Linux?

Sekcia: Ostatné 12.07.2009 | 20:31
Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
Zacinam byt z Linuxu cim dalej tym viac znechuteny. Sice Vistu som do roka preinstalova asi 6krat ale nevim ci sa to da porovnat s casom, ktory som venoval linux. A to mi nic poriadne nefunguje. Je uzasne kolko casu musi clovek travit citanim for, skusanim atd. aby rozchodil take zakladne veci ako je napr: bluethoot, prehravanie videa cez net, internetove radio, automaticke pripajanie oddielov disku a vela vela drobnosti, ktore su samozrejmostou. Je toho uz na mna dost. Linux sa snazim pochopit a naucit sa s nim robit 4 tyzden ale zatil iba s velmi malym uspechom. Neviem ci som taky neschopny ale stoji ta "stabilita a bezpecie" za ten cas, ktory linux zozerie?
    • Re: Linux? 12.07.2009 | 20:39
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Ja som si dal Linux na notebook a po instalacii mi nesla wifina, zvuk a graficka (teda graficka isla, len nie 3D akceleracia), ostatne islo Out Of Box. Precital som si 3 navody ako to spojazdnit a do hodinky bolo vsetko OK a doteraz mi bezchybne fici.
      Samozrejme toto vsetko zalezi na viacerych faktoroch, takze to nemusi byt tvoja neschopnost.
      Popripadne si daj dualboot a ked budes mat cas a nervy tak sa znova pusti do riesenia problemov ...
      Slackware
      • Re: Linux? 12.07.2009 | 20:47
        Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
        bez dualbootu by som to nezvladol. Mam najnovsie ubuntu a bol som velmi nadseny ked som to prvy krat videl u kamosa, ale necakal som take narocne. Dufam, ze iba zo zaciatku bo rad by som ostal v komunite;)
    • Re: Linux? 12.07.2009 | 20:59
      WlaSaTy   Návštevník
      Neviem ako Tebe, ale mne to stoji za to. Okrem ineho aj koli cene. Ale nevsimol somsi ze by to zralo vela casu, teda pokial nepouzijeme 10 rokov staru distribuciu a nebudeme ocakavat ze bude podporovat najnovsie HW a SW technologie. To by bol namet na zlateho trolla roka.

      Inak, skus opisat tie problemy. Riesenie sa najde.
    • Re: Linux? 12.07.2009 | 21:47
      Dragon   Návštevník
      Linux je nieco ine ako Windows. Keby si nikdy predtym nemal skusenost s Windowsom a skusal 4 tyzdne Vistu, bolo by to u teba rovnake ako je teraz s Linuxom. Ak budes mat dost trpezlivosti, postupne pochopis Linux viac, zbadas rozdiely medzi Windowsom a Linuxom a naucis sa pozerat na problemy linuxackym sposobom, naucis sa problemy riesit inac ako si bol zvyknuty. Zistis, ze si mal vela "windows-navykov", ktore ta zo zaciatku "brzdili" v poznavani Linuxu.
      Najlepsie je pouzivat dualboot - Windows na pracu, Linux na "hranie sa". Postupne budes coraz viac a viac pouzivat Linux a potom pride cas, ked si uvedomis, ze Windows si nemal nabootovany uz vyse mesiaca a akosi ho uz nepotrebujes.
      Drzim palce...
    • Re: Linux? 12.07.2009 | 21:55
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      ahoj, nechcem vyhovarat, a rozumiem ti. ale ani neviem, aku dist. si mal. je to tak. avsak v distrach ktore su komunitne uplne. ja mam casto OpenSUSe. neviem ci si skusal, ale je to najprepracovanejsie distro. a mal som uz kopec inych. inde je treba viac znalosti. v suse nie. a multimediach je problem v licenciach. ale mas pravdu, napr. slackware, tam musim vsetko rucne popìsat. ale vsetko ma nieco do seba. ake si mal distro?
      Close the Windows Open The Source
      • Re: Linux? 15.07.2009 | 20:06
        arch   Návštevník
        ....najprepracovanejsie distro...... pane Tomáš H. nechci vyvolavat flame, ale at zkusi aspon dvacet distribuci (lepsie padesat) a pak aspon muze vytusit kterou distribuci chce nadale ztracet cas ... jestli vubec nejakou
        takze zkuste (vim, ze nektere nejsou doporucovany pro zacatecniky, ale pri trose dobre vule.. ja taky nejsem guru ) mintlinux , mandrivu, fedoru, suse ,gentoo, archlinux, debian, slackware, pclinuxos, knoppix , plus nejake dalsi hojne pouzivane... jinak muzete stale nadavat na linux ( spis bych zacatecnikovi radil mintlinux, nebo knoppix namisto ubuntu se suse)
        ale prosim neodpovidejte na tento muj komentar .. nechci flame
        • Re: Linux? 15.07.2009 | 20:42
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          nechcem reagovat na vas, len chcem upresnit, ze naj je pre mna prave kvoli ovladaciemu panelu, ktore je paradne. najme 11.1ka, a tym mu umoznuje ovela lahsiu spravu systemu.

