Oprava poškodených avi súborov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.08.2009 | 19:49
Lotar   Návštevník
Stiahol som si poskodeny film vo formate avi .
Pri spusteny VLC vypisuje ze film je poskodeny a ci chcem aby to pokusil opravit. Po o.k. to celkom korektne opravy aj prehra.
Moja otazka je ze ci sa da ten film dajako ulozit aby to neopravoval stale pri otvarani?
Alebo poznate program pod linux ktory dokaze opravit poskodeny avi subor?
Avidemux, Mencoder? Prosim piste taki ktori s tym mate aj skusenosti aby som zbytocne neinstaloval programy.
    • Re: Oprava poškodených avi súborov 05.08.2009 | 21:50
      WlaSaTy   Návštevník
      pokial mas len poskodeny index, tak napriklad:

      mencoder -oac copy -ovc copy -o opraveny.avi poskodeny.avi

      to len skopiruje obraz a zvuk pricom vysledny subor znovu naindexuje. Tych par stvorcekov kaziacich dojem tam zial ostane. Dalsia moznost je vystrihnut danu vystvorcekovanu scenu v avidemux a ulozit, ale s avidemux moc nerobim.
      • Re: Oprava poškodených avi súborov 05.08.2009 | 22:49
        Lotar   Návštevník
        Vdaka, vyskusam najprv ten mencoder.
        • Re: Oprava poškodených avi súborov 06.08.2009 | 01:47
          Lotar   Návštevník
          Povedal som si co tak najprv vyskusat ci to nedokaze VLC? Dokazal!
          subor / sprievodca (ctrl+w) a tam volba Transcode/Save to file.

          Aj ked nie je to na 100% napr. po skoku v case sa nachvilu rozhadze obraz a ani celkovy cas neukazuje korektene ale kvalita obrazu je rovnaka ako u povodneho a nemusim stale cakat kym vlc opravy a spusti poskodeny film.
          V nastaveniach som vsetko nechal default az na poslednu volbu kde sa vybera vystupny format tam je defaultne mov (quick time) tak som si vyskusal najprv ogg a potom mpeg1. Obe boli dobre. Vysledny uz opraveny film bol o 2MB mensi ako povodny (z 701,4 MB na 699,4 MB) ale titulky pasovali aj kvalita rovnaka.