Zapis na USB v Slax

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.08.2009 | 17:02
peto   Návštevník
Zdravím, mám taký malý problém so Slaxom z liveUSB. Po nabootovaní z liveUSB zasuniem druhé USB, na ktoré by som chcel ukladať súbory, no stále mi píše "You cannot drop any items in a directory in which you do not have write permission". Pokúšal som sa zmeniť prístupové práva pre daný disk no neúspešne. Poradí mi niekto ?
    • Re: Zapis na USB v Slax 02.08.2009 | 17:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      je to s pravami problem. takze skus nam povedat, aky je format toho usb kluca. taktiez skus tam nieco kopirovat ako root, ci to pojde
      • Re: Zapis na USB v Slax 02.08.2009 | 17:56
        peto   Návštevník
        Ak myslíš filesystem kľúča tak je to NTFS. A neviem ako mám kopírovať s právami roota, skúšal som to nejako s príkazom kdesu konqueror, ale moc do toho nevidím.
        • Re: Zapis na USB v Slax 02.08.2009 | 18:26
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          jj to kdesu. to je hlavna vec pri roote v kde.

          ak to nejde, tak potom treba pozriet ci mas ntfs-3g nainstalovane.

          inak na usb kluc sa mi zda vhodnejsi format FAT32
          • Re: Zapis na USB v Slax 02.08.2009 | 18:41
            peto   Návštevník
            Ten slax púšťam z USB a preto tipujem, že ntfs-3g tam bude. NTFS používam kôli tomu, že niekedy prenášam aj 3 GB ISO súbory a s FAT32 by mi to nešlo. No aj keď som pustil konqueror príkazom kdesu konqueror, tak mi nefungovalo zapisovanie na USB.
            • Re: Zapis na USB v Slax 02.08.2009 | 19:00
              WlaSaTy   Návštevník
              fukni sem vystup z prikazu mount a povedz jak stary je ten slax (jaka je to jeho verzia) a ci boli aplikovane zaplaty.

              Ozaj to vyzera na zle pripojeny ten druhy USB kluc alebo chybajucu podporu ntfs3g. Stary ovladac ntfs dokazal prepisat obsah suboru, ale vytvaranie mu neslo. Takze Slax prezije aj na takom staronm ntfs :)
              • Re: Zapis na USB v Slax 02.08.2009 | 19:11
                peto   Návštevník
                Slax je v najnovšej verzii 6.1.1 - proste som ho iba stiahol ako .tar súbor a hodil na USB podľa návodu na oficiálnej stránke, žiadne záplaty som neaplikoval. Výstup z príkazu mount nepostnem nakoľko som tento príkaz nepoužil / nevedel použiť.
                • Re: Zapis na USB v Slax 02.08.2009 | 19:32
                  WlaSaTy   Návštevník
                  >Výstup z príkazu mount nepostnem nakoľko som tento príkaz nepoužil / nevedel použiť.

                  otvoríš emulátor terminálu (gnome terminál, KTerm xterm, ...), napíšeš do neho slovo mount a potvrdíš klávesou enter.