          s pozdravom Tomas Hanzel, linuxsr forum.
          Close the Windows Open The Source
    • Re: Linux? 12.07.2009 | 22:13
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      vies ... mnoho veci nie je ani tak chyba linuxu ako problem s licenciami ci nedodanie zdrojovych kodov ovladacov od ich vyrobcov ... skus napisat, co ti nejde a hlavne na akom stroji ...
    • Re: Linux? 12.07.2009 | 22:20
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      4 tyzden ? :-)) ..ja stvrty rok a mam sa co ucit ;-)
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
      • Re: Linux? 13.07.2009 | 01:20
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ja stvrty rok a je toho ovela viac co neviem ako toho co vies. aj tak viem lepsie pracovat s linuxom ako s windows. hlavne vo viste neviem urobit totalne nic... :)
    • Re: Linux? 13.07.2009 | 01:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      prehravanie videa cez net?

      windows: nainstalovat firefox (teda ja som nan zvyknuty aspon), nainstalovat kodeky, kusok sa povrtat v nastaveniach

      linux pre lamy: spustit firefox a ide
      • Re: Linux? 13.07.2009 | 01:52
        Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
        vazne? ani nahodou to nemoze byt inak?

        windows: spustenie IE a natukanie adresy webu s video streamom (ktory je v drvivej vacsine bud flash - vtedy instalacia flash pluginu podobne ako v linuxe - alebo ako winmedia, ktory podporuje (prekvapujucoo) windows media player). cize ziadna instalacia kodekov, ziadne vrtanie sa v nastaveniach.

        linux: instalacia kodekov a modlenie sa, aby to nebol DRM WM stream, ktory ti nepojde, ani ked sa pokrajas.
        http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
        • Re: Linux? 13.07.2009 | 01:58
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          2 roky som neinstaloval do nainstalovaneho linuxu ziadne kodeky a dokonca ani video prehravac - a kazde video ktore potrebujem mi prehra. za ten cas som preinstaloval system asi 10x. ako je to mozne? :)

          je vsak treba priznat, ze rozne internetove TV nesledujem a ani nemam v plane. vacsinou si teda pozeram youtube...
          • Re: Linux? 13.07.2009 | 02:05
            Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
            instaloval si si upravenu distribuciu uz so zahrnutymi kodekmi, tak je to mozne (ale zasa pre vacsinu ludi vyroba takej distribucie zaberie "mierne" viac casu, ako nainstalovanie tych kodekov).

            inak mas v linuxe smolu - a zasa, aj pre youtube si musis nainstalovat nejaky flash plugin, na mediach nezvykne byt (minimalne ubuntu, opensuse, fedora ich neobsahuju, rozne minoritne distribucie mozno ano (a mandriva, ale tam zasa mas nspluginwrapper, ktory akykolvek flash spolahlivo zhodi aj s prehliadacom, takze musis na druhu stranu odinstalovavat, aby to islo), ale zasa nie su tak pouzivane, ako tato trojka).

