phpmyadmin import - format datumu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.06.2009 | 22:31
miso   Návštevník
Potrebujem importovat data z csv suboru do mysql. V csv mam datum vo formate DD.MM.YYYY. Je mozne priamo v phpmyadmin nastavit format importovaneho datumu alebo si ho budem musiet skonvertovat sam? Vdaka
    • Re: phpmyadmin import - format datumu 21.06.2009 | 01:39
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Na importovanie CSVcka do phpmyadminu si najprv vytvor strukturu tabulky, do ktorej to chces importovat. Nestaci ti ukladat DD.MM.YYYY ako CHAR(10) v MySQL (resp ako DATETIME)?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: phpmyadmin import - format datumu 21.06.2009 | 02:23
        miso   Návštevník
        Strukturu mam. Rad by som to ulozil ako DATE. Lenze pri importe to vzdy zblbne a vysledok nesedi s predlohou. Asi prete lebo ja mam v csv format DD.MM.YYYY a DATE ma podla manualu presne opacny = YYYY.MM.DD.. Preto sa pytam ci to vie preklopit samotne phpmyadmin ako napr. kodovanie znakov alebo si to budem musiet v tom csv spravit sam.
        • Re: phpmyadmin import - format datumu 21.06.2009 | 16:31
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          myslim si, ze phpmyadmin s tymto nic nema, on iba pusta LOAD FILE pre nacitanie csv-cka do MySQL.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: phpmyadmin import - format datumu 21.06.2009 | 23:33
            WlaSaTy   Návštevník
            Myslis ze myslel nieco ako to_date('datum','format') pri nacitavani daneho exportu alebo rovno definovanie National Language Settings?

            PS.: peklo dodanych dat ktorym chyba popis.