fluxbox dbus hal

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.06.2009 | 23:47
Avatar rastokk arch  Používateľ
Zdravim. Chcem sa opytat ci musim mat spustene dbus a hal pre spravny chod fluxboxu. Myslim si ze nie, ale chcem sa ujist. Tiez sa chcem opytat ci je lepsie xorg.conf konfigurovat rucne alebo pomocou hal a mat hal v /etc/rc.conf. Mam archlinux. A este jedna otazka. Pri vga intel 945 vypis glxgears je "4951 frames in 5.0 seconds = 990.107 FPS" je to OK?
    • Re: fluxbox dbus hal 23.06.2009 | 00:16
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      to fps je ok. Don't worry. Je lepsie ak tie dve sluzby mas rc.conf lebo sa Ti staraju o pripajanie a odpajanie mechanik/usb klucov a podobne...editovat xorg.conf ja vzdy rucne robim,alebo pomocou nejakou how-to na wiki.archlinux.org
      • Re: fluxbox dbus hal 23.06.2009 | 00:58
        Avatar rastokk arch  Používateľ
        dik, este sa chcem opytat ake mate skusenosti s AccelMethod "UXA", pretoze ked som ho nastavil v xorg.conf tak glxgears sa mi snizili o 200fps. Predtym som tam mal "EXA". jadro 2.6.29, xorg-server 1.6, xf86-video-intel 2.7.1-1
      • Re: fluxbox dbus hal 25.06.2009 | 19:27
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        a zabudol si dodat ze sa ece staraju o pripojenie klavesnice a mysi bez toho by tieto zariadenia neficaly mam odskusane ;-). Inak vzhladom k tomu na akej urovni je v dnesnej dobe intel driver je to celkom dobre. BTW mozno to vylepsis ak si AccelMethod prehodis naspat na EXA aspon mne ide zatial rychlejsie.
    • Re: fluxbox dbus hal 23.06.2009 | 09:51
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No do budúcnosti vyzerá perspektívnejšia konfigurácia cez hal. Minimálne umožňuje precíze nastavenie parametrov pre každé zariadenie (vďaka tomu mám napr. emuláciu kolieska myši na trackpointe pričom ostatné zariadenia idú bez emulácie). A glxgears je OK ... i keď u intelu som si zvykol, že už to väčšinou ide okolo 60fps (vsync, poznámka: rozbitá).
    • Re: fluxbox dbus hal 23.06.2009 | 12:01
      Avatar Karol (tricqster) Vavrinec Slackware, Source Mage  Používateľ
      Ak to spravne chapem z ich wiki (a vseobecne hotplugging), tak by to malo byt takto:

      Bud hotplugging nepouzivas a v tom pripade nemusis startovat hal v /etc/rc.conf, potrebujes klasicky xorg.conf a v xorg.conf to vypni vlozenim:
      Section "ServerFlags"
      Option "AutoAddDevices" "False"
      Option "AllowEmptyInput" "False"
      EndSection

      Druha moznost je pouzit hotplugging, v tom pripade staci minimalny, alebo aj ziadny xorg.conf. Ale nezabudni zapnut hal. Ak potrebujes nastavit klavesnicu (na sk), alebo ine parametre (touchpad a pod.), tak nastavenim v /etc/hal/fdi/policy/...
      napriklad klavesnica:
      cp /usr/share/hal/fdi/policy/10osvendor/10-keymap.fdi /etc/hal/fdi/policy/10-keymap.fdi
      najdi riadok
      <merge key="input.xkb.layout" type="string">us</merge>
      zmen na
      <merge key="input.xkb.layout" type="string">sk</merge>
      obdobne s ostatnymi. samozrejme aj si vo wm, tak treba restartovat X (logout). uz si to nepamätam presne, ale myslim, ze treba restartovat aj hal (/etc/rc.d/hal restart) - skus a uvidis.
      viac tu:
      http://wiki.archlinux.org/index.php/Xorg_input_hotplugging
      a tu:
      http://wiki.archlinux.org/index.php/Xorg
      v tejto druhej casti je to napisane zmiesane, su popisane oba postupy, tak davaj pozor, aby ta to nemylilo.
      ak by si mal problem s automatickym mountovanim, tak si pozri:
      http://wiki.archlinux.org/index.php/Autofs
      • Re: fluxbox dbus hal 28.06.2009 | 19:18
        Avatar rastokk arch  Používateľ
        Sorry ze tak neskoro, bol som par dni prec. Dakujem za odpovede. Vsetko mi frci ako ma, ci to nastavim pomocou hal alebo pomocou xorg.conf. Jeden mensi problem mam vtom, ze ked to mam cez hotplugging tak mi na klavesnic nereaguju tlacitka na znizovanie, zvysovanie a vypnutie hlasitosti. Pomocou xorg.conf mam nastaveny driver keyboard a tlacitka mi funguju.

        setxkbmap -print
        xkb_keymap {
        xkb_keycodes { include "evdev+aliases(qwertz)" };
        xkb_types { include "complete" };
        xkb_compat { include "complete+ledscroll(group_lock)" };
        xkb_symbols { include "pc+sk+us:2+inet(evdev)+group(shifts_toggle)" };
        xkb_geometry { include "pc(pc104)" };
        };

        pri xorg.conf tam je v xkb_symbols +inet(hpi6) a nie evdev a taktiez v xkb_keycodes xf86free namiesto evdev. Myslim, ze tam je problem. Nevie mi niekto poradit ako to nastavim v 10-keymap.fdi