diakritika

Sekcia: Konfigurácia 08.07.2009 | 13:08
Avatar zellmi DEBIAN  Používateľ
Ahojte potrebujem poradit prekladal som si webserver na novu masinu. Predtym bola na distribucii debian a teraz je na ubuntu. Po prelozeny webu zo vsetkymi nalezitostami mi na novom stroji nezobrazuje diakritiku prelozeneho webu z distribucie debian. Novo vytvorene stranky (web) na novom stroji (ubuntu) zobrazuje diakritiku spravne. Vie mi niekto poradit kde je zakopany problem. Podotykam, ze nastavnie fontov a podobnych zalezitosti som sa uz pohral a mam to nastavene spravne, len web, ktory som vytvoril na inej masine(distribucii) mi nezobrazuje diakritiku spravne na novej masine.
Vyriešené
    • Re: diakritika 08.07.2009 | 13:36
      Peter S.   Návštevník
      ak sa html stránka nezmenila, tak musíš mať inak nastavený browser.... Menil si aj OS na ktorom sa na dané stranky pozeráš?

      ale je tu aj druhý problém, že je rozdiel v novovytvorených strankách, podľa mna ti tam hádže (do html kodu) iné kodovanie, môže byť?
      • Re: diakritika 08.07.2009 | 14:15
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        pozri si v nastaveniach, ze aky encoding to pochopi ... jedna sa o PHP, alebo iba o cisto HTML? problem moze byt s nastavenim servra (default charset je zapnuty) alebo nemas header korektne nastaveny ...
        • Re: diakritika 08.07.2009 | 17:10
          Zellmi   Návštevník
          jjjjjj dik za radu som heppy bolo to v tom charsete

          <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">