pár návrhov na zlepšenie

Sekcia: Komunita 28.06.2009 | 17:23
Avatar pejta Archlinux  Používateľ
Pekný deň prajem,
Portál linuxOS navštevujem už zhruba dva roky a za tie dva roky sa tu nič zásadné nezmenilo, čo je si myslím škoda. Mám tu pár návrhov na zmenu/zlepšenie.
- uvítal by som blogy. planet je síce fajn, ale mnoho ľudí si to možno ani nevšimne a niektorí by možno chceli publikovať priamo tu.
- karma užívateľov na základe ich jednotlivých príspevkov.
- možnosť nezobrazovať nechcené témy, alebo ju označiť za flame, pričom by sa táto téma po trebars 100 takýchto označeniach automaticky uzamkla
- bazár, o ktorom tu už kedysi bola reč
- pomenuvávať správy
- možnosť editovť príspevky, pričom by sa dalo pozrieť predchádzajúce znenie, alebo zmazať tému, ktorú som sám založil
Vyjadrite sa aj ostatní, pls, a i admini, či to je alebo nie je zrealizovateľné.

PS.:Viem že to admini robia cez svoj voľný čas, za čo im dakujem, ale predsa by to chcelo nejaké oživenie ;-)
    • Re: pár návrhov na zlepšenie 28.06.2009 | 18:37
      Neznamy   Návštevník
      No, mňa trochu sklamal prístup. Pre pár týždňami som sa dohodol s adminom na článku o libpcap. Súhlasil, o pár dní som mu poslal prvý diel. Zhodnotil, povedal čo mám upraviť atd. Upravil, dopísal som a poslal ho znova. Odpovede som sa už nedočkal. Neviem, ak sú za tým osobné problémy atd. tak chápem. Ak bol ten článok až taký hrozný tak ja konštruktívnu kritiku vnímam veľmi pozitívne. Veľa článkov som nenapísal, som si vedomý, že ich kvalita nie je perfektná. Týmto tiež žiadam admina aby mi to objasnil:).

      Inak s vyššie uvedeným súhlasím a ešte by som možno zaviedol niečo ako redaktorov:).
    • Re: pár návrhov na zlepšenie 28.06.2009 | 20:03
      Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
      Pripajam sa, ozivenie by sa tu naozaj hodilo, ja sledujem LinuxOS.sk zhruba 4 roky. Aj ja som poslal prispevok, ale este stale ho nikde nevidim a to admin (Tomas Srnka) suhlasil, ze je to v poriadku a moze to byt publikovane. Islo o informacne zdroje o Linuxe v ENG jazyku. V ziadnom pripade to neberte ako kritiku!
      Viem, že nič neviem.
    • Re: pár návrhov na zlepšenie 28.06.2009 | 21:50
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      ponukam svoje schopnosti na dokodenie vecsiny tohto vsetkeho...staci sa mi ozvat
      • Re: pár návrhov na zlepšenie 28.06.2009 | 22:45
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        vyborne.

