skype neprebehne testovaci hovor

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.06.2009 | 08:24
pistiacik   Návštevník
Mam na mandrive 2009.1 spirit zaujimavy problem naistalujem skype vsetko funguje tak ako ma, volam v pohode, ale po update bud jadra, alebo samotneho systemu, mi prestane fungovat volane vo skype samotny mic a repro mi funguju ked odistalujem skype a znovu naistalujem zas vsetko funguje. Ako najst problem ako z logov vycitat zmenu, viem ze sa pytam na banalitu. Berem spet preinstalacia skype nepomohla aspom tento krad. Ak chyba neaky vypis povedzte aky a ja ho doplnim len povedzte ako :-) P.s: hadware je HP pavilion dv 2620 cize notebook
    • Re: skype neprebehne testovaci hovor 13.06.2009 | 11:10
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      ak ti na mandrive funguje skype tak si jeden z mala stastlivcov.....

      je nejaky dovod preco potrebujes system updatovat? lebo ak nie a vsetko ti funguje tak to updatujes zbytocne, imho, nechaj to na pokoji, nesparaj sa v systeme a pouzivaj ho ;)

      problem je v, ako by som to povedal slusne, neprofesionalnej implementacii alsy v skype a tom ze si to potom moc nerozumie s pulse audio..
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: skype neprebehne testovaci hovor 13.06.2009 | 15:01
      Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
      Zdravim,

      Ja bezim na Mandriva 2009 Spring a s notebookom DELL PRECISION M65 som mal problem, ze mi viacmenej nefungovalo audio na Skype. Skusal som snad vsetky kombinacie v nastavenia audia v Skype. No a u mna fungovalo nasledovne :
      Mandriva Control Center -> Hardware -> Sound Configuration -> zrus oznacenie na "Enable PulsAudio"

      Cize som vypol PulseAudio. Teraz funguje vsetko bez akychkolvek problemov aj spolu so Skypom a upadate-ujem vsetko co system ponukne - proste to bezi ako ma.
      Mam tam nasledovnu zvukovku :
      Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 01)

      Neviem ci to pomoze, resp. ci si to uz neskusal.
      Viem, že nič neviem.
      • Re: skype neprebehne testovaci hovor 13.06.2009 | 19:47
        pistiacik   Návštevník
        no to s tym PulsAudio nepomohla najviac ma ste ze to neni prvy krad uz som to riesil cca 6 krad ale vzdy zabudnem na postup :-) moja chyba ked na to pridem co mi pomaha tak to sem napisem