Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.07.2009 | 16:21
sambaaaaaaa   Návštevník
caute som tak mierne pokrocili uzivatel linuxu (asi 2 mesiace) a natrafil som na tuto distribuciu... ma s nou niekto skusenosti co sa tyka rychlosti, stability a vsetkeho? vdaka vsetkym
    • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 26.07.2009 | 19:17
      skywaker   Návštevník
      no poviem to takto.. mnohi uzivatelia by chceli skusit gentoo lebo je to ospevovane distro... a veru je aj dobre ale vyzaduje cas... sabayon je v podstate kopa skompilovaneho softu dostupna na dvd ako live cd ktore si mozes nainstalovat na disk. teda je to pre tych co chcu hned hotovy system ale nic nebrani k tomu aby potom vyuzivali portage s gentoo a taktiez pre ulahcenie su tu aj skompilovane balicky cez equo co je binarny balickovac.

teda sabayon je k gentoo nieco v style ako ubuntu k debianovi

okrem toho teraz vzniklo sabayon.core co je nieco ako netinstallcd u debiana

inac sabayon si velmi potrpi na vycackanej grafike
    • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 26.07.2009 | 19:48
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      schmatnes sabayon core cd, nainstalujes, urobis emerge --sync a mas z toho gentoo :-)
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
    • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 27.07.2009 | 23:52
      matt   Návštevník
      Sabayon je zamerany na multimedia
      • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 28.07.2009 | 00:45
        Absolutne nespokojny   Návštevník
        Práve testujem už zopár týždňov Sabayon 4.2 a konečne distro , ktoré našlo grafiku Intel . To je večný problém všetkých distrubúcií že nainštalovať ovládač na internú grafiku do Linuxu ...to je horšie ako utrpenie ježiša Krista na kríži.
        Ako tak to beží, iba daľší trápny problém s flash playerom vo FF niečo ide , a tie novšie gamesky (pre decká) nejdú - chce to novši FlashPlayer -... čiže späť do dobrého a zlatého Windowsu, s ktorým nemám najmenší problémik.
        Už sa to nedá povedať o nespočetných distrách Linuxu---- dúfam, že pribudnú ďalšie tisíce - čiže ďalšie trieštenie - len tak dalej slávny Linuxík, nech chorý pes pomiluje.... celé tvoje primitívne a totalne neschopné ovladanie
        • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 28.07.2009 | 01:23
          Avatar Tomáš Hanzel Vždy tá pravá  Používateľ
          Niekedy mam chuť súhlasiť, čo sa týka trieštenia...

Ale našiel som svoje distro....OpenSuSE.

Ale na pobavenie zaujímavý príspevok.
          Close the Windows Open The Source
        • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 28.07.2009 | 10:13
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Otázka čo z toho je problém linuxu??? Všetko čo tu bolo spomenuté je len zlá podpora výrobcov.
          • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 28.07.2009 | 20:18
            tomino   Návštevník
            linux nedobehne microsoft pokial nedoladi niektore veci... a hlavne co sa hier tyka... polka ludi ma pc len na hranie... :P ale dalsia polka vie ze linux a tie zakladne distribucie su fajn :P.. :D podla mna :D triestenie je podla mna riadna kravina... malo byt par hlavnych verzii napr zo 20... a to je all... naco 300
            • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 28.07.2009 | 20:45
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Co bolo predpokladane a co je momentalne stale vacsou a vacsou realitou , je to , ze ludia si radsej kupia za 249 € xbox 360 kt. ma 3jadrovy 3.0 GHz procesor a budu na tom hrat hry este 2-3 roky bez toho aby si kupovali novu konzolu, jak keby si mali vybavit PC za 700 € a museli si ho kazdy pol rok vylepsovat aby im na tom fachali tie najnovsie hry..

</flame>
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 29.07.2009 | 02:36
              matt   Návštevník
              300 a viac preto, lebo je sloboda volby. Chce si niekto vytvorit svoje distro moze, nie je to zakazane :)))) No a ten zbytok, nech teda pouziva, co mu vyhovujem ako mne napr Slackware. Nemam preto potreby inych distier, aj ked samosebou, ze si ich pozriem, odskusam.

"Slackware forever - no compromise"
              • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 29.07.2009 | 19:54
                Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
                Sabayon prave testujem na kompe, diky za tip

ad Matt
                byt slobodny a svojsky, ist si svojou cestou je fajn, kazdopadne, historia uci ze "v jednote je sila"

naco neprehladne mnozstvo distier, kde v kazdom je nieco, ked moze ich byt povedzme 10, kde v kazdom je skoncentrovane vsetko... to najlepsie
                • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 29.07.2009 | 23:18
                  matt   Návštevník
                  iste, suhlasim s Tebou, ale na druhej strane, chcel som povedat, ze je to tak, lebo Linux je sloboda, sloboda volby. A v principe aj plati, ze v jednote je sila, vsak linuxacka komunita, uz nie je mala :)
            • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 31.07.2009 | 05:03
              Avatar Abraxas Debian 505 Xfce; VL 6.0-light; Xubuntu 8.10  Používateľ
              ..v čom má vlastne Linux dobehnúť M$ ? Bežia vari na tej istej trati ?

... ad 300 distier:
              v podstate sú len tri.

Red Hat (fedora)
              Debian
              Slackware

Ostatné majú svoje korene v niektorej z nich
              snáď by som ešte pridal Gentoo. Ak som tresol somarinu sorry, ale mám ten pocit, že ani nie.
              Z troch si už hádam vyberieš....
        • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 29.07.2009 | 02:30
          matt   Návštevník
          Na hry konzolu, nintendo :)) Primarne, linux nie je herna platforma a ked uz existuje soft na ktorom, aj tie hry pobezia. Len nie je uz zadarmo. Takze nie Linux je na vine. Ak nevyhovuje, vrat sa k Winu. Hovori sa tomu, sloboda volby :)))

"Slackware forever - no compromise"
    • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 01.08.2009 | 00:54
      Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
      davnejsie som skusal mandrivu, na notbuku mam ubuntu... dokonca som skusil aj greenie... a na starsom pc doma som okrem inych skusil sabayon. Som prekvapeny a nadseny sucasne... po pociatocnych drobnych problemoch mam OS o ktorom mam pocit ze uz po nainstalovani aj bez netu je schopny fungovat bez dalsich uprav. Myslim ze je jeden z najlepsich co som skusal. Dokonca ide stabilne aj pri vyssom nataktovani cpu ako zniesol win. Bez problemov detekoval grafiku a monitor a mozem si nastavit aj uzasnych 2048x1536. Jedine co mu mozem vytknut je ze mu trochu dlhsie trva spustenie ako ubuntu, ale zas kratsie ako win.