problem s prihlasenim

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.06.2009 | 17:49
Avatar matulo   Používateľ
zdravim vospolok, mam taky problem...dnes po zapnuti notasa sa nemozem v gdm prihlasit...nereaguje ani touchpad/mys ani klavesnica...do biosu sa vsak pomocou klavesnice dostanem v pohode...skusal som boot z live...setko islo...editoval som xorg.conf...nepomoholo...myslim, ze kym som ho vypol mi instalovalo nejake updaty...nema niekto podobny problem, prip. napady, co s tym? (Ubuntu Jaunty)
    • Re: problem s prihlasenim 26.06.2009 | 21:03
      anes   Návštevník
      pripoj externu klavesnicu a pozri logy
      • Re: problem s prihlasenim 27.06.2009 | 12:27
        Avatar matulo   Používateľ
        ani externa nefunguje...je to divne, nakolko live cd ide v pohode...moc sa mi to preinstalovavat nechce kvoli takej somarine...
    • Re: problem s prihlasenim 27.06.2009 | 14:19
      _fp_   Návštevník
      na zaciatok skus premenovat xorg.conf, pripadne pozri ci bezi hald.
    • Re: problem s prihlasenim 27.06.2009 | 19:49
      _k_   Návštevník
      Ahoj,

      nemas nahodou intel kartu a povolene KMS ? Lebo vcera sa v Debian Sid aktualizovalo xserver-xorg-core a z toho co som videl na google v ubuntu asi tiez.
      Rovnaky problem som mal aj, xserver-xorg.core-1.6.1.901-3 sa nema rad s s intelackymi driverami (ze vraj to ide ak sa prekompiluju drivery...)
      Ale jednoduchsia cesta je downgradnut na xserver-xorg-core-1.6.1.901-2 a potom by to malo ist. Aspon mne to pomohlo.
      Balik xserver-xorg-core_1.6.1.901-2.deb stiahnes napr. z
      http://ftp.cz.debian.org/debian/pool/main/x/xorg-server/
      • Re: problem s prihlasenim 27.06.2009 | 20:48
        Avatar matulo   Používateľ
        no pokial myslis grafiku, tak tu mam ati...ale uz uz sa chystam vyskusat prave ten downgrade...fakt som lietal po forach a editoval, co s tym potencialne mohlo suvisiet, ale bez uspechu,,,uz ked nepojde downgrade, tak to absolutne nedava logiku...