        ponukam tiez svoje sluzby - napriklad navody pre zaciatocnikov
      • Re: pár návrhov na zlepšenie 28.06.2009 | 22:48
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        aby som to lepsie vyjadril doprogramovat/naprogramovat vyssie spomenute features...som ochotny zacat kedykolvek
    • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 00:19
      Dragon   Návštevník
      Ja linuxos.sk sledujem celkom kratko, zo zaciatku som sa bal vobec nieco napisat, aby som sa nahodou neukazal ako hlupak. Kedze som tu velmi kratko, nechcem velmi zdrbavat, ale mal by som par namietok, ak mozem aj ja nieco dodat k tejto teme:
      - blogy by boli fajn, len aby sa to tu nezvrhlo na vykecavanie sa o svojich osobnych problemoch, o zazitkoch na skolskom vylete a podobne
      - neviem, co si mam predstavit pod pojmom "karma" (teda aspon v ponimani na linux fore). Skor mi to pride ako z nejakej pocitacovej hry (ak vynechame filozoficky vyznam). Nezamietam, ale slovo karma by podla mna nebolo presne vyjadrenie tohoto
      - ci je potrebne automaticke uzamykanie tem? podla mna to admini zatial zvladaju
      - bazar by sa celkom aj uchytil, myslim
      - zase celkom nechapem tomu "pomenuvat spravy". Myslis tym predmet? ten sa predsa zmenit da
      - Podla mna mazanie tem nie je dobry napad - ved predsa, ked niekto zaklada temu, ma moznost si precitat nieco taketo: "Pred položením novej otázky však najprv prehľadajte archív diskusie.". A ak by to neikto nahodou dodrzal a predsa len sii zalistoval, ako by mohol najst zmazanu temu?
      Dufam, ze som moc nezdrbal, ej to len moj pohlad na vec.
      • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 00:29
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Blogy: nemam nazor, aj keby tu boli, necital by som ich, tak, ako ich necitam na abclinuxu, takze mi to je jedno Karma: debilina^n Bazar: som jednoznacne za

        Co by som ale prijal, je moznost pridat prilohu (subor, obrazok) ku kazdemu postu a blacklist pouzivatelov a samozrejme prispievanie len registrovanych pouzivatelov.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 00:45
        Avatar pejta Archlinux  Používateľ
        - blogy - suhlasim
        - karma - ok, na toto forum možno nepatrí
        - uzamykanie je možno prikruté, minimálne označiť ju je potrebné
        - správy som myslel tie vpravo
        - a mazanie tém som nedopísal - ak na nu ešte nebolo odpovedané, tzn. že to napr odoslal omylom dvakrát
        • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 00:48
          Avatar pejta Archlinux  Používateľ
          a ešte k tým blogom - tie lepšie vytiahnuť niekde do popredia
        • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 00:52
          Dragon   Návštevník
          Spravy - akosi som si ich este nevsimol a nejak im nevenoval pozornost.
          Potom ano, to mazanie by malo isty zmysel, len by trebalo zabezecit aby sa nemazali aj hodnotne prispevky.
    • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 01:09
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Spravy maju nazov ale je prilis dlhy. asi preto sa nezobrazuje.

      http://linuxos.sk/spravy_historia/index.html

      Stacilo by keby nas komorny spravo-spammer pisal obsah sprav tak aby bolo jasne o com su aj bez nazvu spravy
      • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 13:20
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        -- Co sa tyka blogov je mi to jedno, pre mna je hlavne toto forum

        -- karma je podla mna zbytocna, pretoze si myslim, ze by sa zacalo este viac spamovat

        -- co sa tyka uzamykania a mazania tem, podla mna by sa to vyriesilo (aspon ciastocne) tym, ze by prispievat mohli iba registrovany

        -- uvital by som editaciu vlastnych prispevkov

        -- bazar OK
        Slackware
        • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 14:22
          Miroslav Bendík   Návštevník
          nieste spokojný ? kto vám tu káže chodiť ? ja som už začal pracovať na novom dizajne ale ide to pomaly (zrejme moja neschopnosť). :-) tak sorry "deti" - a to iste vám povie aj Tomáš.
          • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 14:24
            Tomáš Srnka   Návštevník
            ale Miro nekritizuj ich - ved z nich žijeme. :-)
            • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 14:27
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              ono su to len navrhy na vylepsenie, nic viac, nemusite sa hned nastvat ...
              Slackware
            • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 14:43
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              hlavne by ma zaujimalo, kedy som si stihol zmenit IP na 195.91.79.73 a este sa aj odhlasit...
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 15:08
                nieeeeeektooooooooooo   Návštevník
                si fakt macher :DDDDDDDDDDDD
                • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 15:15
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  nieeeeeektooooooooooo : ozval sa faker ... hmmm ...
              • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 15:09
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                A hlavne odkedy oslovujes mireqa Miro :)
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • Re: pár návrhov na zlepšenie 28.08.2009 | 05:46
                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                  mireq? Taký nick poznám z Counter strike :-)
          • Re: pár návrhov na zlepšenie 21.07.2009 | 15:52
            Opin Dog   Návštevník
            Blby pohlad na vec ... ak niekto napise: "nepaci sa ti? naco sem chodis"
            Je to prejav lahostajnosti a lenivosti .. mozna niecoho ineho.. Osobne si myslim, ze ten optimizmus, s ktorym
            sa tento web zakladal, davno opadol. Pravda je taka, ze web potrebuje "ozdravit" a to sa neda bez aplikovania
            dnes uz beznych prvkov ..