            proste, som ochotny a schopny priznat linuxu jednoduchost vo vselicom, ale prave prehravanie videostreamov medzi toto nepatri.
            http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
            • Re: Linux? 13.07.2009 | 02:11
              Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
              inak mas v linuxe smolu - a zasa, aj pre youtube si musis nainstalovat nejaky flash plugin, na mediach nezvykne byt (minimalne ubuntu, opensuse, fedora ich neobsahuju,

              Pokiaľ ide o OpenSUSE , ktoré je dodávané na médiu DVD, spoločne s CD Extra Language Support prípadne Non-OSS, ktorý rovnako ako ja využívajú viacerý, tieto flashe tam nájdeš.

              A rovnako tak som vlastníkom Krabicovej verzie, kde sú rovno na médiu.

              Ale aj tak je to bordel či ide o Linux alebo Windows...inštalovať blbosti pre blbosti a zaswinit si PC...ale to je vec názoru...
              Close the Windows Open The Source
            • Re: Linux? 13.07.2009 | 02:16
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              suhlasim. btw keby to bolo mierne, tak by som bol fakt happy :) btw flash jesto tiez hned
              • Re: Linux? 13.07.2009 | 02:23
                Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                co na tom nie je mierne?

                flash nie je beznou sucastou distribucnych instalacnych medii.. a o opaku ma nepresvedcis, videl a skusal som ich dost pred tym, ako som zakotvil u dnes pouzivanych distribucii.
                http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                • Re: Linux? 13.07.2009 | 02:26
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  to samozrejme ano. distier ktore maju priamo flash je velmi malo. z tych znamejsich akurat mint a komercne verzie mandrivy
                  • Re: Linux? 13.07.2009 | 02:42
                    Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                    Mandriva ma original flash ako sucast oficialneho repozitara pre vsetky verzie, vratane free a one.
                    Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                    • Re: Linux? 13.07.2009 | 02:45
                      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                      bavime sa o mediu. flash vo free nie je (aspon som nevidel), len na ONE a power.
                      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                  • Re: Linux? 13.07.2009 | 02:44
                    Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                    nielen komercna mandriva, aj one live cd.. ale to je malo na to, aby sa dalo generalizovat. nema ho live cd fedory, ubuntu, opensuse, ...

                    a uvdediem iny priklad. nainstaluj si fedoru z live cd. doinstaluj si kodeky. v pripade gnome verzie budes musiet instalovat aj jeden balicek, ktory ma uctihodnu velkost cez 100 MB (plus samozrejme zmienene kodeky v balikoch gstreamer-plugins-*), pricom este vo fedore 10 mal akceptovatelnych 45 MB.

                    to ja vo windows uz budem mat polovicu filmu za sebou, kym taky velky balik stiahnem a nainstalujem. ale to je samozrejme zasa opacny extrem.
                    http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                    • Re: Linux? 13.07.2009 | 15:02
                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                      pockajte kym antoan napise ake ma problemy a jemu poradte ako to vyriesit

                      Uz zas ste celu temu dostali do Flame-u Win vs Lin
                      PRESTANTE
                      Slackware
                      • Re: Linux? 14.07.2009 | 11:13
                        Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
                        sorry bol som mimo..

                        takze zatial najvacsi problem mam s automatickym pripojenim oddlielu.
                        pouzil som tieto postupi:

                        sudo mount -o nls=utf8,umask=022 -t ntfs /dev/sda1 /media/disk
                        nepomohlo

                        editacia fstab:
                        /dev/sda1 /media/disk ntfs defaults,user,umask=222,nls=utf8 0 0
                        nepomohlo

                        postup z tohoto odkazu:

                        http://www.cyberciti.biz/faq/mounting-windows-partition-onto-ubuntu-linux/
                        tu sa mi podaril oddiel pripojit ale pri restarte pc bol zase odpojeny.

                        je este nejaky postu ako to nastavit?

                        youtube som uz vyriesil ale funguje vam tento odkaz?

