Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.07.2009 | 14:35
tomino   Návštevník
Cawte... uz dlhsie sa pokusam nainstalovat arch linux a bohuzial stale mi to nejde... :(. instalujem to vo virtualboxe. Tymto hladam dakeho dobrackeho cloviecika co by mi dost pomohol a poslal daky strucnny a presny navod ako sa dopracujem z poinstalacneho prostredia (textovy) do grafickeho prostredia GNOME... instalaciu zvladnem bez problemov.... len potom sa mi to cele zosype na hlavu... uz ma to nebavy stale to skusat... paci sa mi ze je arch aktualny, rychly a cisty... lenze tu konfiguraciu a tak tak to neviem.... mal som kadejake navody.... aj wiki... ale nikdy mi to neslo dobre... ak sa niekomu bude chciet napisat daky navodik tak sa mozme dohodnut na dakej odmene.... mam notebook. dikes
    • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 26.07.2009 | 23:06
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Takych navodov je na internete kopu. Aj tu na linuxos.sk je jeden. link
      • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 27.07.2009 | 01:09
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Fuuuj to je ale kua stare, 2005, hmm, od vtedy sa nic nezmenilo ohladom Archu?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 27.07.2009 | 23:04
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          Na co konkretne narazas?
        • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 28.07.2009 | 16:29
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          Myslim ze zakladna instalacia sa moc nezmenila od tej doby. Akurat na xorg pribudli nejake nove nastroje. Ja som pred 2 rokmi postupoval podla tohoto helpu http://archlinux.fecko.sk a minuly rok tiez a podla toho co tam pise to vyzera ze to stale plati.
          • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 28.07.2009 | 20:13
            tomino   Návštevník
            skusal som to aj podla toho... tak pre teba to je lahsie ked vies ako to ma asi byt... lenze ja som este novacik... linux pouzivam daky mesiac a pol :P
      • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 27.07.2009 | 12:26
        macka   Návštevník
        lenze podla toho navodu mi to neslo :(
    • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 27.07.2009 | 17:16
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ozvi sa mi na na jabber a môžme sa na to spolu pozrieť.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 28.07.2009 | 22:18
        myky   Návštevník
        Mam otazocku program hwd uz v archu neexistuje? lebo po spusteny a nastaveny cez xorg -configure mi system nabehne v grafickom rozhrani ale hned nato zamrzne...
        • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 28.07.2009 | 22:46
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Existuje
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 28.07.2009 | 22:55
            Avatar pejta Archlinux  Používateľ
            len už nie je oficialne udržiavaný
            • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 28.07.2009 | 23:09
              myky   Návštevník
              a je este v repozitaroch? inak existuje aj nejaky offcialny manual na rozbehanie xorg pod archlinuxom lebo ten na wiki je pomerne dost stary potom
            • Re: Navod na ARCH LINUX... mozna aj odmena !!! dakujem 28.07.2009 | 23:44
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Extra repozitár nie je oficiálne udržiavaný?
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk