Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.07.2009 | 18:26
Swist   Návštevník
Ahojte,
chcel by som poprosit o radu ohladom instalacie virtualneho PC s Ubuntu 9.04 kde hostitelom je Win XP cez VirtualBox. Moj problem spociva v tom, ze instalacia dosiahne 82 % a na obrazovke je napisane:

Nastavenie APT
82%
Prehaldava sa archiv...

Ubuntu instalujem z: D:\instalacky\Ubuntu\Ubuntu 9.04 Desktop.iso

Podla sprievodcu som vytvoril virtualny disk 3,0 GB, systemu som mu 1GB z 3,5 GB operacnej pamate, Procesor mam AMD 64+ Athlon 512 KB Cache.
Inak pri podobnom nastaveni na notebooku kde som mal k dispozicii iba 512 MB RAM, instalacia prebehla bez vacsich problemov.

Dakujem za pripadnu pomoc
    • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 18:31
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mas dobre stiahnute to buntu? kontroloval si md5?

      mas tam pripojenie do internetu? skus pri instalacii ubuntu "vytiahnut kabel z internetu"
      • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 18:35
        Swist   Návštevník
        Dakujem skusim aj ten kabel, prepac som v tom uplny laik, ale neviem co je md5. Dakujem za radu
        • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 18:39
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          md5 je kontrola ci je to dobre vypalene.

          teda ci to co je na serveri je uplna kopia 1:1 k tomu, co si stiahol. teda ze ci Ti nestiahlo iba 99.999999 percenta alebo tak nieco...
          • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 19:08
            Swist   Návštevník
            Dakujem, asi to bude s tym pripojenim, pripojeny som cez firemnu siet, skusim to neskor.

            Chcem sa ta/Vas opytat ohladom Vasej distribucie Greenie alebo co by ste mi skor odporucili. Zaujal ma Vas projekt a zhodou okolnosti aj ja som z Liptova, konkretne z RK.
            Kedze sa vsak zivim projektovou cinnostou, windows nemozem uplne vylucit, vzhladom na to, ze AutoCAD, Allplan - moj pripad a Microstation pod Linuxom nebezia.
            Tiez pre ,,bezpecnost na ineternete" a inych vyhod hladam vhodnu distribuciu. Zatial som skusal SLAX a XUBUNTU, ktory doma pouzivam dalej, ale len v skusobnom rezime, kedze podla popisu nemaju velke hardwarove naroky na com mi dost zalezi. No tiez, som v tomto prostredi amater a tak prosim o radu:
            potrebujem sklbit minimalny system, najma prostredim bez animacii i efektov a inych ,,vymozenosti" s bezne pouzivanymi utilitami (OpenOffice, multimedia - prehravanie a minimalna editacia, sprava dokumentov a internet) s maximalne jednoduchym ovladanim. Tiez moznost skusania je riesenie, no je to beh na velmi dlhe trate, hoci viem, ze sa uplne tomu nevyhnem.

            Este raz dakujem

            Michal Zuskin :)
            • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 11.07.2009 | 02:16
              dusan   Návštevník
              Microstation SE s nadstavbou speedicon ide 100% cez wine (nepadá proste stabilita sama)

              Microstation XE (všetky V8) má problém pri práci s .dgn(asi sa snaží súbor otvoriť dvakrát proste nemôže ho editovať). Napríklad s .dwg pracuje perfektne (asi s tým súborom pracuje nepriamo tak je to ok.
              A má ešte jeden problém nedá sa v ňom písať text a ani upravovať (dáka blbosť s html používajúci internet explorer ) No proste sú to chuji. Skúšal som wine tricks ešte nepomohlo ale ja na to prídem! Ešte aby začali integrovať .net a potom sú to chuji na ntú.
              Ale nepadá!!
    • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 18:54
      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
      ...1 GB pre U_9.04 nie je trochu málo?
      • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 18:56
        Avatar pejta Archlinux  Používateľ
        1 GB ram sa ti zda malo ?, je to dosť
        • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 19:27
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          Prečo spomínaš RAM-ku? Vyššie píše, že vytvoril virt.disk a 1 GB dal systému. Ja sa pýtam, či 1 GB na inštaláciu U_9.04 nie je málo.
          • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 19:34
            Swist   Návštevník
            Podla vsetkeho to bolo v tom sietovom pripojeni, odpojil som LAN a instalacia prebehla v poriadku. Inak vcera som ho nainstaloval na notebook s 512 MB RAM, avsak s pridelenou iba s 256MB RAM, instalacia nerobila ziadny problem.

            Dakujem za rady :)
            • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 19:54
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              ...už som sa medzitým zorientoval :-) fajn, že ti to ide.
            • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 22:44
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              P.S: Už len zafajkni, že diskusia bola vyriešená :-)
        • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 19:31
          Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
          ...až teraz som si všimol že pre Ubu má 3GB, a z RAM dal 1 GB sorry zle som rozumel..
          • Re: Ubunt na XP - mrzne instalacia virtualneho PC 10.07.2009 | 22:22
            Avatar pejta Archlinux  Používateľ
            stáva sa