Problem asi so stiahnutim Fedora 11

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.06.2009 | 14:41
jano   Návštevník
Ahoj,
Mám problém so stiahnutím Fedora 11 /upgrade dvd/ - na konci vypalovania vždy hodí chybu "posledných 10MiB ....."
Už som to stiahol viackrát, použil aj iný počítač, inú vypalovačku, iné médium, prešiel postup pre kontrolu súčtu a stále chyba - som v koncoch
/iný obraz alebo súbory vypálim korektne/
Kde by mohol byť problém?

Vďaka
    • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 15:36
      Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ
      Ahoj mne to robilo tiez a to Fedoru nemusim chcel som skusit co neodskusane a nefungujuce tam natalacily a ono hold sa polepsily niene dobre uz ani iso
    • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 15:56
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Inštaluješ na čistý disk/partíciu, alebo chceš upgrade F 10 na F11 ?
      BTW, Ak robiš upgrade, tak Ti ostáva ako partícia myslím ext3 (ktorá je default v F10), a tá je pomalá v porovnaní s EXT4. preto je lepšie tých pár vecí v /home odzálohovať a inštalovať F11 s defaultom ext4.

      Neviem, v akom OS používaš ten program na napalovanie, mne sa to kedysi stávalo vo WinXP + Nero. ISO súbory sú v poriadku, na rozdiel od MS_positive jedincov. ;-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 16:22
        Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ
        Mne osobne neslo napalit DVD 11 ne upgrade dvd na 11 tak isto chyba pri napalovani A nero uz vobec nepouzivam hlavne nove verzie zasvinia registre a zacne blbnut cele XP a nejde sneho odinstalovat Takze sa to iso asi musi napalovat asi priamo vo Fedore haha . Ale ne proti linuxu nemam naozaj nic mam ho od roku 2000 ale Red hat pouziva Fedoru ako neplateny vyvoj Red hatu
        • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 17:27
          jano   Návštevník
          ahoj dodoedo,

          používam Brassero / vo Fedora 10 / a šiel som priamo zo stránky fedoraproject.org, ale smola - proste a jednoducho potrebujem cestu kde to dvd stiahnem

          je to 3.4GB dvd a ani za toho čerta to nespravím - kontrolný súčet OK, ale nevypáliš

          win nemám vôbec

          dík
    • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 17:46
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Ahoj, ak dobre rozumiem, nejde ti stiahnút Fedora, alebo upgrade DVD?

      Ak Fedora 11 tak ta mozno znovu hodim na tieto linky lebo som stiahol a rovnako tak emuloval inštaláciu bezproblémovo.

      Download [ Core 11 ] : http://fedoraproject.org/en/get-fedora
      Download [ 11 Beta ] : http://fedoraproject.org/en/get-prerelease
      a Mirrors: http://mirrors.fedoraproject.org/publiclist

      O DVD/CD upgrade Fedora 11 som nikdy nepočul takže nepomôžem.

      Close the Windows Open The Source
      • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 18:20
        jano   Návštevník
        Vidím, že som to zle napísal - tam je jedna voľba pre desktop a druhá pre aktualizáciu /tu stahujem dvd/ ale stále to neviem vypáliť - vždy je to s chybou na konci
        http://fedoraproject.org/sk/get-fedora
        • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 20:14
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Ja používam vždy K3b, máš KDE s K3b ? Skús túto aplikáciu. Priznám sa, že ma napadlo s Brassero, že som čosi čítal, nejaké problémy či čo. Jano, takže skús to K3b.

          Ináč, ak máš normálne rýchlejšie pripojenie do I-netu, normálne skús cez Gnome (vo F10) stiahnúť Bittorenta, Gnome vo F10 má defaultne nainštalovaného klienta, pričom bitorrent automaticky kontroluje súbor čo je výhoda.
          Torrent foles: http://torrent.fedoraproject.org/
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 22:34
            jano   Návštevník
            použil som k3b, kontrolný súčet bol síce ok, aj zápis a kontrola disku po vypálení bola ok, len pri teste pred inštaláciou to zase hodilo chybu

            • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 22:40
              Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
              Tak inak...popíš presne chybu, ako sa tváry, vyskočí okno, čo vypíše....možno bude problém so strojom a jeho nastavením...