            To , ze to brzdia admini je nanajvys smutne, ale zial, je to realita a mali by sa zamysliet. A vyhovarat sa, "nemam cas",
            to vie asi kazdy .. ak na to nemas cas, alebo ti to fakt ide "pomaly" (vyvoj niecoho noveho), daj moznost inemu, mladsiem, ktory este MA ten optimizmus daco vylepsovat a zdokonalovat a je absolutne jedno, ci sa jedna o karmu, alebo ikonky a pod. Spomente si na seba, ked ste spustali tento WEB a sledovali ste jeho navstevnost.

            Ja uz som davno poukazoval na to, ze tento web "upada" a jeho navstevnost je aspon z mojho pohladu uz len sporadicka.

            Pani admini zamyslite sa, bolo by to dobre, keby ste inovovali.. weby s podobnou tematikou tak spravili a asi sa vyplatilo.

            Vela stastia .. citat Vas bude, zial cim dalej bez inovacii bude tento web ficat, tym to bude z mojho pohladu menej a menej.

            PS: nehanbite sa zverejnit grafy navstevnosti, asi same za seba budu reprezentovat "upadok" portalu linuxos.sk
            • Re: pár návrhov na zlepšenie 22.07.2009 | 11:45
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              ak na to nemas cas, alebo ti to fakt ide "pomaly" (vyvoj niecoho noveho), daj moznost inemu, mladsiem, ktory este MA ten optimizmus daco vylepsovat a zdokonalovat Ak sa niekto taky najde, velmi rad mu pomozem a poskytnem mu moznost zlepsit, co len bude chciet.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: pár návrhov na zlepšenie 22.07.2009 | 11:50
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              nemam cas = Miro Bendik studuje, ma dost zadani, Tomas Srnka mal maturitu teraz plus realizuje veci, ktore zivia linuxos.sk ... neporovnavat s ceskym root.cz alebo abclinuxu.cz , ktore spadaju pod velke portalove siete, redaktori su plateni, takisto reklamu tam najdete na stvrtine webu.

              Kto chce pisat, staci sa pozriet sem. Kto chce prispiet k rozvoju, web bezi (myslim este stale) na Open Source systeme Shakal, staci si vypytat zdrojaky. Ja poriadne nemam cas tiez, od oktobra som sa nezastavil, chodim po siestej skoro kazdy den z prace vratane vikendov ... Po sprske kritiky, ked som par diskusii zmazal alebo zamkol, len obdalec sledujem, ci je vsetko OK. Chut aj optimizmus mame, ale cas je vazne nas nepriatel, ked LinuxOS.sk robia de facto styria - piati ludia, z toho dvaja - traja len po obsahovej stranke ...
              • Re: pár návrhov na zlepšenie 22.07.2009 | 12:04
                dvh   Návštevník
                Tommy Angelo (programator) sa chcel zapojit (http://linuxos.sk/forum/17128/index.html#link_145925) kontaktoval tusim Bendika. Cez jaber mi povedal ze mu Bendik odkazal ze o jeho programatorsku pomoc nema zaujem.
              • Re: pár návrhov na zlepšenie 22.07.2009 | 12:36
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                preco neurobite nejaky svn, git repozitar pre ten shakal? viac ludi by ho videlo, stiahlo, roiblo na nom. takto si to pytat cez mail je to nezmysel, kedze sa stava ze zodpovedna osoba neopoveda.
      • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.06.2009 | 23:31
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.

