Firestarter a firewall

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.06.2009 | 00:25
samo javoran   Návštevník
aky firewall nainstalovat? doporucte
    • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 00:42
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Osobne odporucam pouzivat priamo iptables. Ziadna nadstavba neposkytne tolko moznosti a volnosti ako priame ovladanie.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 02:16
      Dragon   Návštevník
      Ale ak by si predsa chcel graficku nadstavbu, Firestarter je dobra volba.
      • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 10:24
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
        Alebo, kedze mas ubuntu tak gufw.
        • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:06
          hidden   Návštevník
          neviem ako to teda je ale podla toho co som cital firestarter nieje firewall ale len konfigurator v graf. prostredi, a mam nainstalovany aj iptables.
          • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:09
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Dobre si cital. Vsetky tieto konfiguratory pouzivaju iptables.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:12
              hidden   Návštevník
              ok, a ten firewall je stale zapnuty? ako to zistim lebo firestarter stale zapnuty nieje
              • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:27
                hidden   Návštevník
                vyzera to tak ze je zapnuty stale a to preto ze aj po restartovani mi stale nejde samba ide az ked otvorim firestarter a dam vypnut firewall, da sa nastavit aby samba isla?
                • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:27
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  Aktualne pouzivane pravidla si vies pozriet prikazom (v konzole):
                  iptables -vL
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                  • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:31
                    hidden   Návštevník
                    nevyznam sa v tom
                    • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:31
                      hidden   Návštevník
                      my tam pise nieco s orange
                      • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:35
                        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                        Tak to pastni sem a niekto ti to prejde a okomentuje.
                        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                        • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:42
                          hidden   Návštevník
                          to netreba ja len potrebujem vediet ako pridam aby som mohol prezerat subory dvoch pc s winom, a aby oni mohli prezerat moje, samba je nastavena ked mam vypnuty firewall tak to ide
              • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:32
                Dragon   Návštevník
                Ano, bezi stale. Raz sme s kamosom robili nasledovny experiment: Vytvorili sme si lokalnu siet a vo Firestarteri sme nastavili blokovanie pingu. Nasledovne sme zavreli Firestarter a kamarat skusal ping. Neuspesne. Potom som ping znova povolil, znova zavrel Firestarter a potom uz ma kamarat bez problemu opingoval. Jednoduchy pokus, ktory odpoveda na Tvoju otazku. Firestarte je v podstate iba nastroj na konfiguraciu, nic viac - nemusi byt spusteny permanentne.
                • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:50
                  hidden   Návštevník
                  ako restartovat nastavenia firewallu, pouzivam firestarter ale neviem tam nic take najst
                  • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:56
                    hidden   Návštevník
                    active conection mi pise ze samba ide ale nejde, predtym som v policy daval aby isal lenze som to potom odtial vymazal tak ja tomu nechapem preto potrebujem restartovat vsetky nastavenia
                  • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:57
                    hidden   Návštevník
                    active conection mi pise ze samba ide ale nejde, predtym som v policy daval aby isal lenze som to potom odtial vymazal tak ja tomu nechapem preto potrebujem restartovat vsetky nastavenia
                  • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:57
                    hidden   Návštevník
                    active conection mi pise ze samba ide ale nejde, predtym som v policy daval aby isal lenze som to potom odtial vymazal tak ja tomu nechapem preto potrebujem restartovat vsetky nastavenia
                  • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:57
                    hidden   Návštevník
                    active conection mi pise ze samba ide ale nejde, predtym som v policy daval aby isal lenze som to potom odtial vymazal tak ja tomu nechapem preto potrebujem restartovat vsetky nastavenia
                    • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 12:57
                      hidden   Návštevník
                      to co je?, ja som to dal len raz
                      • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 15:14
                        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                        Cize mas firestarter.
                        http://www.simplehelp.net/2008/07/01/how-to-setup-firestarter-an-easy-to-use-linux-firewall/sk/
                        • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 15:56
                          hidden   Návštevník
                          ano o tej stranke viem
                          ale nebolo tam nic o sambe
                          • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 18:33
                            Peter2   Návštevník
                            Je tam vsak pisane ako vytvarat pravidla vo Firestartery. Cize v pripade Samby pridas pravidlo povolit protokol Samba pre konkretny PC s konkretnou IP. Rozsah portov uz Firestarter nastavy sam. U mna vsak bol problem v tom ze to aj tak nepomohlo, musel som vo Firestartery stopnut docasne firewall, aby ma Samba spojila s Vistou. A aj to nefunguje kazdy raz, iba ako sa mu chce, takze niekedy mam proste smolu.
                            • Re: Firestarter a firewall 28.06.2009 | 22:27
                              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                              Preto sa treba naucit, ako sa normalne zadavaju pravidla priamo cez iptables, na akych portoch komunikuje samba a co vlastne treba povolit ktorym smerom. Kazdy clovek s IQ nad 110 a schopnostou citat, to musi za maximalne pol dna cele pochopit a zvladnut aj rovno s celym IPv4. Ludia pouzivaju veci, ktorym nerozumeju a potom to tu vyzera ako v cirkuse.