              Skús nam dať všetky informácie.
              Close the Windows Open The Source
              • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 23:04
                jano   Návštevník
                mám Fedora 10 s Gnome, chcem ju upnúť na 11, alebo inštalovať ako novú
                stiahnem obraz disku dvd 3512MB, stiahne zhruba za 1/2 hodiny
                dám vypáliť obraz pomocou Brassero, ale vypíše, že posledných 10MB obsahuje chyby
                nainštaloval som k3b, ten spraví kontrolu a začne páliť a bez chyby vrátane kontroly napáleného disku
                k3b pred vypalovaním hlási - v syst. konf neboli nájdené chyby
                začnem inštalovať a v bode "test" v oboch prípadoch hlási, že dvd obsahuje chybu
                použil som teraz 2 počítače a v oboch prípadoch je to rovnaké /NB a stolový/
                skúsil som externú mechaniku - to isté
                použil rôzne typy dvd médií - to isté
                priniesol som inú vypalovačku - to isté
                skúsil som stiahnuť ešte raz Fedoru 10 - obraz dvd a to ide korektne
                skúšam ťahať torrent, ale to ide 11 KB a to snáď nie, keď môžem ťahať 2MB / s
                log memôžem dať ani na pastebin - je taký obrovský
                • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 23:21
                  Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                  Mne sa proste zdá na 100 pro, to ISO...nie v tvojej chybe, ale celkovo že je nejak divne vyvesené. Ale to je len moj nazor...mne to fakt simulovalo uspesnu instalaciu. Nie vsak update..ten som neskusal, no rovnako tak z to iso funguje.

                  Skusim nieco ine, mozno alternatívu. Nemôžeš updatovať cez sieť? Mám pocit že by si mal pokoj.

                  Keď stiahneš dalšie ISO, daj vedieť či je aj s tým problem. Ak nie, musíme sa ešte na niečo pozrieť.

                  Mimochodom, skusil si ten obraz mountnut do priecinka? mount - o loop .... otvorí ho? pripojí ho?
                  Close the Windows Open The Source
                  • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 23:32
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Zabudol som, aby si spustil nie upgrade ale novú inštaláciu , kvôli ext4 FS.
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 23:30
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ahoj.

                  Nemôže sa nič stať, jednoducho preskoč test DVD a začni inštaláciu.
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 15.06.2009 | 00:02
                    jano   Návštevník
                    No, toto sa mi nechce riskovať, ale čo už aj tak som všetko už premiestnil - len tie nastavenia....
                  • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 15.06.2009 | 00:21
                    Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                    V podstate aj pravda, aj nie.

                    Je možné a nanajvýš pravdepodobné, že po preskočení testu média bude Fedora nainštalovaná bez problémov. Ale to v prípade ak si rovno z inštalačného média nedávaš prapodivné balíčky, ktoré sa práveže môžu nachádzať na mieste, kde je problém. Ale to rovnako tak nepredpokladám.

                    Close the Windows Open The Source
                  • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 15.06.2009 | 00:29
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Ahoj.

                    pri čistej inštalácii máš možnosť (ak si zapojený na internet káblom) zvoliť si repozitáre update, atď, tak na to nezabudni, rovno si to nainštaluje najnovšie verzie cez I-net.
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 14.06.2009 | 23:58
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ahoj.

                  Neviem, ako je to možné, mám Deluge klienta pre bittorrent a mne to ide úplne v pohode ( Fedora-11-i386-DVD.torrent ), cca 950 KiB/s download, tak fakt neviem. ;-)
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 15.06.2009 | 10:36
                    jano   Návštevník
                    Podarilo sa mi to inštalnúť korektne s pomocou siete takže to ide ok na NB
                    /až na opatovný problém s PM a bios nový nie je/

                    Na desktope však je niečo, čo som asi nespravil dobre, pretože si "pletie fyzické disky" - Príklad: otvorím na ploche fyzický disk s názvom "disk-1" a nakopírujem tam dáta z ext hdd, potom ho otvorím z aplikácie odkiaľ chcem načítať súbor a on to je - otvorí úplne iný disk s názvom "disk"
                    to isté sa týka aj naopak a výsledok je, že znovuotvorení aplikácie zase hľadám súbory po všetkých diskoch - sú fyzické, nedelené
                    a keď to "aplikácia nenájde" pod definovanou cestou, tak vytvorí tam adresár a vlastne celú cestu a vieš si predstaviť aký je to chaos
                    • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 15.06.2009 | 13:33
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Ahoj.

                      Ad) zle fungujúci Power management (PM): aký máš presne typ NB

                      Ad) disky: náhodou si sa neplietol do označovania (názvov) tých HDD, ten externý disk je USB, atď? zvolil si si čistú inštaláciu ? aká je to aplikácia ?
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 15.06.2009 | 14:27
                        jano   Návštevník
                        Ten disk je SATA

                        do označovania som sa neplietol, ale narazil som u ooffice, transmission, rhytmbox - nenájde súbory čo strčím do PL, (krusader už ani len zmazať nedokáže), nakoľlko je toto prvýkrát, ani poňatia nemám kde začať

                        a čo sa týka PM - asus f5gl
                        • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 15.06.2009 | 14:29
                          jano   Návštevník
                          ešte doplním - zblbne to po vypnutí systému/reštarte
                • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 16.06.2009 | 00:31
                  Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
                  Ak potrebujes spravit upgrade z F10 na F11 tak sa da pouzit prikaz preupgrade priamo z F10 a nepotrebujes ziadne DVD.
                  • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 16.06.2009 | 09:07
                    jano   Návštevník
                    Môžeš prosím bližšie?
                    v tej príručke na stránke fedoraproject som si toto nevšimol a príkaz nepoznám
                  • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 16.06.2009 | 11:51
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Ahoj.
                    http://www.howtoforge.com/how-to-upgrade-from-fedora-10-to-fedora-11-desktop-and-server
                    Nezabudni mať pri tom zapojený aj ten externý disk.