        Hikiki...mnóó, premenujem Ťa na "Hugin", O.K. ??

        Takže "Hugin", priateľu (Mono) ja sa Ti ospravedlňujem za to, že nečítaš Správy tak, že klikneš na odkaz VPRAVO HORE a tak sa Ti zobrazuje aj nadpis každej správičky.
        BTW, "Hugin", strašne Ti chcem poďakovať za podporu, ktorú si mi dal týmito príspevkami, z riadkov ktorých sála taká neha, že sa z toho picnu a prekonvertujem z MS na Linux a poskladám notovú osnovu zo všetkých tých bitov C #, ktoré tak nežne a nonšalantne rozhadzuješ okolo seba.
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: pár návrhov na zlepšenie 30.06.2009 | 19:06
          Avatar ----   Používateľ
          len aby tato tema neupadla do zabudnutia, aspon pokial sa admini neako konkretnejsie k nej nevyjadria
          • Re: pár návrhov na zlepšenie 19.07.2009 | 20:51
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj.

            Na tieto klenoty sa nedá zabudnúť.
            Je to podobné heslu:
            "Zo Sovietskym Zväzom na večné časy a nikdy inak!"
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: pár návrhov na zlepšenie 19.07.2009 | 21:22
              Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
              Nejde o to že keď kliknem na Archív správ tak mi to zobrazí ich nadpisy, ale aby si nepísal TY správy takto:

              Nadpis: Vyšla nová verzia Gimpu
              Obsah: Zoznam zmien je tu a stahovat mozete tu

              Ale takto:

              Nadpis: Vyšla nová verzia Gimpu
              Obsah: Vyšla nová verzia Gimpu, zoznam zmien je tu a stahovat mozete tu.
              • Re: pár návrhov na zlepšenie 20.07.2009 | 17:59
                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                pocuj ty mas daky dobry linux :D to aj ja taky chcem :d
                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                • Re: pár návrhov na zlepšenie 20.07.2009 | 19:22
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  kup si :)

                  ina mne sa tie spravicky zdaju trochu nekompletne... nemalo by tam byt aj aka verzia? :)
                  • Re: pár návrhov na zlepšenie 20.07.2009 | 21:57
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Ahoj.

                    Slovami klasika:
                    "Neľúbia sa Ti správičky? Ak neľúbia, tak nečítaj a ušetrený čas použi napríklad na pomoc pri slovenskej lokalizácii Ubuntu"

                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: pár návrhov na zlepšenie 21.07.2009 | 16:40
                      Avatar lubos679   Používateľ
                      Ahoj Dodoedo.
                      Vidim, ze nemas rad kritiku. Ked ta niekto zkritizuje, obvykle mas svoju a jedinu pravdu.
                      Citam tvoje spravy, aj ked musim povedat, ze asi 50 % z nich by sa dalo napisat ovela lepsie.
                      Miesto tych "slov klasika" si mohol radsej argumentovat, preco ich pises tak, ako ich pises a mohol si vysvetlit, preco si myslis, ze je to tak lepsie.
                      Taktiez reakcia na Hikikomoriho neobsahuje nic podstatne, akurat narazky na to, ze pouziva C#.
                      Dakujem za to, ze si si precital tento prispevok.
                      Tymto som skoncil s dalsimi reakciami na tuto temu.
                      Ahoj.
                      • Re: pár návrhov na zlepšenie 22.07.2009 | 13:10
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        Ahoj.

