Rychlost KDE 4 vs GNOME...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.07.2009 | 16:24
jano   Návštevník
Caute... chcel by som sa spýtat ... ktore graficke prostredie je rychlejsie a nezatazuje tak pocitac? mam notebook. dakujem
    • Re: Rychlost KDE 4 vs GNOME... 16.07.2009 | 17:03
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      rychlejsie je to, ktore si lepsie nastavis.

      inak ak chces nieco rychle, mozes skusit XFCE. Je to take nieco medzi gnome a kde. je to mensie, jednoduchsie, rychlejsie, par veci mu ale chyba "k dokonalosti"

      hátétépée dvojbodka lomítko lomítko vévévé bodka iks ef cé é bodka ork
      • Re: Rychlost KDE 4 vs GNOME... 17.07.2009 | 10:16
        peto   Návštevník
        >rychlejsie je to, ktore si lepsie nastavis.

        Ale to sa netyka len prostredi, ale aj ostatnych casti sytemu a neplati len pre Unix-y ale aj pre Windows
    • Re: Rychlost KDE 4 vs GNOME... 16.07.2009 | 17:20
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      twm
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
      • Re: Rychlost KDE 4 vs GNOME... 16.07.2009 | 17:52
        Jorden   Návštevník
        Ja som pouzival KDE 3.5 na Mandrive. A ked vysla KDE 4 tak okamzite som presiel na GNOME. Moj nazor je taky ze GNOME je menej narocny, nema tolko zbytocnosti ako KDE.
        • Re: Rychlost KDE 4 vs GNOME... 16.07.2009 | 20:50
          jano   Návštevník
          oki dik... na nete som cital ze gnome sa teraz trosku tak taha ako slimak... tak som chcel vediet nazor odbornikov :P. gnome- jednoduchy, jasny, presny, lepsi :P.. to xfce nieje nic moc... je rychly to hej ale nepaci sa mi. a skusal niekto z vas XLM ci tak dako sa to vola... je to podobne xfce ale je to zevraj modernejsie a supeer rychle... tak neviem...
          • Re: Rychlost KDE 4 vs GNOME... 16.07.2009 | 21:10
            pejta   Návštevník
            LXDE ?
    • Re: Rychlost KDE 4 vs GNOME... 16.07.2009 | 21:14
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Pokiaľ ide o default po inštalácií na disk, a pre KDE a GNOME ako uvádzaš čo si niektorý nevšimly idem presne tak ako chceš.

      Čo som skúšal, dosť záleží od distribúcií. OpenSusE je strašné napriek tomu že je moje najoblúbenejšie distro..po slackware? :-D...Tam skôr Gnome...No napríklad ak si dáš rýchly slackware, tam je rovnako tak KDE strašne rýšchle.

      Dosť záleží od nastavenia. Ak si dobre nastavíš, rýchle ti pôjde každé...

      Ale mám pocit že ak si necháš všade od základu nainštalované distro, Gnome je trošku rýchlejšie...Ale je to možno 5 sekúnd čo nezabije.
      Close the Windows Open The Source
    • Re: Rychlost KDE 4 vs GNOME... 16.07.2009 | 21:53
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      KDE 3.5
      • Re: Rychlost KDE 4 vs GNOME... 16.07.2009 | 22:27
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        Osobne mi pri kde4 vadi dlhe nabiehanie po zapnuti. Gnome nabieha takmer okamzite. Dalej pri praci nevidim rozdiely v rychlosti.