usplash

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.06.2009 | 17:52
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
situacia je tazsie opisatelna
pri zapinani PC a bootovani do ubuntu sa pusti usplash (cas ked beha mala pomlcka po ose) ale druha cast (hed sa os postupne naplna zlava doprava) uz nenabehne a namiesto nej je tam vypis

myslel som ze to bolo kvoli chybe ktora sa tam objavovala, ale tu som odstranil, islo o zly zapis v fstab (pisalo ze nemoze pripojit danu jednotku alebo tak nejak)

napriek tomu stale namiesto usplashu vidim textovy vypis
nejak to nevadi ani neskodi len sa mi to nepaci

skusal som zmenit temu usplashu, nic, skusal som preinstalovat usplash a nic
neviete ako to odstranit ??
kde najdem ten vypis aby som ho sem mohol dat ci tam nie je este nejaka dalsia chyba??

dakujem
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: usplash 12.06.2009 | 18:06
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Nepouzivas nahodou reiserfs ?
      • Re: usplash 12.06.2009 | 18:08
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        nie pouzivam ext4
        a btw ano robilo mi to ked som mal reisera a vypisovalo ze filesystem is not clean

        ale teraz mam ext4 a pri mountovani vypisuje ze system is clean, tak neviem

        nevies kde najdem ten boot vypis ??
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: usplash 12.06.2009 | 18:14
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Ten usplash myslim zmizne ked niektory startovaci proces vypise nieco do stderr. Niekedy to moze byt len preklep ze chceli autori skriptu vypisat nieco na stdout a omylom to vypisali do stderr alebo take nieco. Ja som mal reiserfs a aj ked bol filesystem clean tak to robilo. Stacilo zmenit na ext3 a prestalo to robit. Skus ext3. Ak to zmizne, mozes hladat ktora cast okolo ext4 to sposobuje.

          dmesg?
          • Re: usplash 12.06.2009 | 18:24
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            neviem ci sa da previest ext4 na ext3 (bez straty dat/preinstalovania)

            a dmesg mi teda nevypise nic ani len podobne tomu vypisu pri boote
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: usplash 12.06.2009 | 18:12
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        a vies riesenie na to keby som pouizval feiserfs ??
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: usplash 12.06.2009 | 20:24
      dash   Návštevník
      ja som mal podobny problem ked som na debiane nainstaloval console-setup - preto som si dal do /etc/rcS.d dal hned za spustenie console-setup skript ktorym som restartoval usplash
      • Re: usplash 12.06.2009 | 21:27
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ake je znenie toho skriptu ??
        skusim to tam aj ja niekde pichnut mozno to pomoze
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment