanie dvd 06.06.2009 | 23:52
          xxxx   Návštevník
          citujem:

          .Totem nemôže prehrať tento typ média (DVD), pretože nemáte nainštalované zodpovedajúce zásuvné moduly.

          Prosím, nainštalujte potrebné zásuvné moduly a reštartujte Totem, aby bolo možné prehrať toto médium
          • Re: prehravanie dvd 07.06.2009 | 14:14
            Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
            chod do spravcu balickov, neviem aky system ma tvoje distro... daj hladat totem a naistaluj ak najde nieco z totemom co este nemas nainstalovane :) mozno to bude to co potrebujes :) a ak nie tak googli totem plugins dvd alebo nieco take
            - peace, not war -
      • Re: prehravanie dvd 07.06.2009 | 21:56
        matt   Návštevník
        da sa pouzit "noautun". prehrava bez problemov
      • Re: prehravanie dvd 16.06.2009 | 01:55
        l_barbarossa   Návštevník
        no prave, kvoli dvd menu mam zatial ako backend xine a nie gstreamer
    • Re: prehravanie dvd 09.06.2009 | 02:58
      xxxx   Návštevník
      dobry vecer, ma tu, prosim, vobec niekto skusenost s prehravanim dvd na suse10.2? da sa to vobec? uz som poskusal vsetko mozne, ale bez vysledku... mplayer, lindvd, xine, totem na gstreameri, vlc - vsetko na figu... budem vdacny aj za negativny nazor, nech nestracam cas...

      spustil som si live ubu8.10 a tam to slape v toteme na gstreameri uplne v pohode...

      som z toho jelen... libdvdcss vobec nezabralo...
      • Re: prehravanie dvd 09.06.2009 | 16:00
        martin   Návštevník
        spustas to iba kliknutim na zastupcu, alebo cez terminal ? (ak ,skus spustit cez terminal a co ti tam vypise)
        • Re: prehravanie dvd 09.06.2009 | 18:32
          xxxx   Návštevník
          spustal som cez terminal (totem) a ziadnu chybu nevypisal...
          mplayer vyhadzocal hlasku, ze nemoze otvori mrl, alebo take cosi, xine to iste, lindvd mi vobec neponukal prehratie disku, len suborov, vlc sice k dvd-cku pristupuje korektne, funguje aj menu, ale po par sekundach zamrzne video aj zvuk...

          nasiel som na webe prehravac dvd OGLE - vecer to skusim nainstalovat a vyskusat
          • Re: prehravanie dvd 09.06.2009 | 18:58
            Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
            a jake vlastne subory chces otvorit??
            - peace, not war -
            • Re: prehravanie dvd 09.06.2009 | 19:23
              xxxx   Návštevník
              ja nechcem otvorit ziadne subory - samotne videosubory mi prehra z dvd aj totem - chcem prehrat standardne dvd ako disk, nie len samostatne video subory na nom umiestnene, t.j. kompletne s titulkami, menu, ... cize vlozit dvd do mechaniky a prikazom "prehraj dvd" ho prehrat standardne ako v prehravaci
          • Re: prehravanie dvd 09.06.2009 | 19:07
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            no a je problem len to prehravanie? nie je problem napriklad v compize alebo v hrach?

            totiz toto vyzera podla mna na komplexnejsi problem
            • Re: prehravanie dvd 09.06.2009 | 19:26
              xxxx   Návštevník
              nie, vsetko ostatne bezi ok - aj videa mimo dvd, aj 2D a 3D hry - to mrznutie je vyslovene problem vlc-cka - v toteme prehram v pohode akekolvek video
    • Re: prehravanie dvd 10.06.2009 | 20:29
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Jednoduché.

      Stiahni yum<yum dvd/mp3/other support a nechaj všetko dorobiť ako systém potrebuje.
      Pre istotu reštart po všetkom /aj keď služby sa znovu spustia po inštalácií prípadných balíčkov/ a malo by ťi to všetko ísť ako si predstavuješ.

      ps: ako root

      Ešte raz:

      yum automatický inštalátor pre zakázanú podporu pre KDE

      yum automatický inštalátor pre zakázanú podporu pre GNOME
      Close the Windows Open The Source
    • Re: prehravanie dvd 16.06.2009 | 01:19
      xxxx   Návštevník
      problem s pristupom lindvd k mechanike som sice vyriesil symlinkom k /dev/hdc, ale samotny lindvd mi po cca 10 minutach spontanne prestaval prehravat dvd... nakoniec to k plnej spokojnosti vyriesila starsia verzia prehravaca ogle-0.9.1 - jednoduche, efektivne...