                        http://www.play.cz/listen/listen.php?sh=rockzone&bitrate=32&stype=WMA
                        po prvom spusteni sa nainstalovali potrebne balicky ale aj tak radio nehra.
                        vieto ako na to?
                        dik
                        • Re: Linux? 14.07.2009 | 11:48
                          Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
                          Pekny den prajem,
                          antoan, ja ti v tomto nepomozem, sice sa uz hram a nastavujem linux pomaly od distribucie Mandrake 8.2, stale nachadzam vela zalezitosti ktore nefunguju.
                          Kedze pracujem s hudbou, windows bude vzdy moj pracovny system, linux mam ako hracku, ktora ma uz pomaly prestava zaujimat.
                          Skor napisem moje skusenosti s linuxom, ktore ma prinutili zostat len na Viste.
                          Mam novy notebook HP Copmpaq 610 na ktorom mam predinstalovanu Vistu. Preco to nevyuzit, vsak? K tomu som marne hladal distribuciu ktora bude fungovat okamzite po nainstalovani. Najlepsie na tom je zatial najnovsie Ubuntu, ktore som naladil az po niekolkodnovom trapeni so zvukom. Nasiel som na internete navod ako na to, samozrejme tak krkolomny, ze som zacal uvazovat, ci to vobec ma zmysel instalovat.
                          Nenechal som sa odradit a ststne som to instalnil. Dalsie distribucie nemali sancu, uz len koli zvuku, grafike alebo internetu.
                          Najhorsie som ale pochodil s novym PC s 24" monitorom s HDMI. Tam ide len Ubuntu aj to na zakladnych VESA ovladacoch. Ine distra som tam ani nedostal a to som hladal navod ako na to. Znechutilo am to a nechal som to tak. Kedze pracujem v zamestnani s hudbou, vzdy sa vraciam k Windows alebo MACu, ktory mam v praci. Na dalsie nemam cas.
                          Ale ak mas kopec volna, ktore ja nemam, nemusis hned utekat od linuxu. Nie je na skodu sa nieco nove naucit. Ja som ho opustil koli praci.
                        • Re: Linux? 14.07.2009 | 13:34
                          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                          Ahoj, edituj fstab tak že pridáš:

                          /dev/sda1 /media/disk ntfs auto,defaults,user,umask=222,nls=utf8 0 0 podstatné je to slovo auto
                          Samozrejme už maj vytvorenú zložku /media/disk.

                          Všetko edituj ako root.


                          S pozdravom Tomáš Hanzel, Linuxsr Fórum
                          Close the Windows Open The Source
                          • Re: Linux? 14.07.2009 | 13:41
                            Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                            A druhá možnosť, práve odskúšaná:

                            /dev/sda1 /media/disk ntfs defaults,umask=007,gid=46 0 0


                            S pozdravom Tomáš Hanzel, Linuxsr Fórum
                            Close the Windows Open The Source
                            • Re: Linux? 14.07.2009 | 14:06
                              Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
                              ked pridem domov tak skusim. potom napisem ci pomohlo.
                              zatil dik
                              • Re: Linux? 14.07.2009 | 16:28
                                Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
                                to internetove radio neskusal nikto?
                                • Re: Linux? 14.07.2009 | 17:35
                                  Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                                  Skúšam to v Amarok-u, funguje

                                  Možno máš iná výstupný audio engine..možno kodeky..ťažko hľadať...

                                  S pozdravom Tomáš Hanzel, Linux SR fórum
                                  Close the Windows Open The Source
                                  • Re: Linux? 14.07.2009 | 21:58
                                    Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
                                    tak sa mi to konecne podarilo ale tak trochu divne. To moje Dcko sa tu v linuxe vola Novy svazek. V tych tvojich navodoch to bol predpokladam "disk". Kedze zatial nevim pracorat ako root a nevedle som adresar Novy svazek v mediach normalne vytvorit tak som skusil vytvorit pomocou prikazu sudo mkdir -p /media/Novy svazek. Ibaze tento prikaz vytvoril iba adresar Novy a nie Novy svazek ako som don zadal. Hlavne je ze to funguje...asi po tyzdni:))). Poradis mi prosim ako sa pracuje v roote? Cital som navod z ubuntu.cz ale moc tomu nechapem.
                                    dik
                                    toan
                                    • Re: Linux? 14.07.2009 | 22:14
                                      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                                      Ahoj, som rád že som ti pomohol.


