Ako zmenit driver pre eth. kartu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.07.2009 | 18:40
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den, moj problem s rozbitym LCD na notebooku som vyriesil tak, ze som premiestnil moj hdd do sestrinho takmer identickeho HP, nainstaloval tam debian netinstall s uplne minimalistickym vybavenim a hdd preniesol spat do mojho disku.. Teraz ale nastal problem, ked ifconfig nezobrazuje eth0 , route nezobrazuje absolutne nic , ifup eth0 mi eth0 nedovoli nastartovat.. Co s tym mam robit ? :-/

Ako by ste tento problem vyriesili vy?

Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 19:00
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Ja neviem, ci strelim spravne...a mozno to je mimo mojho oboru,

      ale mozno natiahnut moduly pre sietovku, potom nastavit siet.

      Takze by som najskor zistil aky modul potrebujem respektive, ci uz nieje zavedeny, ak nie, tak ho natiahnut a potom nastavoval siet.
      Close the Windows Open The Source
      • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 19:27
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        :( ako zistim ktory modul potrebujem a ako ci uz je zavedeny ? Opakujem, ze mam rozbite LCD notebooku ... vsetko co pisem tak pisem namatkovo, v hornom lavom rohu vidno cca 10x2 cm obdlznik v ktorom mozem citat text ..
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 19:35
          anes   Návštevník
          Opakujem, ze mam rozbite LCD notebooku
          secure shell

          ako zistim ktory modul potrebujem
          tu

          ako ci uz je zavedeny
          lsmod
          • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 19:39
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Pockaj, mne nejde internet na notebooku a ty mi radis aby som sa na neho napojil cez ssh? Si zo mna robis srandu?
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 19:52
              anes   Návštevník
              na to si mal mysliet pri instalaci....., no hadam nebude problem disk vytiahnut dat to usb ramceka a v chroote nainstalovat SSH...
              • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 20:03
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Ty mi chces povedat ze sa daju spojit dva pocitace cez SSH , ked jeden z nich nema pristup na internet ? :D
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 21:49
                  anes   Návštevník
                  predstav si ze ano, kto by to bol don povedal...
            • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 20:00
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Podla http://www.linlap.com/wiki/hp-compaq+6720s potrebujem e1000
              modprobe e1000
              /etc/init.d/networking restart
              ifconfig - ukaze zase len lo
              ifconfig eth0 - ERROR while getging inte.. viac neprecitam

              Pridavam obrazok aby ste vedeli ako na tom som : http://img27.imagefra.me/img/img27/2/7/28/dare_devilx/f_grpn3nhqm_12196d4.jpg
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 20:46
                WlaSaTy   Návštevník
                Specifikacia notebookov HP sa menila bez upozornenia, takze skus overit cez lspcico je toza sietovku ci je na nu naozaj vhodny ovladac e1000. Inak, nacitanim noveho ovladaca neaktivujes hardware ak je hardware uz obsadene cez iny ovladac. Takze :
                vylistovat ovladac cez /sbin/lsmod
                najst zly ovladac a vyhodit ho cez rmmod nazovovladaca
                a potom nacitat korektny ovladac cez modprobe
                a na zaver skontrolovat v dmesg ci sa ohlasila nova sietovka.
                • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 21:03
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Neviete mi s tym pomoct? Ked sa pozriete na fotku , na ktoru som tu dal link, uvidite ze velmi si listovat v zozname lspci nemozem ... Na druhom notebooku ( HP Compaq 6730s ) je Intel 802.11a/b/g/n, Broadcom 802.11b/g ,
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 21:10
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Vystup lspci, lsmod a dmesg sa da dat aj hoci na USB kluc. Potom v nom mozes listovat do sytosti hoci aj cez listaren.

                    Inak, si si isty ze mas v tom druhom notebooku dve WiFi karty?
                    • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 21:13
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Ano, dalo by sa to skopirovat na usb kluc, keby som ho vedel primountovat... Z neznameho dovodu mi ho neberie a je to jedine usb ktore v tejto chvili mam doma.

                      Specifikaciu hw mam zo stranky lokalneho predajcu
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 21:23
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Pisal si ze to ides instalovat na disk pichnuty sestre do funkcneho notebooku. Nieco mi uslo?
                        • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 21:27
                          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                          Ano,uslo, za prve, sestra uz je doma, za druhe, z neviem akeho dovodu mi ho na sestrinom notebooku nechce prijat grub.. nenapise ziaden error, jednoducho caka kym nevlozim cd, ked vlozim cd, spusti sa mi instalacia debianu nanovo .. nereaguje ani na enter a i.
                          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                          • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 21:46
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Mne toho uslo viacej.

                            Nepisal si ktoru vetvu debianu si instaloval. Teoreticky sa mohlo stat ze si instaloval stable ktora nema korektny ovladac na tvoj hardware (najme sietovku).

                            Teraz nepises ci instalacia grubu nevyhodila error.

