Debian.... instalacia GNOME

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.07.2009 | 13:19
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
cawte ludia... akurat skusam debian a nainstaloval som si tam graficke prostredie gnome... lenze s tym sa mi tam nainstalovalo aj pllllllno uplne zbytocnych programov... nedalo by sa to dako nainstalovat tak aby som si vybral programy ktore chcem instalovat? dikes.
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Debian.... instalacia GNOME 18.07.2009 | 13:45
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Neviem či si a ako si inštaloval Debian, ale ten má na výber niekoľko možností na inštaláciu.

      Treba si vybrať expertgui - alebo inštalácia expert grafické rozhranie, a neskôr v inštalácií, inštalovať len Stolový PC a Desktop odškrtnúť. Teda proste horné necháš a dolné vypneš. Keď si inštaloval, tak budeš vediet.

      S pozdravom hore-dole menovaný
      Close the Windows Open The Source
      • Re: Debian.... instalacia GNOME 18.07.2009 | 13:49
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        instaloval som to cez graficky instalator. nebol to expert... a dal som si notebook a posledne- standardny system. staci teda ked si dam iba notebook? zatial sa s tym hram vo virtual boxe... trosku skusam :P. skoda je ze ma starsi grub, bootuje z ext2 a da sa tam nadstavit maximalne ext3 formatovanie. chyba mi tam ext4 :((.

        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Debian.... instalacia GNOME 18.07.2009 | 14:53
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      netinstall CD, nainstalovat zaklad, v taskselect nevybrat nic a potom z nainstalovaneho systemu:

      apt-get install xorg gnome-core
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
      • Re: Debian.... instalacia GNOME 18.07.2009 | 21:53
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        dakujem vyskusam :P diki...
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Debian.... instalacia GNOME 18.07.2009 | 15:47
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      bacha, ak nainstalujes balik gnome, nainstaluje to vela blbosti.

      ja by som na to isiel tak, ze by som nainstaloval gnome-panel a nautilus, to nainstaluje zaklady. nasledne by som uz len pridaval co treba...
      • Re: Debian.... instalacia GNOME 18.07.2009 | 20:21
        Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
        ako vyssie pisem, v debiane existuje balicek gnome-core.
        http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
        • Re: Debian.... instalacia GNOME 18.07.2009 | 22:50
          tomino   Návštevník
          no spravil som to tak... a neprihlasilo ma do grafickeho prostredia... :(. stale som v terminaly ci prikazovom riadku...
          • Re: Debian.... instalacia GNOME 18.07.2009 | 22:58
            Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
            A inštaloval si aj xorg?
            Ak nie tak príkaz apt-get install xorg to vyrieši.

            V každom prípade predtým skús vpísať príkaz startx prípadne zistiť či máš nainštalované KDM, GDM iné DManagery.

            S pozdravom Tomáš Hanzel, LinuxSR Fórum
            Close the Windows Open The Source
            • Re: Debian.... instalacia GNOME 19.07.2009 | 00:32
              Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
              uz som to spojazdnil... nemal som tam ten gdm ci ako sa to vola... este by som sa chcel spytat na typy diskov....

              /boot mi naformatovalo ext2
              / mam ext3
              /home mam ext 3.... nedalo by sa to dako zrychlit? ext4 je rychlejsi ako ext 3 nie???

              a pri instalacii sa ma pytalo ci chcem nainstalovat grub 2... ma uz niekto s tym skusenosti? aky je rozdel medzi aktualnym co ma debian (tusim 0,58 je tam...) a tym dvojkovym ?...


              plus... zda sa mi ze teraz nieje to prostredie take pekne ako pri plnej instalacii gnome... nainstaloval som temy a kurzor... ale panely niesu take pekne atd. ale s tym sa este pohram...

              a ked chcem zrychlit debian aj boot tak su na to dake programy??? lebo sa mi nezda ze by bol daky rychly... zatial vyzera pomalsi ako ubuntu... asi budem musiet skompilovat jadro a este kadeco nadstavit nie? co treba este nadstavit neviete??? ja som si myslel ze staci to co je v gnome panely a teraz kukam ze vsetky distribucie to maju skoro rovnake :d... takze to bude asi nieco cez terminal... kuknem este na nete... ak viete dake finty tak sa potesim ked mi ich hodite :) dikes moc...
              Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
              • Re: Debian.... instalacia GNOME 19.07.2009 | 01:04
                Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                KDe je rovnaké, gnome je rovnaké...všetko je to len o jednom, a preto niekedy nechápem logiku Linuxu...teda tých ludí ktorý majú potrebu distribuova nové disribúcie...Mali by sa zamerať na jednotný balík a riešenie závislostí v niektorých distrách...aaach slackware moj milovaný....:-D

                No..čo sa týka teba..odpoviem len na jedno. Pozri aké máš pospuštané služby, povypínaj ich...určite ti aj jadro naťahuje blbosti...

                S pozdravom Tomáš Hanzel, LinuxSR fórum
                Close the Windows Open The Source
              • Re: Debian.... instalacia GNOME 19.07.2009 | 01:04
                Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                KDe je rovnaké, gnome je rovnaké...všetko je to len o jednom, a preto niekedy nechápem logiku Linuxu...teda tých ludí ktorý majú potrebu distribuova nové disribúcie...Mali by sa zamerať na jednotný balík a riešenie závislostí v niektorých distrách...aaach slackware moj milovaný....:-D

                No..čo sa týka teba..odpoviem len na jedno. Pozri aké máš pospuštané služby, povypínaj ich...určite ti aj jadro naťahuje blbosti...

                S pozdravom Tomáš Hanzel, LinuxSR fórum
                Close the Windows Open The Source
              • Re: Debian.... instalacia GNOME 19.07.2009 | 11:43
                Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                ako nizsie pisem, je to balicek gnome-core, v preklade gnome-jadro, teda len absolutne nutny funkcny zaklad.

                odporucam nastartovat aptitude, pozriet sekciu GNOME (ja viem, je to prekvapujuce) a popisy balickov, mozno na nieco prides aj sam.
                http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
          • Re: Debian.... instalacia GNOME 19.07.2009 | 11:41
            Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
            logicky ta nemohlo prihlasit do grafickeho prostredia, pretoze si nepozadoval prihlasovanie do grafickeho prostredia - ten "prikaz" bol len na instalaciu zakladu GNOME, nic viac (preto sa viac odporuca apt-get install gnome a nie gnome-core, "velky" gnome balicek obsahuje aj gdm)

            apt-get install gdm
            http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
            • Re: Debian.... instalacia GNOME 19.07.2009 | 13:55
              Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
              jo uz to mam :)... tento debian sa mi celkom paci.... robil som si znovu to testisko... predsa som sa odvtedy uz trosku zlepsil :)... vysiel mi debian s 27 bodmi a druhy slackware s 26 tak aj ten dnes vyskusam :)..
              Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: Debian.... instalacia GNOME 19.07.2009 | 22:07
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        poradis mi prosim ta? zatial som sa dopracoval k tomuto... je to vo virtualnom stroji... este by som ten oddelovac a panely chcel vylepsit... co mam este nainstalovat? posielam obrazok momentalneho stavu... dik.obrazovka
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)