real time strategie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.07.2009 | 22:59
Avatar toneubo Greenie  Používateľ
ahojte, nevedel by mi niekto poradit nejaku fajn real time strategiu??? mam open suse 11.1 a slabsi notebook.
dakujem :)
    • Re: real time strategie 07.07.2009 | 23:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      velmi pekna strategia je wesnoth. ta je vsak tahova. ak ale mas chut, skus si ju, je naozaj dobra.

      a z realtime poznam glest ci warzone. skusit si mozes. osobne vsak viac hravam starcrafta. btw openttd je velmi pekna realtime, tu si skus tiez. mozes stavat vlaciky :)
      • Re: real time strategie 08.07.2009 | 01:06
        Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
        >openttd je velmi pekna realtime

        IMHO openttd je budovatelska strategia.

        Typy strategických her:
        • tahové strategie
        • realtimové strategie
        • budovatelské strategie

        zdroj: wikipedia
        • Re: real time strategie 08.07.2009 | 01:27
          Avatar peter s.   Používateľ
          viem že otázka bola iná, ale veľmi dobrá budovateľská stratégia je widelands
          • Re: real time strategie 08.07.2009 | 02:47
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            tazko povedat, ktora strategia je budovatelska a ktora realtime "nebudovatelska", kedze budovanie ci uz vlacikov alebo vojenskych zakladni je v realnom case.

            postavenie nejakych tych zeleznic je na to, aby hrac ziskal nejake peniaze na dalsi rozvoj roznymi smermi. tak isto budovanie roznych barakov produkujucich armadu je za ucelom dosiahnut nejake ciele - uzemie, suroviny atd atd...

            podla mna je skor dobre porovnavat ci je nieco tahove (ide hrac 1, stlaci na nejake hodiny a ide hrac 2) alebo realtime, ked hra kazdy v realnom case
            • Re: real time strategie 08.07.2009 | 11:22
              Avatar toneubo Greenie  Používateľ
              dikes velmi pekne:) mam rad aj budovatelske, takze vyskusam vsetko mozne ;) len som potrebovl nazvy, lebo som sa k nim nevedel nejako dopatrat
            • Re: real time strategie 08.07.2009 | 13:42
              toneubo   Návštevník
              po naistalovni hry mi ju nechce spustit ... najdem si ju v ponuke medzi hrami, ale nechce ju spustit .. nevies preco ???
              • Re: real time strategie 08.07.2009 | 13:47
                Peter S.   Návštevník
                spustaj ju v konzole
                inštaloval si cez baličkovací systém, predpokladám...
                • Re: real time strategie 08.07.2009 | 13:49
                  Avatar toneubo Greenie  Používateľ
                  hej hej ... a napisal by si prosim prikaz ako to spustit ? hra je openttd
                  dikes :)
                  • Re: real time strategie 08.07.2009 | 14:01
                    Peter S.   Návštevník
                    no ja by som skusil openttd a enter :)
                    ak nefunguje skus opent (neuplný názov) a tabulator (prípadne dva krát), nech ti sam doplni zvyšok názvu (alebo ponúkne alternatívy) - je možné že sa spúštací súbor volá inak...
                    • Re: real time strategie 08.07.2009 | 14:45
                      --Ubuntiak--   Návštevník
                      Cawte len tak som si vsimol vasu diskusiu o hre OpenTTD tak som si ju stiahol naistaloval a instalacia prebehla v poriadku ale ked zadam do terminalu openttd tak napise :Error: Cannot open file 'sample.cat' prosim o radu...
                      • Re: real time strategie 08.07.2009 | 14:53
                        Peter S.   Návštevník
                        mrkni sem
                        potrebuješ tam asi nejaké dáta ktoré musíš zohnať sám

                        inak čo takto použiť google? openttd a skopírovať hlášku nie je až taký problém, nie? :)
                      • Re: real time strategie 08.07.2009 | 14:54
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        nainstaluj cez greenport openttd. binarku greenportu najdes na port.greenie.sk
    • Re: real time strategie 09.07.2009 | 03:39
      Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      Stratagus, netPanzer, Bos Wars, Dark Oberon, Commander Stalin, Globulation 2, Glest, Warzone som skusal a tu je este dalsich X, ktore som neskusal a uz asi ani skusat nebudem http://www.happypenguin.org/list?search=strategy (su v tom zahrnute aj tahovky, aj ine"strategie" - klony Wormsov nepokladam za strategie, ale budiz - staci si len vybrat)

      PS - bolo by vhodne mozno aj napisat aky slabi je ten notebook
      • Re: real time strategie 09.07.2009 | 03:46
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        myslim, ze na rozumnom rozliseni a rozumnych detailoch (teda ze to bude daco menej ako maximum) by mala ist kazda z tych hier bez dakych problemov aj na starsom notebooku
      • Re: real time strategie 09.07.2009 | 18:28
        Avatar toneubo Greenie  Používateľ
        notebook je HPcko, 1,2 GB ram (dokupena:), grafika Mesa DRI Intel(R) 915GM 20080716 x86/MMX/SSE2, procesor ntel(R) Pentium(R) M processor 1.73GHz .. takze idem vykusat nejake hry :)
        inac dik za dalsie typy ;)