                            Pred tym si nepisal ci si cakal na automaticke pripojenie USB kluca alebo si ho pripojil rucne prikazom mount.

                            Preco?
                            • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 21:57
                              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                              Pouzil som debian-502-i386-netinst , tj. stable verzia, pokial ma pamat neklame

                              mount /dev/sdb1 usb/
                              error: you must specify filesystem type ( alebo nieco podobne )

                              grub sa nezobrazoval na sestrinom notebooku, na mojom bezal ako mal.
                              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                              • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 22:13
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Debian stable, testing? Netinst je len nazov minicd.

                                disk moze byt zaveseny aj na /dev/sda1 alebo /dev/sda pokial nemas pripojeny iny SATA disk alebo pokial na nim nie je vytvorena tabulka rozdelenia diskov. Ci sdc alebo hocico ine.

                                inak s tym grubom, nezabudol si us sestry len vytiahnut CD? Inak nevidim dovod ze by sa nenastartoval. Nepredpokladam ze si to instaloval na notebook ktory ma dva HDD a primarny ze by bol segrin nedotknuty.
                                • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 22:47
                                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                  Prvy krat ked som usb mountoval tak som ho pripajal cez mount /dev/sdb1 usb/
                                  urobil som ale chybu a nasledovalo :
                                  cd usb/
                                  echo lspci >> lspci.txt
                                  cd ../
                                  umount usb/

                                  to echo tam nemalo co robit.. od vtedy mi ho akosi pripojit nejde ( pod ubuntu ano )

                                  Stahoval som konkretnejsie Official netinst images for the "stable" release
                                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                  • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 23:02
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    hm, mozne je ze to zapisao nejaku blbost do FATky, skus ho preformatovat.

                                    Inak, robit to na slepo bez akehokolvek kabla je ozajstny opruz. WiFi karta sa nahodou neda pouzit (keby si mal niekde pohodene WiFi AP) ked si uz taktne ignoroval seriak?
                              • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 23:17
                                Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                                Neviem, ale toto Vám ušlo?
                                you must specify filesystem type
                                Veď drbnem tam typ fs pripájeného disku /vfat?/

                                a mal by mountnut....

                                mount -t vfat /dev/sdb1 /mnt/usb
                                Teda za predpokladu ak je vytvorený priečinok v /mnt/usb
                                Close the Windows Open The Source
                                • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 28.07.2009 | 23:46
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Ano, uslo Ti nieco.

                                  Typ suboroveho systemu FAT je bezne detekovany pri pripajani a nie je porebne ho specifikovat. Predpokladam ze je ten FS poskodeny a ze by to mohlo byt viditelne cez vystup z dmesg. Skus navrhnut ako sa k nemu dopracuje.
    • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 29.07.2009 | 14:14
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Chlapci, ja som sa uz v tom stratil.. Co mi poradite urobit v konecnom dosledku ?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 29.07.2009 | 15:15
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Co hovorite na ubuntu studio ?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 29.07.2009 | 16:42
        WlaSaTy   Návštevník
        My Ti len mozeme odporucit vyskusat ine sietove prepojenie nakolko bez displeja (ktory sa Ti sam asi nezapne na externy monitor) sa dost zle pracuje. Otazkou je ktore sietove prepojenie sa Ti chyti. Bud WiFi, alebo cez seriovy kabel. Moznostou je aj napriklad PAN cez Bluetooth, ale to aj v dnesnej dobe vyzaduje pisat nejake veci nakolko to nema wizarda.


        Inak, ubuntu studio mozes kludne vyskusat. Alebo aj klasicke Ubuntu a nahodit si do neho tie aplikacie. Mozno sa v nom chyti ta sietovka a budes to vediet od segry nastavit cez putty.
        • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 29.07.2009 | 17:35
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ospravedlnujem sa, malo to byt ubuntu server edition ..
          Wifi by som aj spojazdnil, ale potreboval by som tam skor klasicke kablove pripojenie , nakolko to bude bezat ako server. Co sa tyka ubuntu , rozmyslal som nad nim kvoli tomu, ze by mohlo automaticky podporovat moju kartu a tym padom by aj po prehodeni hdd mohlo na mojom notebooku fungovat. Urcite vyskusam. Dalsia varianta bola, kamerovat si postup pri instalacii debianu na sestrinom pc, a potom to namatkovo robit na mojom notebooku podla videa.. Keby neboli ziadne komplikacie, mohlo by to vyjst.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 29.07.2009 | 18:48
            WlaSaTy   Návštevník
            kamerovat je blbost, to uz naozaj radsej ten seriovy kabel ak mas k dispozicii com porty.
            • Re: Ako zmenit driver pre eth. kartu 29.07.2009 | 19:13
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              ach boze, chcem tymto podakovat irc kanalu Blackhole, ktori mi poradili
              automaticky mi priradilo na novu sietovku eth1 , takze dhclient eth1 a ide mi tam net, uz len doinstalovat ssh a bude to :)
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people