                        Keď si slobodne vyjadrím svoj názor, podobne ako všetci ostatní redaktori a admini, neznamená to že nemám rád kritiku (hoci, kto ju má rád, nech hodí pokazeným PC) a prepáč, nechápem, prečo sa vyjadruješ ku veciam, o ktorých nemáš (a dobre to musíš sám cítiť) objektívne informácie.
                        My sme v podstate s hikkikom ... priateľia, VÁŽIM SI jeho zmysel pre humor a rozruch ktorý vyvoláva svojím 64-bit Vista nicom, ja viem, že on tú MS Vista fakt používa, virtuálne nad Linuxom, kvôli bezpečnosti neprezradím akým Linuxom. A o jeho programoch vedia svoje napríklad kompetentní na Technickej Univerzite BA.
                        Môj subjektívny pocit naopak je ten, že Ty máš proti mne nejakú prkotinu (postup pri kauze S.H. ?), ktorá Ti, ako inteligentnému človeku ruší objektivitu. Avšak Tvoj názor Ti neberiem, neskúmam ďalej.

                        :-)
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: pár návrhov na zlepšenie 21.07.2009 | 17:42
                      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                      Hore Pán nick - Opin Dog to napísal veľmi vístižne.

                      Tento pán dodoedo je naozaj taký ako ho hore opisuje ten pán Opin Dog. Súhlasím z jeho názorom.

                      Aj to bol dôvod prečo som spravil nové fórum.

                      Lebo dodoedo vlastne svojím vysvetlením
                      "Keď sa ti nepáči tak sem nechodievaj, vyháňa všetkých".

                      Druhý dôvod prečo som si spravil vlastné je priehladnosť. Tu je strašný bordel - ps: Čo je s T. Srnkom? Prečo to tak necháva?

                      Tretí, argument - Ak sa ti nepáči, sprav si svoje.

                      Všetky tieto som dodržal.

                      S pozdravom Tomáš Hanzel, LinuxSR Fórum
                      Close the Windows Open The Source
                      • Re: pár návrhov na zlepšenie 22.07.2009 | 10:32
                        Opin Dog   Návštevník
                        dik za kladnu podporu...

                        Len na zaver - myslim si, ze vacsina z nas sa zhodneme v tom, ze
                        - inovovat treba a budeme sa na to aj tesit - "wed preco by mal byt tento portal horsi nez tamten"
                        - kritiku sem tam tiez treba ;-), ta vyvolava nove myslienky a zamyslenie sa nad "preco kritika vznikla"
                        - a ... kazdy si sem dajte, co len xete ;-)

                        Pozdravujem sikovnych ludi, s chutou nieco dokazat no a mi, "zaneprazdneni" (ku ktorym sa radim aj ja )
                        budeme citat, radit, spekulovat, tesit sa a kritizovat, tak ako doteraz ;-)
                      • Re: pár návrhov na zlepšenie 22.07.2009 | 13:30
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        Ahoj.

                        Keby som mal byť sprostý, tak by som Ti povedal, že máš v tom bordel, lebo ja som odpovedal S.H. takto, citujem sa:
                        Ahoj.

                        Slovami klasika:
                        "Neľúbia sa Ti správičky? Ak neľúbia, tak nečítaj a ušetrený čas použi napríklad na pomoc pri slovenskej lokalizácii Ubuntu"

                        No a Ty píšeš, že si si preto urobil iné linuxové Fórum, tak ako sa Ti radilo. :-)
                        Ja som iba odpovedal S.H. tak ako som citoval a o zakladaní iných Fór som nepovedal ani slovo. :-)
                        Čím viac sa bude na Slovensku hovoriť o Linuxe, open-source a FOSS tým viac sa Linux dostane do povedomia Slovákov. preto držím palce každému novému Fóru o Linuxe.
                        :-)
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                        • Re: pár návrhov na zlepšenie 22.07.2009 | 14:47
                          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                          Ahoj, áno musím poopraviť, nie TY si mi konkrétne, teda nielen mne písal o tých fórach, písal si len konkrétne to čo si citoval. Ospravedlnujem sa.