                                      Ku otázke a vysvetleniu.

                                      root je administrátor. Má možnosť inštalovať, reinštalovať, vymazávať či upravovať konfiguračné súbory či robiť systémové nastavenia. teda root je ako z okien poznáš administrátor.

                                      root je teda len a len konto s úplnými právami.

                                      V Ubuntu si užívateľ. Príklad užívateľ antoan. Z bezpečnostného hľadiska ty ako užívateľ antoan nemôžeš vykonávať žiadne systémové práce / jedine v prípade že máš k tomu určené práva/, ani niš inštalovať. V Ubuntách je to teda vyriešené tak, že na to aby si pracoval ako root potrebuješ práva root-admina. Tie dosiahneš predpríkazom sudo.

                                      Teda príkaz na úpravu systémového /etc/fstab za pomoci aplikácie nano, teda súbor ktorý za normálneho užívateľa neúpravíš je sudo nano -w /etc/fstab a zadanie hesla ktoré si systém vypýta.

                                      Ako si zistil, ty keď si upravoval fstab pre mountovanie, použil si príkaz sudo. Takže pod root-om vieš pracovať, lebo pracovať pod rootom znamená získať práva administrátora a môcť vykonávať úlohy ktoré sú užívateľom zakázané.

                                      Sú distribúcie, ktoré účet root majú už v systéme a po inštalácií ho aj sprístupnia. V tých distrách potom pracuješ ako root tak, že v konzole spustíš príkaz :su teda skratka superužívateľ, a zadáš heslo ktoré si zvolil pri inštalácii. Rovnako tak je v týchto distrách možné i prihlásenie ako root. Klasicky sa odhlásiš zo systému alebo prepneš užívateľa, zadáš do poľa root a heslo.

                                      Takže ak ti niekdo niekedy povie pracuj pod rootom, alebo ako root, tak ty keďže máš UBUNTU len pred príkaz ktorý máš vykonať zadáš príkaz sudo.

                                      Dúfam že som pomohol

                                      S pozdravom Tomáš Hanzel, LinuxSR Fórum
                                      Close the Windows Open The Source
                                      • Re: Linux? 14.07.2009 | 22:36
                                        Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
                                        Uz to zacinam chapat. Ale predpokladam, ze toto vsetko plati pri praci s terminalom. Ked chcem pracovat v rozhrani(dufam,ze dobre hovorim) tak co mam urobit? Napriklad vytvorenie adresara Novy svazek klasicky ako vo win.-vytvorit novy precinok. Tu ked kliknem pravym, moznost tam je ale nie je pouzitelna. Tak isto aj ked chcem nieco zmazat. Da sa pracovat takto ako root?
                                        • Re: Linux? 14.07.2009 | 22:47
                                          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                                          Doplním, že priečinok kde ty ako užívateľ môžeš pracovať je tvoj domovský, teda /home/antoan/*. Všetko naokolo ostatné a mimo je len pre prácu root-a teda admina, teda aj teba, ak zadáš predpríkaz príkaz sudo.

                                          Áno, všetko bolo popisované pre prácu v konzole. Lebo som bral do úvahy, že defaultne, teda základne je v ubuntu len užívateľ-ské konto a to je aj povolené na prihlásenie sa, a root-ovské nieje. To však je možné zmeniť. Asi o pár minút nahodím návod na svoje fórum takže vidím že si regnutý kukni tam. Alebo to hodím sem.

                                          Takže odpoveď je áno, dá sa tak pracovať.

