Gnome commander ftp unsupported operation

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.07.2009 | 12:46
Avatar pistik   Používateľ
Zdravim,
mam drobny problem s nastavenim prav cez ftp, pouzivam gnome commander (ubuntu 8.10) a pri pokuse zmenit prava suborov mi napise "unsupported operation". Vo win mi to cez total commander funguje takze predpokladam ze to nebude server side problem.

vdaka za pomoc
    • Re: Gnome commander ftp unsupported operation 31.07.2009 | 14:07
      WlaSaTy   Návštevník
      Jedna sa o protocol limitation. FTP prenos totizto nepodporuje zmenu atributov suborov. Niektore FTP servre dokazali spracovavat aj site specific prikazy (quote site ....), ale to bola vynimka vymykajuca sa z standardu.

      Nemas nahodou ten FTP server na Win kde rovno spustas ten total commander s tym ze vynechas FTP prenos?

      • Re: Gnome commander ftp unsupported operation 31.07.2009 | 14:31
        Avatar pistik   Používateľ
        Oboch commanderov mam u seba. Hosting bezi na linuxe. Len nedavno som presiel na linux a kedze mi to cez gnome commander neide potrebujem vediet ci sa daju chmodnut veci aj inak.
        • Re: Gnome commander ftp unsupported operation 31.07.2009 | 14:40
          WlaSaTy   Návštevník
          Ano, da sa to. Aj ked to nie je sucastou FTP protokolu (mozes si to nastudovat ak neveris). Jedna sa o volitelne a nepovinne rozsirenie ktore nemusi byt implementovane.

          Najrychlejsie riesenie je pozret do toho okienka co ma Total Commander a najst prikaz ktorym sa menia atributy. Ten potom v command line nastroji prekvapivo nazvanom ftp vykonas cez quote site chmod ... Dalsia moznost je prihlasit sa na ten hosting cez ssh a upratat prava lokalne.

          Viem, ze si hladal odpoved ako si zapnem nieco podobne, ale s takym niecim nemozem sluzit. Ak hosting nema moznost normalnej prace cez podporiovane standardne nastroje, tak je pre mna nezaujimavy a pre mna nema vyzna, stracat s nim cas.
        • Re: Gnome commander ftp unsupported operation 31.07.2009 | 14:55
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          skus gftp, tam to funguje a nemusis nic extra studovat
          • Re: Gnome commander ftp unsupported operation 31.07.2009 | 15:11
            Avatar pistik   Používateľ
            gftp rulez, dik za pomoc, sice softik navyse ale hlavne ze je to vyriesene :).
            • Re: Gnome commander ftp unsupported operation 31.07.2009 | 16:07
              WlaSaTy   Návštevník
              Ono, najlepsie je pouzivat fish cez SSL, to sa len jednoducho pripojis cez ssh a pracujes ako na lokalnom disku. Ale to je pri free hostingoch dost problem :-(