                    Stále Ti však doporučujem čistú inštaláciu s pripojeným (káblom) do internetu a vybratím update repos.
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 16.06.2009 | 15:07
                      jano   Návštevník
                      Pozri - niečo neviem, alebo robím zle:

                      Mám tam win na tomto destope a Fedoru
                      naformátujem disk so systémom a stále ma tlačí do formátu ostatných diskov čo nie je prijateľné a neviem prečo, keď som už vykonal kontroly či náhodou nie je problém súborového systému, alebo fyzickej časti - v príručke sa to píše inak
                      to už hovorím o čistej inštalácii
                      • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 16.06.2009 | 16:27
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        Ahoj.

                        Pekne po poriadku.
                        Koľko a akých tam máš fyzicky diskov ?

                        Dosť dobre nerozumiem, do akého formátovania Ťa môže tlačiť Fedora 11 pri inštalácii na čistú/voľnú partíciu/disk.
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                        • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 16.06.2009 | 17:16
                          jano   Návštevník
                          4 fyzické disky/interné
                          dám voľbu "zahrnúť do inštalácie"
                          skontrolujem /zaškrtnem políčko skontrolovať a upraviť......../
                          je tam v stĺpci formátovať - "fajka" na sda2 a 3 to je ok, ďalšie, tieto sú nedelené 1T a je tam fajka a zámok /zámok chápem ako že nemôžem meniť veľkosť, ale to označenie fajkou je otravné a neviem čo to spraví
                          • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 16.06.2009 | 23:05
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                            neda sa vybrat ze urcit particie manualne ??
                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                            • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 16.06.2009 | 23:38
                              jano   Návštevník
                              keď som dal voľbu vlastné tak to všetko zošedlo a neurobil som nič
                              suse to malo podstatne lepšie riešené


                              a pravdepodobne som o tie súbory prišiel, a naviac mi to zrejme šifrovalo systém ale prečo ani to neviem, keď som tú voľbu nevolil a naviac ani to na tento stroj už vôbec nepotrebujem

                              a dalsi disk ani neviem pripojiť


                              za 10 rokov práce s Lin sa mi takýto kiks nestal
                              • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 16.06.2009 | 23:57
                                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                Ahoj.

                                A ten Windows je XP alebo Vista ?
                                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 17.06.2009 | 00:25
                                  jano   Návštevník
                                  ale to xp a s tým nemám problém

                                  sú 4 disky
                                  sda je delené na win a lin to je ok,

                                  ale tie ostatné sdb1 je 1T disk , sdc je neinicializovaná jednotka 320GB disk --- a nie su je delený
                                  ono mi to vytvorilo 1105 GB systém a takúto požiadavku som nedal, pri Fed10 sa mi toto nestalo
                                  • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 17.06.2009 | 15:36
                                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                    nemas nahodou zahibernovany windows XP ?? alebo zle vypnuty ??
                                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                    • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 17.06.2009 | 21:16
                                      jano   Návštevník
                                      nie - test disk aj disk doctor mi dáva správu:
                                      "file system damaged"
                                      - dokonca sdb ani nevidí

                                      mimochodom win už nebol spustený tak dlho, že už neviem ani ako vypadá, ale pre istotu som ho spustil - je to prakticky úplne čistá inštalácia a ani nemám podpodporu aby videl tieto súborové systémy
                                      • Re: Problem asi so stiahnutim Fedora 11 18.06.2009 | 19:58
                                        jano   Návštevník
                                        Doplním - ani som si neuvedomil, že 320GB disk /sdc1/ som uvidel vo win so "súborovým systémom" RAW, keď od začiatku t.j. asi 4 roky /má ten disk/ čo som tam mal suse, fedora 10 vždy tam bolo ext 3 a nič to nezmazalo až doteraz.

                                        Dáta už nezachránim, ale pre budúcnosť sa opýtam:

                                        Keď bude nová fedora 12, tak zostanem pri 11 alebo prídem zasa o dáta, lebo systém je šifrovaný, alebo je taký inštalátor? - veď ten disk nebudem môcť ani len fyzicky odpojiť