nefunguje SWAP

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.06.2009 | 22:30
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
na zaklade predchadzajucej chyby ktoru kazdy ignoruje a nikto ani len nic nenapise zistil som ze mi akosi nefunguje SWAP mam oddiel je pripojeny ale vzdy je prazdny nainstaloval som aplikaciu swapspace potom sa to rozbehlo ale resetol som system a zas je swap prazdy nevie niekto z tymto poradit ?
    • Re: nefunguje SWAP 16.06.2009 | 22:33
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      A ako je zaplnená RAMka? Ak nie je RAMka príliš zaplnená je normálne, že je swap prázdny. Čo vypíše príkaz swapon -s ?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: nefunguje SWAP 16.06.2009 | 23:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      podla mna mozes byt rad ze sa swap nepouziva, ten by sa mal pouzivat vtedy ked sa preplni ramka (na jej zastupenie) a na hibernaciu

      swapovanie na disk spomaluje system, ja na PC s 3 GB ramky swap ani nemam
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: nefunguje SWAP 16.06.2009 | 23:05
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        taka sranda ram je zaplnena aj na 1Gb z 2 a swap prazdno teraz ked som akosi rozbehol swap tak sa to cele rozbehlo mal som pozapinane vsetko mozne a slo to ram bola na cca 1,4gb zaplneny a swap na cca 700mb zaplneny a vtedy to slo pekne ale co stoho ked to zas stuhlo asi tu pomoze len reisntal systemu
        • Re: nefunguje SWAP 16.06.2009 | 23:20
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ja stale nechapem naco ti to je ??
          naco potrebujes swap ??
          sposobuje ti to nejake problemy ??
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: nefunguje SWAP 17.06.2009 | 11:34
            WlaSaTy   Návštevník
            Jeho najvecsi problem je te, ze mu vsetko funguje tak ako ma a nie je to spomalovane zlym konceptom OS. Asi sa mu zda jeho pocitac podozrivo rychly a nemoze tomu uverit. Alebo chce niekomu ten pocitac spomalit tak aby ho od Linuxu znechutil.

            PS.: nie ze by sa swap nedal zaplnit nejakou stupidnou aplikaciou ktora si alokuje hafo pamete a neukonci sa, ale naco? jediny rozumny dovod ma napada je keby aktivoval sledovanie monitoringu vytazenia RAM, SWAP cez snmp (hoci aj na mrtg) a chcel to otestovat. Predsa len SNMP na Linuxe poskytuje v pripade memory jej celkovu velkost a vyuzitie AFAIK,, ale za poslednych 10 rokov sa mohlo nieco zmenit co som nemal dovod postrehnut. Ale to by sa pytal uplne na ineco ine a otazka by bola postavena inak.
            • Re: nefunguje SWAP 17.06.2009 | 15:19
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              s prvym odstavcom suhlasim

              tomu za PS. som rozumel iba slovesa a spojky :-DD
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: nefunguje SWAP 17.06.2009 | 15:56
                WlaSaTy   Návštevník
                Tomu za PS, to je o monitoringu vytazenia systemu. nieco malo aj s prikladom je tutoka (prva strana google). ale toto vyuzije len clovek co ma server, na desktope je ti to na nic pretoze tam vies aku odozvu ma tvoj system na ktorom robis aj preto ze vies co na nom robis.
        • Re: nefunguje SWAP 17.06.2009 | 13:59
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Ja mám 2GB RAM a swap mám prázdny stále. Mám ho len kvôli hibernácii na disk.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: nefunguje SWAP 17.06.2009 | 15:36
      Lotar   Návštevník
      Ak mas nainstalovany gnome commander tak klikni v nom na nejaky avi subor s gombikom F4 (upravit) a bude ti swapovat jedna radost :-)))
      • Re: nefunguje SWAP 17.06.2009 | 22:59
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        no neskusal som koli problemom z mrznutim celeho systemu som skusal hocco a ked mi to poslednykrat zamrzlo som prisiel onervy a preinstaloval system ani viem nieje to riesenie problemu ale uz ma to fakt nebavilo vyse 2 mesiacov som sa z tym babral a ked to zmrzne dodna cca 15 krat tak to cloveku fakt hra nanervy uz ale tak zatial to fakci vpohode tak necham tuto temu vlastne mozem aj uzatvorit ale tu druhu necham otvorenu ak by niekto mal rovnaky problem a prisiel nato ako to vyriesit
        • Re: nefunguje SWAP 18.06.2009 | 19:40
          Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
          Ha blbuntu 9.04 aj bratovi stále mrzla, nakoniec sme to poriešil tak že sme nahodili odladenú 8.10.
          BTW: Čakal som že po takej dlhej dobe to už rodiť nebude ale ako to vyzerá v blbuntu sa to akosi nehýbe.
          BTW2: Updatuješ si pravidelne systém?
          • Re: nefunguje SWAP 18.06.2009 | 19:44
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            ja som s tymto problem nikdy nemal
            a to pouzivam vzdy najnovsiu moznu verziu (vratane alpha)
            obcas byva problem potom zo zavislostami ale to sa napravi vzdy casom (max 1-2 dni kym upravia repozitare a zavislosti na spravne verzie)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: nefunguje SWAP 20.06.2009 | 02:22
              Avatar Miro Archlinux  Používateľ
              nooo ako updaty taham stale a to je v tom ze 8.04 isla krasne ale tato blbne uz asi si pofrcim teraz na 8.04 a ked vyjde 9.10 tak si ju nahodim
              • Re: nefunguje SWAP 20.06.2009 | 11:19
                Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
                8.04 > 9.10? hihi. No keď niečo nieje v poriadku treba prísť na príčinu. Osobne používam 9.04 už od bety a nie sú s ňou problémy. Robil som prechod 8.10 > 9.04 beta. Takže radšej by som pátral kde je problém.