Formatovanie MMC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.06.2009 | 00:39
Avatar Vladimir Debian Sqeeze (ktorý mrzne)  Používateľ
Zdravim all, ako sa formatuje napr. pamätova karta v Linuxe ? zatial som to nepotreboval tak som to nejako neriesil no teraz to surne potrebujem :)
    • Re: Formatovanie MMC 15.06.2009 | 00:46
      wersadfasdf   Návštevník
      Ak sa jedna o kartu z nejakeho zariadenia, tak sa neodporuca formatovat ju v PC, lebo niektore zariadenia si tam potrebuju hned po formate zapisat nieco svoje.

      Ak si si isty, ze to chces formatovat, tak skus mkfs.msdos prip. mkfs.vfat (podla filesystemu).
      • Re: Formatovanie MMC 15.06.2009 | 01:50
        pistiacik   Návštevník
        a ak chces graficke prostredie tak normalne cez spravu diskov v mandrive kde sa to vola: Manage disk partitions tam si vyberes disk ktory chces a sformatujes ako potrebujes ale ako bolo pisane v predoslom prispevku lebsie mas v zariadeni
      • Re: Formatovanie MMC 15.06.2009 | 01:52
        Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
        Ako priklad spomenem moju K610i. Ked dam naformatovat kartu cez ponuku telefonu tak si ju naformatuje a zapise si tam hned nejake svoje srandy co potrebuje.

        Ked som kartu naformatoval v PC tak bola cista ale po vlozeni do mobilu si tam sam dopisal tie vecicky co potrebuje. Takze ja by som sa nebal naformatovat v PC.

        Mne mobil formatuje kartu na nejaky cudny FAT12 a ked som mal uz vela fotiek v priecinku nechcelo ich zobrazovat. Tak som si ju nafomatoval na FAT32, mobil si tam dopisal tie srandy svoje a funguje to dalej bez problemov.
        http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
        • Re: Formatovanie MMC 15.06.2009 | 20:40
          Radovan   Návštevník
          Skus si stiahnut Gformat.
          • Re: Formatovanie MMC 15.06.2009 | 20:49
            Dragon   Návštevník
            Zbytocne stahovat dalsie aplikacie, netreba sa bat konzoly a smelo pouzit prikaz "mkfs". Co sa tyka toho, ze karta pochadza zo zariadenia, mozem potvrdit skusenosti, formatoval som dokonca aj starsi mp3 prehravac a ovplyvnilo to jedine nastavenia zariadenia.
            • Re: Formatovanie MMC 28.07.2009 | 21:35
              jurô   Návštevník
              Nevie niekdo ako sa da formatovat sony ericson k610i?
              • Re: Formatovanie MMC 28.07.2009 | 23:03
                Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                Myslíš SD kartu? respektíve prídavnú kartu?

                Ak áno, tak cfdisk nástroj ti pomôže.
                Close the Windows Open The Source
                • Re: Formatovanie MMC 29.07.2009 | 01:39
                  juro   Návštevník
                  Nie nemyslim formatovat kartu zas taky sprosty nie som.Myslim formatovat telefon-mobil....Chapes?
                  • Re: Formatovanie MMC 29.07.2009 | 01:45
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Tak ho otvor, nacvakni programator a prepis eepromku. Alebo s nim chod do servisu ked si mu uz dodr.. firmware. Ocino bude naozaj nadseny.
                  • Re: Formatovanie MMC 29.07.2009 | 01:49
                    Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                    Tak vieš, :-D ...ak mám brať doslovne, tak ti preflashujem telefon..spravim dekustomizaciu...a ine...ale v pohode...stale nechapem ..:-D. Ak sa fakt jedna o doslovnost...tak neviem ani v tom pripade.
                    Close the Windows Open The Source
                    • Re: Formatovanie MMC 29.07.2009 | 01:51
                      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                      teda na linuxe...na windowse viem...su k tomu prostriedky..mozno aj na linux..ale tam tie prostriedky nepoznam..
                      Close the Windows Open The Source
                      • Re: Formatovanie MMC 29.07.2009 | 02:23
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Programatory su aj pre Linux, len sa nevolaju Nokia Unlocker a nevyskytuju sa na warezackych forach.
                        • Re: Formatovanie MMC 29.07.2009 | 02:30
                          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                          Ja som sa pytal? Mimochodom, ani take nieco nepoznam ze nokia unlocker..pouzivam kupovane, a jeden volnejsi FAR aj ten len pre SE
                          Close the Windows Open The Source
                          • Re: Formatovanie MMC 29.07.2009 | 02:40
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Reagoval som na toto:
                            >mozno aj na linux.

                            Tie programy su, bez ohladu na to ci si sa pytal alebo si sa len snazil exaktne vyjadrit nepresny nazor.
      • Re: Formatovanie MMC 29.07.2009 | 14:51
        Avatar gabrieli Mandriva One 2009-Gnome,XP  Používateľ
        suhlasim,niektory vyrobcovia maju svoj "protokol",a zapisane data v sektoroch (CID,CSD),najma Siemens to rad pouziva,a vlastne jeden typ MMC karty SW blokuje kapacitu.samozrejme,za vsetko sa plati...a format takejto karty znamena pruser...