                                          S pozdravom Tomáš Hanzel, LinuxSR Fórum
                                          Close the Windows Open The Source
                                          • Re: Linux? 15.07.2009 | 09:17
                                            Avatar antoan Vista/Ubuntu 9.04 64bit  Používateľ
                                            prosim ta uz si dal ten navod ako pracovat v grafickom rozhrani ako root do tvojho fora?
                                            • Re: Linux? 15.07.2009 | 12:30
                                              Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                                              ahoj. ano je tam. v navodoch sekcia distribucie, a linux otazky- k/ubuntu
                                              Close the Windows Open The Source
    • Re: Linux? 15.07.2009 | 21:04
      administrator   Návštevník
      Suhlasim so zakladatelom temy.
      Ja pracujem 6 rokov ako linux system administrator. Zodpovedam za chod stoviek serverov, nerobi mi problem nic nakonfigurovat, v praci sa stretavam od slackware po ubuntu (greenie zatial nie :-) ) so vsetkym.

      Avsak ked pridem domov a ani v praci nemam cas a ani chut riesit problem preco mi nejde mikrofon na skype, preco mi nejde to a tamto. Ocakavam ze ked nabootujem tak doinstalujem drivere (maximalne) nainstalujem si aplikacie ktore chcem a vsetko mi ide po par klikoch. Dovod preco pouzivam Windows.

      Problemy s legalitou windows su uz davno za nami, k notebooku/desktopu dostanem predinstalovany system a netrapi ma tych 100€ ktore by som platil dalej za licenciu.

      S vyberom linuxu musim vyberat aj HW, mozno tak pred 10r sme toto mohli robit ked som mal doma jeden a v praci druhy desktop a ziaden notebook.
      • Re: Linux? 16.07.2009 | 01:55
        l_barbarossa   Návštevník
        S vyberom linuxu musim vyberat aj HW, mozno tak pred 10r sme toto mohli robit ked som mal doma jeden a v praci druhy desktop a ziaden notebook.

        - tak tejto vete nerozumiem. Existuju predsa KVALITNE ntbooky, na ktorych mainstreamove linuxy rozbehas "out of the box". Hadam len s podporou pre prihlasovanie pomocou otlackov prstov, prip. touchscreen-om by mohli byť problémy, len neviem, či to je segment laptopov, ktorý by ťa (aj vzhľadom na cenu) mohol zaujímať.

        - vlastne nerozumiem ani tomu, ze ako admin nemas problem konfigurovat servre a zaroven mas problem nakonfigurovat mikrofon v skype. To ja nemam problem nakonfigurovat svoj laptop s periferiami a potrebnymi programami (vratane tych pre tvorbu hudby), ale na spravu linuxovych serverov si netrufam. Ale v poho, este par prispevkov tvojho typu, a vazne si zacnem namyslat, ze na povolanie linuxoveho spravcu na Slovensku mam.
        • Re: Linux? 16.07.2009 | 02:40
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          . Ale v poho, este par prispevkov tvojho typu, a vazne si zacnem namyslat, ze na povolanie linuxoveho spravcu na Slovensku mam.

          Brutus...aj keď síce písal že sa mu s tým nechce babrať, nie že to nevie, uznávam tvoj príspevok na 100 bodov.:-D

          a najme to posledné...:-D citované :-D :-D :-D

          Aj ja mám určite na Správcu, ja viem inštalovať LAMP .-D

          S pozdravom Tomáš Hanzel, SPRÁVCA :-D LinuxSR fóra
          Close the Windows Open The Source
          • Re: Linux? 16.07.2009 | 03:52
            l_barbarossa   Návštevník
            ok ?

            Samozrejme, pri spominanom pocte strojov by sa skor ziadalo pouzit pomenovanie plantaznik
            • Re: Linux? 16.07.2009 | 03:59
              Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
              Ideme do teho...SLOVENSKOOOO :-D ...je neskoro I_barbarossa hajde spať :-D ...špinime vlákna...
              Close the Windows Open The Source
          • Re: Linux? 16.07.2009 | 10:24
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Ah na Slovenskú som už rôznych "správcov" videl :D