mplayer spdif

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.06.2009 | 21:48
milan   Návštevník
Mám notebook s HDMI. Když chci přehrát AC3 zvuk přes SPDIF, mplayer vyhodí chybu:

~/Download$ mplayer -ao alsa:device=iec958 -ac hwac3 -channels 6 ac3_48khz_d­iatonis_soal.ac3 MPlayer dev-SVN-r29241 Playing ac3_48khz_dia­tonis_soal.ac3. libavformat file format detected.
[lavf] Audio stream found, -aid 0

Forced audio codec: hwac3 Opening audio decoder: [hwac3] AC3/DTS pass-through S/PDIF No accelerated IMDCT transform found hwac3: switched to AC3, 448000 bps, 48000 Hz AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, ac3, 448.0 kbit/29.17% (ratio: 56000->192000)
Selected audio codec: [hwac3] afm: hwac3 (AC3 through S/PDIF)

[format] Sample format big-endian AC3 not yet supported Error at audio filter chain pre-init!

Exiting… (Fatal error)

dost mně irituje i tenhle řádek: AUDIO: 48000 Hz, 2 ch, ac3, 448.0 kbit/29.17% (ratio: 56000->192000), proč je tam 2channel a ne 6 channel Když to přehraji ve vlc tak to jede OK. Skoušel sem i parametr -afm ale pořád je to jen stereo a ne nedekódovaný Dolby Digital
    • Re: mplayer spdif 24.06.2009 | 13:43
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      ahoj.

      Distribúcia ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: mplayer spdif 25.06.2009 | 16:26
        milan   Návštevník
        debian
        • Re: mplayer spdif 25.06.2009 | 17:40
          WlaSaTy   Návštevník
          :[format] Sample format big-endian AC3 not yet supported Error at audio filter chain pre-init!

          Taka otazka, odkial mas ten subor s zvukom vo formate ac3?
          • Re: mplayer spdif 26.06.2009 | 12:24
            milan   Návštevník
            z nejakej testovacej stránky. Skúšal som rôzne filmy a aj samotné audio, je tam stále ta istá chyba. Aktualizoval som aj ffmeg aj mplayer na najnovšie verzie a stále nič. VLC to prehrá všetko v pohode okrem dts, ale to mi nejde ani vo Widlách.
            • Re: mplayer spdif 26.06.2009 | 23:42
              WlaSaTy   Návštevník
              Moje vsetky doterajsie skusenosti s mplayerom boli, ze prehral vsetko k comu bola dokumentacia. Obcas mi neprehral nejake divne filmove ukazky (napriklad quick time), ale ohladne standardneho AC3 som za 10 rokov nespozoroval ani najmensi problem. Teda, mal som ho z normalnych DVDciek.

              Takze tento problem mi pripada ako dosledok vojny patentov kde standardne distribucie vyhodili podporu niektorych formatov aby neboli sudne napadnutelne koli poruseniu SW patentov. Ten roblem s formatom urcenym na telefoniu si pametame vsetci, volal sa mp3.

              Skus naznacit aku mas distribuciu a aku verziu mplayeru aktualne pouzivas, urcite dostanes odpoved odkial sa da pre nu stiahnut mplayer s plnou podporou. Predpokladam ze si asi v bubuUbuntu neklikol na povolit neslobodne repozitare a nestiahol si automaticky aj najnovsi mplayer hned z internetu. Ak ho teda nechces prekompilovat ako bolo spomenute nizsie.

    • Re: mplayer spdif 26.06.2009 | 14:02
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      pozri si diskusiu, v ktorej sa popisuje pre-kompilácia Mplayeru a iné.
      https://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/113129
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: mplayer spdif 27.06.2009 | 17:04
        milan   Návštevník
        idem na Dreamlinux čo je de facto Debian a mplayer a verzia mplayeru je repo debia sid testing :

        MPlayer dev-SVN-r29358CPU vendor name: AuthenticAMD max cpuid level: 1
        CPU: AMD Turion(tm) 64 X2 Mobile Technology TL-58 (Family: 15, Model: 104, Stepping: 1)
        extended cpuid-level: 24
        extended cache-info: 33587520
        Detected cache-line size is 64 bytes
        Testing OS support for SSE... yes.
        Tests of OS support for SSE passed.
        CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 1 3DNowExt: 1 SSE: 1 SSE2: 1 SSSE3: 0
        Compiled with runtime CPU detection.
        get_path('codecs.conf') -> '/home/milan/.mplayer/codecs.conf'
        Reading /home/milan/.mplayer/codecs.conf: Can't open '/home/milan/.mplayer/codecs.conf': No such file or directory
        Reading /etc/mplayer/codecs.conf: Can't open '/etc/mplayer/codecs.conf': No such file or directory
        Using built-in default codecs.conf.