                          ps: ale fakt ty ako častý prispievatel by si mohol vážiť slov, predsalen, vela ludí, vrátane mna ťa rešpektuje trošku viac. Rovnako tak si cení čo robíš. Ale slova ako Ak sa ti nelubi, tak necitaj pripadne podobne nieje moc vhodne. Skor najst ine slova. Mozno aby bol pokoj povedat..dobre spravim s tym nieco.

                          ps2: mne spravy nevadia...ja ich necitam :-D
                          Close the Windows Open The Source
                          • Re: pár návrhov na zlepšenie 22.07.2009 | 16:47
                            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                            Ahoj.

                            Nuž ja to považujem za prkotinu a vôbec neriešim ale môžeš pomôcť napríklad tak, že budeš tiež prispievať Správami/Článkami a pod.

                            Ja si Správy vážim, veď najlepšie viem ako ich pisateľ, čo sa za tým skrýva určitého úsilia, Je mi úprimne ľúto, že takýmto spôsobom píšeš o dobrovoľnej robote iných, bez výčitok Ti hovorím, že niekedy si ich (Správičky) môžeš prečítať a som prevedčený o tom, že sa Ti Tvoj duševný obzor nezúži, túžim, aby to bolo skôr opačne. :-)
                            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.07.2009 | 15:55
                            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                            Spravy su prvou vecou, ktoru si pozriem vzdy, ked sem nakuknem :)
                            sudo apt-get remove windows
                            • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.07.2009 | 15:56
                              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                              PS: A maju uroven ;)
                              sudo apt-get remove windows
                              • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.07.2009 | 16:14
                                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                Ahoj.

                                Potešilo ...
                                :-)

                                Vďaka.
                                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                • Re: pár návrhov na zlepšenie 30.07.2009 | 16:23
                                  Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                                  No nic ine ani napisat nemozem :)
                                  sudo apt-get remove windows
                                  • Re: pár návrhov na zlepšenie 30.07.2009 | 23:53
                                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                    Ahoj.

                                    Jasné, nerieš ....
                                    :-)
                                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: pár návrhov na zlepšenie 01.08.2009 | 13:49
      matt   Návštevník
      ked mam pridat svoj nazor do mlyna, tak je toto forum neprehladne.

      Kvoli novacikom by som napriklad prijal, keby napr v temach oddiel "Drivery a pripadne Konfiguracia", boli delene na sekcie, napriklad takymto sposobom:

      modem
      graficka karta
      monitor
      tlaciaren & scanner .... atd

      soft - administracia - komunikacia - grafika - multimedia ....atd....

