update na KDE 3.4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.08.2005 | 17:55
Avatar ervo mdk 10.2  Používateľ
zdravim vas. s linuxom len zacinam, takze mi este nie je vsetko jasne (cize skoro nic :) ). Chcel by som updatnut KDE. Stiahol som si cez KBear rpm baliky, ale neviem co s nimi. Staci to normalne brutalne rozbalit a instalovat abo ako? Stiahol som si aj Konstruct, ale to viem tak maximalne rozpakovat :) Dakujem vam za vase ctene odpovede, teda okrem takych, ze naco to robim, ked vidim linux po prvy raz atd. Bojim sa totiz, ze keby som vam povedal ze to robim kvoli novemu Kopete a ze sa rad trapim, asi by ste sa mi smiali... A potom este z edukacnych dovodov :)
    • Re: update na KDE 3.4 07.08.2005 | 13:05
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      cavko :) ohladom instalacie rpm balickov vysiel velmi pekny clanok Sprava balickov rpm to je jedna moznost instalacie. Druha je stiahnut zdrojove kody a skompilovat. Co je asi pripad toho Konstruct. Ako zaciatocnikovi odporucam zatial instalovat cez rpm baliky. neviem ako je to u Mandrivy, ale mal by si mat nieco take ako urpmi , takze to KDE by si mohol updatnut pomocou toho. Skus sa po tom pokukat
      • Re: Re: update na KDE 3.4 07.08.2005 | 13:21
        Avatar ervo mdk 10.2  Používateľ
        Vdaka!! Skusil som to a vypisal mi milion chyb, ale ja sa nevzdam! :))
    • prob #2 07.08.2005 | 17:53
      ervo   Návštevník
      Tuto som sa docital ze treba "Qt™ library version 3.3 or greater" stiahol som subor qt-embedded-free-3.3.4.tar.gz z FTPcka TrollTech-u. Mam to skompilovat? Vdaka...
      • Re: prob 07.08.2005 | 17:55
        ervo   Návštevník
        sorry, rusim :)