wifi radar nespojazdeny

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.07.2009 | 01:22
Kamo   Návštevník
SW,HW : compaq NX6325 , wifi: broadcom 43xx ,EW-7318USg , UBUNTU 9 , wifi radar 2.0.

Zdravim ,
poradte mi ako spojazdnit aspon jednu wifinu (edimax) cez wifi- radar prip. iny program. Na ubuntu ma zarazila podpora wifi sieti (ziadny poriadny program na scan wifi sieti) zatial pouzivam len tu ponuku v pravo hore, ale nie je to nic moc. Potrebujem program najlepsie GUI na scan sieti a ich pripojenie (WEP,WPA2). k veci -
wifi radar som z tar.gz skompiloval. cd wifi-radar, sudo make install , sudo wifi-radar -d , sudo wifi-radar .
okno wifi radar vyskoci ale cista ponuka resp. nic tam nieje , ziadna siet , zaroven v konzole vypisuje
eth2 Interface doesn't support scanning.

eth2: error fetching interface information: Device not found
eth2 No such device

stale dookola , lenze ja mam edimax registrovanu ako WLAN1 a broadcom ako WLAN0 ,
viac menej newiem ako nato , ale velmi by som potreboval program tohto typu, takze prosim o radu.
Dakujem velmi pekne za rychle a kvalitne rady , a prajem prijemny den , s pozdravom Kamil :) link na wifi radar
    • Re: wifi radar nespojazdeny 18.07.2009 | 01:30
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Inštaluj wifi-radar priamo cez apt-get z Ubuntu repos.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: wifi radar nespojazdeny 18.07.2009 | 01:52
        Kamo   Návštevník
        Nemohol by si napisat kus konkretnejsi postup ?
        zatial som v ubuntu lama mam ho 2 den ,
        takze diky
        • Re: wifi radar nespojazdeny 18.07.2009 | 01:58
          kamo   Návštevník
          uz to mam nainstalovane .. ale problem je ze mi scanuje len ETH1 (broadcom 43) .. ale ja chcem scenovanie na WLAN1 (edimax RT73) ak vypnem wifi kartu ETH1 , tak vypise chybu
          eth1 Failed to read scan data : Invalid argument
          cize chcem preniest scanovanie na WLAN1 ... co mam urobit ? dik
          • Re: wifi radar nespojazdeny 18.07.2009 | 02:03
            kamo   Návštevník
            Dakujem sam sebe , uz to mam , je uz neskoro , tak preto mi to tak nepali , priamo v GUI aplikacii sa to da nastavit ,,, ale dakujem za radu ako instalovat ,,, mozte lock
            • Re: wifi radar nespojazdeny 13.08.2009 | 03:57
              pedroty   Návštevník
              mohol by si mi to trochu polopatickz vysvetlit mam asi podobny problem tiez mi to nevyhladava siet a asi som ten radar nainstaloval podobne ako ty a stale mi to vyhadzuje nepojazdny