      pretoze vyhladavanie nie je najlepsie a novacik sa nevie zorientovat, tak prida temu, ktora bola uz viackrat diskutovana. Takto by sa to dalo urobit v kazdej rubrike, len najst spravne delenie. A v databaze znalosti, plati to same. Plus nakoniec. kazdy by listoval v teme ktora ho zaujima a nemusi mat vsetko na uvodnej obrazovke. To je ale uz na adminovi.
    • Re: pár návrhov na zlepšenie 01.08.2009 | 17:19
      Dragon   Návštevník
      Chcel by som sa daco spytat, sice to nesuvisi velmi s temou, ale zase je to len taka hlupost, koli, ktorej by, podla mna, nebolo vhodne novu temu zakladat. Co znamenaju take tie sipky pri menach registrovanych uzivatelov tohoto fora?
      • Re: pár návrhov na zlepšenie 01.08.2009 | 18:46
        Avatar Michal RedHat & Debian  Používateľ
        asi, ze su registrovanymi uzivatelmi:))))
        • Re: pár návrhov na zlepšenie 01.08.2009 | 18:53
          Dragon   Návštevník
          A preco maju rozny uzivatelia rozne sipky? Premyslal som nad tym, ze je to nieco ako hodnotenie.
          • Re: pár návrhov na zlepšenie 01.08.2009 | 18:58
            Avatar Michal RedHat & Debian  Používateľ
            hej, jedni su elita, druhi plebs :))))))))))) plus line online :)))))))) idem na pivo, porozmyslat nad sipkami :)
    • Re: pár návrhov na zlepšenie 01.08.2009 | 22:35
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Inac niekedy cez buduci tyzden bude nasadena mierne vylepsena verzia - aktualna vyvojova verzia sa da pozriet na linuxos-dev.srnka.info. Co pribudne:
      • vylepsena spam ochrana
      • vylepseny editor na pridavanie prispevkov
      • prilohy k prispevkom
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: pár návrhov na zlepšenie 01.08.2009 | 23:28
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Super, uz som to skusal.. Ale chcel by som vediet, ono, jak sa to povie.. Vy budete povolovat prilohy akehokolvek typu ? Lebo som tam teraz nahral 1.html a v pohode to zobralo, mohlo by to obsahovat kludne redirect alebo co ja viem, nieco horsie...
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: pár návrhov na zlepšenie 01.08.2009 | 23:46
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Hmm, prečo sa pod textom príspevku zobrazujú 3 obdĺžniky? A nejako nefunguje pridávanie príloh (nezobrazuje žiaden input ani nič podobné).
        • Re: pár návrhov na zlepšenie 01.08.2009 | 23:57
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Klikni na tu sipku pri prilohach
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: pár návrhov na zlepšenie 02.08.2009 | 00:17
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            ma to bug vo FIREFOXe a to GUI treba trochu doladit.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: pár návrhov na zlepšenie 02.08.2009 | 15:08
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Ja mam FF a funguje to :/
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: pár návrhov na zlepšenie 02.08.2009 | 15:22
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                skus dat 2 prilohy, prva prejde a druha hodi vzdy Chyba!x
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: pár návrhov na zlepšenie 02.08.2009 | 11:05
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Skúšal som, nič sa nestalo.
    • Re: pár návrhov na zlepšenie 04.08.2009 | 01:34
      DaNuX - neregistrovany   Návštevník
      nechcem rypat ale v podstate nic sa nemeni.je to o ludoch. preto som na tom novom fore.
    • Re: pár návrhov na zlepšenie 09.08.2009 | 12:38
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      mohla by tu byt moznost pridat si dakeho uzivatela ako priatela :)
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • pár návrhov na zlepšenie 09.08.2009 | 13:49
        Tom   Návštevník
        Ľudia zbytočne tu píšete čo by mohli vylepšiť, pridať,..... alebo že kompletne prerobiť cely dizajn stránky. Je to úplne zbytočne lebo určite to nechajú tak a ešte min. ďalšie dva roky sa tu nič nezmení. (možno drobne vylepšenia ako lepši anti-spam, prílohy ku príspevkom - ale to by mala byť samozrejmosť na foru dnešnej doby.................... a potom možno aj ine drobnosti ktore málokto postrehne a využije). TREBA RADIKÁLNE RIEŠENIE TOHTO WEBU !!! nechcem nikoho urážať ale to že tento web zaostáva je len výsledok našich neschopných administrátorov :D len tak ďalej.
        -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        Mne je to jedno ja chodím na ine VYSPELE fóra. :-) :D :-)
        • Re: pár návrhov na zlepšenie 09.08.2009 | 14:16
          WlaSaTy   Návštevník
          Ked sa chovas ako keby sibol schopnejsi ako oni, tak co si neurobis vlastne? Mozno zvladnes rozbehat aspon PHPBB.
          • Re: pár návrhov na zlepšenie 10.08.2009 | 12:55
            deamonX   Návštevník
            Aj T.Hanzel spravil v PHPBB, a pozri sa. Nik neveril, a je to asi jedno z naj fór. Proste sa zo všetkým radí s užívatelmi.
            • Re: pár návrhov na zlepšenie 10.08.2009 | 15:23
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              mne sa zas paci, ze toto forum nie je phpbb. urobili vlastny system, ktory je podla mna velmi prehladny. nehovorim ze phpbb je zly, len nan nie som zvyknuty, zda sa mi komplikovany z hladiska bezneho pouzivatela. moj osobny nazor, prosim nehadzat po mne ostre ani tupe predmety...
              • Re: pár návrhov na zlepšenie 11.08.2009 | 01:34
                lixi   Návštevník
                komplikovany? a ty pouzivas Linux? nepytaj sa co to s tym ma spolocne, to by si mal pochopit. Ale je to tvoj nazor. A na nete je tvojich "nazorov" vela. Kazdy vie svoje.
                • Re: pár návrhov na zlepšenie 11.08.2009 | 02:06
                  Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                  Aj mne sa to zda neprehladne prave kvoli tomu, ze je to radene v podkategoriach. Zbytocne vela klikania. Myslim, ze nad system, ked sa prispevky usporaduvaju podla naposledy pridaneho prispevku nic nema co sa tyka prehladnosti a jednoduchosti pouzivania. Prave preto ma vsetky tie phpBB fora odpudzuju. A taktiez to pokladam za amaterizmus, ale to je vedlajsie :)
                  Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • Re: pár návrhov na zlepšenie 11.08.2009 | 02:58
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  ano, pouzivam linux. a to, ze nie som zvyknuty na phpbb fora, je sposobene hlavne tym, ze na ne nechodim.

