zamrznutie ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.06.2009 | 19:36
Denko   Návštevník
zdravim, mam ubuntu len odnedavna ale teraz sa mi stalo ze mi totalne zamrzlo, ked som mal spustenu "Aroru" a to hned 3x po sebe pomohol iba tvdry rest, (pouzyvam FF ale obcas som na arore), neviete cim to bolo ako tomu predist? viem ze linux ako taky je dobre chraneni proti virusom ale nemozem si to nejak skontrolovat?? som si stiahol a nainstaloval avast ale neviem ho spustit a pracovat s nim ako na to??
    • Re: zamrznutie ubuntu 08.06.2009 | 23:44
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ked ti to robi len ked je spustena arora, tak to bude v arore. bud pockaj na nove vydanie arory, skontroluj si ovladace pre grafiku, pozri logy ...
    • Re: zamrznutie ubuntu 12.06.2009 | 01:58
      matt   Návštevník
      Zamrzanie Ubuntu, moze byt sposobene i slabym strojom. Vydalo sa uz Ubuntu cestou Micrsoftu, s rastucimi narokmi na hardver? :(
      Slackware for ever
      • Re: zamrznutie ubuntu 13.06.2009 | 12:09
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
        Nie, ak by aj ubuntu zvysovalo naroky na HW tak na rozdiel od MS vydava aj verziu na slabsie stroje. Ovsem skor by som videl problem zo slobodnymi ovladacmi ktore su nutne pre dost velky podiel kariet od AMD/ATI a ich pomalost vytvara dojem ze su nutne velke naroky na HW. Ovsem tazko pisat konkretne v tomto pripade ked nevieme verziu distribucie ani HW.
        • Re: zamrznutie ubuntu 14.06.2009 | 03:04
          Denko   Návštevník
          extensa 5220 a ubuntu 9.04, a ako s tymi virusmi?? ako by sa dal skontrolovat disk, cas obcasu mam take nutkanie :-)
          • Re: zamrznutie ubuntu 14.06.2009 | 10:28
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            sudo apt-get install clamav alebo si nájdi clamav v synaptiku a nainštaluj. Sú aj verzie AVG či Avast-u pre linux (mám pocit že v poslednej dobe už začínajú robiť pre linux všetci antiviraci) ale toto je najjednoduchšie !!
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?