                              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                              • Re: Firestarter a firewall 29.06.2009 | 11:33
                                hidden   Návštevník
                                takze som zistil ze doma nebudem potrebovat firewall lebo mam router a preto budem firewall pouzivat len v inej sieti, potrebujem vediet ci ma firewall chrani aj ked som nic nenastavil len som nechal to co bolo vo firestarter predvolene
                                • Re: Firestarter a firewall 29.06.2009 | 13:25
                                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                                  Tak som posli vypis iptables -vL a ja ti napisem, co je nastavene a co nie.
                                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                                  • Re: Firestarter a firewall 29.06.2009 | 13:33
                                    hidden   Návštevník
                                    http://www.pastebin.sk/en/15326/
                                    • Re: Firestarter a firewall 29.06.2009 | 16:05
                                      hidden   Návštevník
                                      ako to vyzera?
                                      • Re: Firestarter a firewall 29.06.2009 | 18:57
                                        hidden   Návštevník
                                        chrani ma? alebo treba nico donastavit?
                                        • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 17:37
                                          samo   Návštevník
                                          ked si ho necham na predvolenych nastaveniach tak ma chrani?
                                          • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 18:04
                                            samo   Návštevník
                                            ako to je stym firewallom
                                            • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 18:28
                                              samo   Návštevník
                                              treba nieco specialne nastavoit aby firewall fungoval alebo netreba menit nic?
                                            • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 18:33
                                              Dragon   Návštevník
                                              Ano chrani, chrani Ta podla prednastavenych pravidiel. Firestarter je len nadstavba na skutocny firewall, sluzi iba na nastavovanie. nic ine - nastavis si firewall a tu aplikaciu uz mozno nikdy nespustis, pokial nepotrebujes nastavenia zmenit, z hocijakeho dovodu.
                                              Dalo by sa povedat, ze Linux ako taky, uz obsahuje firewall v sebe samom.
                                              • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 18:39
                                                samo   Návštevník
                                                takze po nainstalovani firestarter nepotrebujem nic nastavovat a som chraneny?
                                                • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 20:20
                                                  samo   Návštevník
                                                  je to tak?
                                                • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 20:20
                                                  samo   Návštevník
                                                  je to tak?
                                                  • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 20:37
                                                    Dragon   Návštevník
                                                    No pokial nechces nic nastavovat, nie je potrebne si firestarter instalovat. Firestarter nie je firewall - je to utilita na nastavenie firewallu. Cize pokial firewall nechces nastavovat, je Ti tato utilita vlastne zbytocna.
                                                  • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 20:38
                                                    Dragon   Návštevník
                                                    Ale ano - je to tak.
                                                    • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 20:51
                                                      samo   Návštevník
                                                      ok.
                                                      • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 20:52
                                                        hidden   Návštevník
                                                        ale aj tak sa mi zda byt divne ze mnohe veci sa mi blokovali az po nainstalovani firestarter. takze je asi bezpecnejsie nainstalovat firestarter aj ked sa nic nenastavuje.
                                                        • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 21:54
                                                          samo   Návštevník
                                                          ako to teda je?
                                                          • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 22:11
                                                            Dragon   Návštevník
                                                            Odpoved by mohla byt nasledovna: Tvoje distro ma prednastavene nejake pravidla vo firewalle. Firestarter ma defaultne zrejme kusok ine a tie automaticky nahodil po instalacii. Ved po instalacii vlstne bezi taky kratky wizard na nastavenie, nie? Zrejme si nastavenia Firestarter trosku upravil "podla svojho". Tiez si myslim, ze je ho tam lepsie mat. Aj ked sa moc vo veciach utokov a kadejakych prienikov nevyznam, predsa som si tiez nastavoval - predsa len nieco viem a koniec-koncov, mozno sa naucis nieco nove, co si doteraz nevedel.
                                                            • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 23:41
                                                              hidden   Návštevník
                                                              ako nastavit firestarter aby nezapinal firewall hned pozapnuti chcem ho zapinat manualne lebo doma mam router
                                                              • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 23:46
                                                                hidden   Návštevník
                                                                http://img1.imgup.eu/Obrazovka.png
                                                                aj tak sa mi zapina hned po zapnuti pc..........
                                                                • Re: Firestarter a firewall 30.06.2009 | 23:57
                                                                  hidden   Návštevník
                                                                  dá sa to vôbec nastavit tak aby sa mi firewall nezapinal po starte pc?
                                                                  • Re: Firestarter a firewall 01.07.2009 | 00:09
                                                                    hidden   Návštevník
                                                                    minule som mal to iste nastavenie, a nespustal sa , zrazu sa spusta!, co sa linux zblazdnil?
                                                                    • Re: Firestarter a firewall 01.07.2009 | 00:27
                                                                      hidden   Návštevník
                                                                      takze ako to nastavit?
                                                                      • Re: Firestarter a firewall 01.07.2009 | 11:39
                                                                        Dragon   Návštevník
                                                                        To neviem, kedze je firewall vlastne sucast Linuxu (zrejme samotneho jadra), pokial nie je tato moznost vo Firestartry... zrejme sa cezen neda vypnut. V tomto ti neporadim.