                  ty vies vytvarat kampane na wesnoth? nie? a to pouzivas linux?

                  samozrejme ze nevies, kedze si to nikdy nerobil a nevrtal si sa v tom. ak by si sa v tom vsak vrtal, tak by si vedel.
                  • Re: pár návrhov na zlepšenie 11.08.2009 | 17:31
                    lixi   Návštevník
                    No je zaujimave ze phpbb ti robi problemy!

                    Mimochodom, citaj viac O Wesnosth, mozno ma tam najdes :-)
            • Re: pár návrhov na zlepšenie 10.08.2009 | 16:06
              ....   Návštevník
              Pekne tvrdenie po par dnoch :-) som zvedavy, ako to bude vyzerat o par mesiacov/rokov4
              • Re: pár návrhov na zlepšenie 11.08.2009 | 11:00
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                :-)
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: pár návrhov na zlepšenie 29.08.2009 | 10:22
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Ehm hovorí kto? Len pre zaujímavosť robím všetko popri škole a pár drobnostiach, ktoré robím komerčne aby som aspoň ako-tak zaplatil účty za energie a tak. A ehm aby bolo jasné pracujem momentálne na vlastne vetve, ktorá je od základov prerobená. Teda zatiaľ kódu moc nie je (zaoberám sa hlavne designom, pýtam sa ľudí ako na to aby som sa vyhol najhorším chybám, chcem sa naučiť robiť lepší softvér než doteraz). Repozitár je zatiaľ tu.
        • Re: pár návrhov na zlepšenie 01.09.2009 | 02:16
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          Len kratko. Roky som bol ucitelom na ZUS, ale bez papiera. Ked ma prijali na Konzervu (denne studium) tak robota sla do "arschu" a to nieje vysoka, aj ked nacvicit program uz nieje tak zanedbatelna vec. Asi tolko k tomu, ked robis nieco popri skole. Co sa tyka webu, mne osobne niesu potrebne ziadne "vylepsenia" alla "ohur ma desingom" alebo nieco podobne. Mozno vyhladavanie tem, by mohlo byt prehladnejsie, ale aby som sa kvoly tomu obuval do aminov...co ja viem, mam vlastne problemy. Cim je vyspele forum vlastne vyspele? Vies to? Lebo podla mna je to nami. My robime to forum takym, akym je. Ako si prispel? Je to vyspele? Nenasiel som dovod menit forum, teda odkedy mam Debian, tak som sa zaregistroval na jedno Debianovske, ale sem chodim ovela castejsie.

          Vela stastia.